Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се учиш от миналото


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Тези дни спорех с един духовен човек дали е възможно да си приведеш това което си знаел от предишна реинкарнация в настоящето. Става дума пак за вече преживени събития или това. Знам че има случаи, при които хора са заговорили на непознати за тях езици под въздействието на хипноза от класифициран психотерапевт. Казано накратко - ако си знаел френски и да си го заговориш свободно сега. Замислям се дали е възможно да се усвои такова нещо с помощта на специални медитативни техники. Примерно да научиш испански, при в условие че си го знаел някъде в далечното минало.

77. Бани (Вани)

Способност да отговаряш на какъвто език те заговорят. Сидха има способността да се настройва на ума на човека, който се обръща към него, и да му отговаря на същото ниво на интелигентност. Ако говорещият фъфли, сидха също ще фъфли, и ще използва същата интонация. Обикновено сидха има общо понятие за разговора, но не и за пълната му умствена стойност. Способността му да отговаря е по спомени от предишни прераждания, когато е знаел този или подобен език. Често сидха може да чете или превежда непознати ръкописи. Един прочут южноиндийски махариши писал книги на 13 езика и множество съвременни йоги могат да отговарят на няколко чужди езика.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Знанията не преминават от едно човешко въплъщение в следващото. Преминават способността за разсъждение, за различаване, мисловните способности, качествата на човека (напр. твърдост, решителност, равновесие, спокойствие, добронамереност, състрадание, загриженост...), наклонностите му, различни предразположения. Част от изброените са свързани с развитието на душата, а друга част с кармата и именно те въвличат човека в ново въплъщение.

Това за различните езици, за което споменаваш, въобще не е задължително човекът да е знаел тези езици в предходен живот. Да говориш на непознати езици може съзнателно или несъзнателно. В първия случай става въпрос за умение свързано с гърления център. Езикът е нещо, от което човешката душа, която трупа опитност в различните прераждания, реално няма нужда. Езикът е от значение единствено тук на Земята, за личността. Той има значение единствено за отделното въплъщение. Душата няма полза да пази знанието си свързано с различните земни езици в себе си. Затова и всеки път когато се въплъти на Земята, тя започва да учи съответния език наново. Спомените от минали прераждания, до които хората често достигат (в хипноза или не) се взимат от акаша. И не винаги са техни спомени.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Станимир, отново съм очарован от отговора ти.

Все пак искам да отбележа че мен ме интересува дали е възможно изтеглянето на езиците, които сме говорили в минали животи.:thumbsup1:

А учителя казва ли нещо по този въпрос? Дали е възможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, Учителя не знам да е казал нещо за това. Доста йога-автори споменават, че човек може да се научи да разбира и да говори на всички съществуващи езици. Ако си решил да търсиш техники как става това, трябва да потърсиш в йога-ученията (най-вече Раджа Йога). По принцип такива техники ги няма описани в книги, а се преподават под ръководството на учител (гуру). Ще трябва обаче да поемеш риска, че е твърде вероятно да не попаднеш на истински учител.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Тези дни спорех с един духовен човек дали е възможно да си приведеш това което си знаел от предишна реинкарнация в настоящето. Става дума пак за вече преживени събития или това. Знам че има случаи, при които хора са заговорили на непознати за тях езици под въздействието на хипноза от класифициран психотерапевт. Казано накратко - ако си знаел френски и да си го заговориш свободно сега.

Защо си спорил?

А защо ти е тази способност?

На кой какво доказваш?

Не се ли замисляш, че ако човек има достатъчно развити енергиини центрове, това само ще се появи?

П.П.: В спомените на ученици има разкази как са разбирали/усещали телепатични послания на други хора, как са общували с растенията. Но това е постигнато като следствие от цялостно развитие, по-скоро е вторичен ефект, никога не е било самоцел.

П.П.П.: Пазарът на езотерика е огромен и шарен/бурен океан, в който човек лесно може да потъне, да бъде обхванат от мъртво вълнение, или да се вреже в риф....

Сега всичко се продава, даже се убеждават хората, колко велики ще станат,

ако прочетат/научат/могат/посетят/последват това или онова...

И егото лесно се подхлъзва към постижения/перчене...

Всеки трябва да е много съзнателен!

(Много внимавам откакто познавам човек, които след вдигане на кундалини е получил срив на нервната система и има психични отклонения. А е било уж под ръководство на учител...)

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Мен пък никога не ме е вълнувало каква съм била в предишен живот и какви умения съм притежавала.Важно е каква съм днес,какво умея и как го прилагам.

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак искам да отбележа че мен ме интересува дали е възможно изтеглянето на езиците, които сме говорили в минали животи.

Душа, всичко може!

Но защо ти е старогръцки, по-стара версия на френски или древна такава на италиански??? :(

Хеле пък за немски и английски език да не говорим... :1eye:

Знаеш ли колко много са се изменили от някога до днес??? :whistling:

Ще ти вършат ли работа?

Нали знаеш, че е по-трудно да поправиш/осъвремениш нещо,

отколкото ново да го научиш като ново ...

