Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Високо кръвно. Хипертония - природни и алтернативни форми на лечение


Recommended Posts

Давам 2 конкретни примера на мои далечни роднини възраст около 55-60г:

1. Единият винаги е бил шеф, живял е охолен живот с много преяждане и препиване. Има хипертопия от около 20г., вече никакви лекарства не му действаха. Лежал е по всички болници с малък ефект. Оказа се,че е за бай-пас, но тялото му не би издържало дори поставянето му. Лекарите го изнудваха за тежка и супер скъпа операция.

Други пък са му препоръчали стриктно спазване на нов хранителен режим и лека гимнастика, редовно очистване на червата. Отиде при др Гайдурков, ученик на Лидия Ковачева. След много сесии така и не успя да подеме новия вид храна, сокове и т.н. С мъка в душата помнеше как се е смеел на племенника си вегетарианец, че яде като зайците, а те хората с 2 порции мешана скара се хранели.

....Старите му навици останаха, а тялото му си отиде от този свят. Мир на душата му!

2. Бизнесмен с много натоварена програма - и на него вече лекарства не му действат, приеман е по спешност. Отива и той при Гайдурков, чете му книгата, жена му започва нов тип готвене - по диетични и дори вегетариански книги. Успешно въвежда пиенето на сок, супер леки вечери, намалява алкохола почти до нула. Започва да ходи на масаж и да спортува.

Подмлади се, ходи сред природата, не е така критичен и амбициозен.. Даже лекарите му се учудват как оцеля.

Промени си навиците - и оздравя.

П.П: И за да откровена трябва да дам и още 1 пример - чудодейно изцеление на една стара жена на около 80г.

Тя от около 40г. има тахикардия, рязко вдига високо квърно, има неправилен сърдечен ритъм, а после се появява и задъхване, не й достига въздух. Всеки месец й се правят пълни изследвания в ВМА-София. Дават й се лекарства, които имат вече малък ефект.

Дъщеря й има търсения по духовните пътеки. Запознава се с един лекар (не е българин, и аз се запознах с него) и е последовател на Шри Сатя Сай Баба. Бил е в неговия ашрам в Индия и е лекувал - и по селата, и в болницата, построена с дарения.

Макар бабата - върла атеистка да го отхвърли като " луд сектант", тя бе очарована колко внимателно и спокойно говори той. След 2 сеанса (безплатни) при бабата настъпва трайно подобрение. Правят й изследвания - всичко е в норма. Лекарката обикаля всички подобни апарати във ВМА - пак същото - всичко е нормално. И чак тогава лекарката "под сурдинката" пита дъщеря й как стана това чудо. За медицината това е напълно невъзможно..

Все пак това чудо не е подкрепено от промяна на храната, двигателния режим и тревожните мисли на бабата. След около 1 месец тя пак леко започна да се връща към старото положение. И след 3 години почина.

Лекарят и той реши, че е време да си ходи. Бил е на една опашка в родината си, когато е паднал, хората са се засуетили.

А той спокойно е казал на жената, която го е придружавала:

"Спокойно, всичко е наред, аз съм лекар - това е инфаркт. На всеки му идва времето."

И спокойно с тиха усмивка е затворил очи.

... а аз в момента плача.. . Светлина по пътя ти, Георгиос, ти с живота си даде пример как се живее и обича истински!!!

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Всъщност, "хипертонична болест" няма, дори и нар. "есенциална хипертония". Артериалното налягане представлява едно просто съотношение

АН= (сърдечен минутен обеч:общ обем циркулираща кръв) . периферно съдово съпротивление

Сърдечния минутен обем умножен по периферното съдово съпротивление изразява т.нар. "горна граница" на арт. налягане, която пряко е свързана с работоспособността на сърдечния мускул. Общия обем циркулираща кръв умножена по периферното съдово съпротивление определя стойността на "долната граница".

