Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Спонтанното самозапалване


Пламъче

Recommended Posts

От години се съобщава за спонтанно запалили се и почти напълно изгорели хора.Същевременно предметите около тях остават непокътнати,независимо от чудовищната температура която е необходима за изпепеляването на човешкото тяло.Според свидетели самозапалването започва от областта на стомаха.

Как си обяснявате тази мистерия?

Линк към коментар
Share on other sites

Това за първи път чувам.Може ли да дадеш линк или да разкажеш за такъв случаи в тази тема,за да съм по наясно!

Потърси книгата на "Мистериите на Артър Кларк" на Саймън Уелфеър и Джон Феърли.Там бегло е описано самозапалването.И аз бих искала да разбера повече.

Ето и един от случаите.

През 1980 година 73 годишен уелсец(Хенри Томас) е намерен напълно изпепелен с изключение на черепа и единия крак от коляното надолу,все още обут в панталон.Според свидетели в стаята е имало оранжевочервено зарево,а по стъклото на прозореца и на електрическата крушка е намерена оранжева субстанция.Телевизорът е работел,диванът на метър от останките бил непокътнат.

Линк към коментар
Share on other sites

А какъв е шанса това да е кълбовидна мълния???

Или журналистическа фантазия? :hmmmmm:

Кълбовидна мълния е едно от предположенията.Някои пък смятат че самозапалилите се хора са били или алкохолици или вещици,което разбира се не отговаря на истината.Итнересното е това,че винаги самозапалването тръгва от областта на слънчевия сплит.Дали пък не е някакво свръхнатрупване на енергия?

Линк към коментар
Share on other sites

Дали пък не е някакво свръхнатрупване на енергия?

Я енергия, я метален медальон.... кой ли знае.....

Принципно около сърцето има много силно електромагнитно поле и затова силно му влияят магнитните бури и силните изригвания на слънцето.

Кълбовидните мълнии още не са добре изучени :)

... като няма как да ги "хванат" на живо. :rolleyes::lol:

Линк към коментар
Share on other sites

По какъв начин е доказан този случай ,че не е измислица ?

Доколкото знам Артър Кларк е събирал сведения от очевидци и съдебни и медицински досиета.

Линк към коментар
Share on other sites

Е,добре ... къде са ?Къде мога да прочета за тях ?Имам предвид да видя тези досиета ,да видя снимки от самия случай примерно!

В самата книга има и снимки и всякакви мистерии.

Линк към коментар
Share on other sites

А какъв е шанса това да е кълбовидна мълния???

Или журналистическа фантазия? :hmmmmm:

Не е кълбовидна мълния, а истински случаи.

Аз имам такива пациентки, засега не горят, слава Богу и благодарение на хомеопатичното л-во, което ги компенсира, но всички ел.уреди около тях непрекъснато гърмят!

И това са хора с ярко изразена картина на едно хомеопатично л-во.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е един минерал, който задължително се съхранява във вода, защото при съприкосновение с кислорода във въздуха моментално гори! :o

И този минерал е............. Фосфора. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...