:D Хващай си новите учебници и не се измъквай! :3d_016:

:3d_016::3d_016:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Системен, ще ти отговоря с цитати на вече отговорили ти:

"... забил си се в тия сидхи, като трабанче в циментов зид..."

"...Като начинаещ си започнал отзад напред-от най-трудно ПОСТИЖИМОТО.Първо се запознай със силата на собствената си мисъл,как тя формира животът ти,докъде се простират границите ти и и как да разшириштези граници..."

"... Не търсете чудесата, които сидхите правят.Чудесата им си имат причина, аз не бих могъл да знам причините им, но обикновенно такива като тях не правят фокуси пред публика просто така..."

Когато отговорът е верен, ще го срещнеш все същия навсякъде, колкото и да се опитваш да намериш нещо друго.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Все пак искам да отбележа че мен ме интересува дали е възможно изтеглянето на езиците, които сме говорили в минали животи.:thumbsup1:

Седни и научи езика който ти е нужен.

От 1 до 4 годинки детето има капацитет да научи 7 чужди езика плюс родния си. На всеки 7 години намаляш по 1 език и това са ти възможностите колко езика можеш да научиш в момента ти /някъде го четох това )))/

Учи, защо търсиш лесното. След третия става лесно и може и да ги докараш до 15.

Иначе, я си представи че в минал живот си бил иракчанин, индианец или зулус. За какво са ти тези езици, макар на мен да би ми било много интересно да ги знам :rolleyes:

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

А защо ти е тази способност?

На кой какво доказваш?

Не се ли замисляш, че ако човек има достатъчно развити енергиини центрове, това само ще се появи?

Ами да знам гръцки и френски.

Това за центровете го знам, но то не става току-така извъднъж. Трябва предполагам просветление и хоп на другият ден имаш подарък - знаеш 2 нови езика. :rolleyes: Това долното дали ще е полезно.

- Работа с Истинната памет за миналите ни животи (базова техника в Регресионна Терапия)

- Прекъсване на негативните причинно-следствени (кармични) вериги. (т. нар. "Пълно освобождаване от негативната карма")

:3d_090:

Ае някои там от другите съфорумци да си дадат мнение по този въпрос. Знам че има разбирачи тук.

Линк към коментар
Share on other sites

А защо ти е тази способност?

На кой какво доказваш?

Не се ли замисляш, че ако човек има достатъчно развити енергиини центрове, това само ще се появи?

Ами да знам гръцки и френски.

Това за центровете го знам, но то не става току-така извъднъж. Трябва предполагам просветление и хоп на другият ден имаш подарък - знаеш 2 нови езика. :rolleyes: Това долното дали ще е полезно.

- Работа с Истинната памет за миналите ни животи (базова техника в Регресионна Терапия)

- Прекъсване на негативните причинно-следствени (кармични) вериги. (т. нар. "Пълно освобождаване от негативната карма")

:3d_090:

Ае някои там от другите съфорумци да си дадат мнение по този въпрос. Знам че има разбирачи тук.

Е аз не съм от разбирачите, но такова чудо като "негативна карма" за първи път чувам. Всичко що е карма е негативно. И с ровене в предишни животи само ще си натрупаш още, и то съвсем не "гативна" :rolleyes:

В България френски се изучава. Но във Франция един французин няма, който да може да каже "Аз знам перфектно френски език". В България и гръцки се изучава и макар да не е от най - леките езици поне разговорния се усвоява леко. Аз мислех че те вълнува нещо по - интересно...

Да дадем думата на разбирачите. :yinyang:

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

В България френски се изучава. Но във Франция един французин няма, който да може да каже "Аз знам перфектно френски език". В България и гръцки се изучава и макар да не е от най - леките езици поне разговорния се усвоява леко. Аз мислех че те вълнува нещо по - интересно...

Знам че се изучава. Но аз само дадох пример все пак.

Според мен бъркането в истинната памет за миналите ни животи (базова техника в Регресионна Терапия) хич не вреди. Много хора дори и като се върнат назад усвояват някаква нова способност. Нещо което принадлежи на душата. Я се замисли за съзерцанието - това е способност при която виждаш доста неща от настоящата действителност благодарение на душата си и можеш да вникнеш в смисъла им. Това също се запазва след смъртта. Дори и аз съм си запазил бая хубави нещича от миналото, но единствено езиците не си спомням.

Преди време бях чел някъде. Май във вестинк беше или по телевизията, че преди да се роди детето, в смисъл още като е в утробата на майката то знае абсюлтно всички езици и в последствие се научава само на един. Но не съм сигурен.:3d_086:

Иначе съм сигурен в едно - в скоро време телепатията \ предаването и четенето на мисли\ ще стане нещо напълно нормално. Ама сега без език сме наникъде. :dancing yes::dancing yes::dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Системен,

брато, знаеш ли какво се сетих?

Ами то сидхи са също да знаеш спазването на правописа, с коя ръка се държиш ножа, какво се говори на тъщата и т.н.

Сидхата е едно нищо! АМА СЪВСЕМ НИЩО!

Е, виж, това, което стои зад нея е интересно .... и целта....надявам се си знаеш целта ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...