Сърдечния минутен обем и периферното съдово съпротивление са изключително динамични понятия, които зависят от редица външни фактори на средата...По време на секс например, сърдечния минутен обем нараства, перифернтото съдово съпротвиление също нараства, относително постоянен остава обема циркулираща кръв- е, в случай на "секс" стойностите на артериалното налягане могат да достигнат и 300/200mm Hg, но това не означава заболяване...

Вегетативните механизми за регулация (симпатикова и парасимпатикова), както и хуморалните механизми за регулация, са основните анатомично-физиологични процеси, които са в основата на най-масовата невроза в света- хипертоничната невроза....А това, че за нея се измислят разни таблетки, от които ползата е нищожна, е заради това, че към тези два основни механизма, науката не признава третия и най-важен: емоционалния (енергийния), и не се интересува от това, дали един хипертоник е емоционално удовлетворлен, или е задръстен от емоционален спам- негов си, или такъв, който другите са успели да му пробутат...

Хипертонията е най-лесно лечимото състояние, но тайната на лечението му е скрита у всеки, който си позволи лукса да си създдаде такъв проблем...Никакви наследствени фактори няма тук- няма гени на хипертонията, но дори ида имаше, най-естествен процес за организма е да оказва супресия на изява на гени, носещи някакъв апокалиптичен "софтуер"...Да, ама никой не си пуска "антивирусната програмча" по времена сън например...и в това е проблема!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Тоест осъзнаването на вредното мислене, водещо до вредна тревожност и телесна хипертония и промянта на това мислене водят до промяна и на чувстването и оттам и на хипертонията! Плюс промяна в хранителния и двигателен режим...

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Майка ми имаше хипертония от години.Лекуваше се с какви ли не лекарства.Веднъж реши да опита билката Котешки нокът.Резултатът дойде още с първата доза и тя беше много учудена(не вярваше в билколечението).

Приемаше капсулите 2 пъти дневно по 2 и се чувстваше прекрасно.Използваше не Саменто,а обикновения Котешки нокът.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако може един въпрос от непрофесионалист - а по каква причина съответните физиологични фактори са получили такива (нездрави) стойности? Те евентуално могат да се обяснят с наследственост/генетика (не че няма), но ... така не си ли лееееко измиваме ръцете?

:thumbsup:

Eshavt

Абсолютно невярно, че хипартонията е доживот. Имала съм хипертония и съм лекувана с изоптин около две години. Излекувах си я сама и нямам вече 7 години. Когато имах посетих кардиолог и той ме посъветва да си променя начина на живот. Аз само това направих и това ме спаси.

Промяната включва

начин на мислине, модели на поведение,

изключване на вредни зависимости към хора, места и т.н. Това повлече след себе си

смяна на работа,

прекъсване на вредни приятелства и създаване на нови.

Лекува се и аз съм доказаталство за това.

Бих обобщил горното с изключване, избягване на негативни всекидневно поддържащи причини.

Наистина наред с безспорните соматични предпоставки и наследственият фактор, Софтуера/Психиката е този който бързо и с лекота вдига и сваля кръвното налягане.

Правил съм експерименти със себе си - буквално секунди след вземането на 1 капка от подходящото за случая хомеопатично л-во, кръвното ми налягане се нормализираше.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Мнението на психотерапевта Васутин за психогенната етиология и логично следващото психотерапевтично лечение на хипертонията. Според автора медикаментите всъщност пречат на психичните движения по справяне!

"Психосоматические корни гипертонической болезни.

Врачи знают, что подъем артериального давления в норме является приспособительной реакцией к изменяющимся обстоятельствам жизни. Если вы сейчас сидите, то у вас будет какое-то определенное давление, характерное для вашего организма, когда он находится в сидячем положении. Если же вы встанете, то давление ДОЛЖНО подняться.

Если сейчас, когда вы читаете эту книгу, в вашу комнату войдет саблезубый тигр, то вероятность, что вам придется драться или спасаться, очень велика. А это невозможно сделать без напряжения - мышц и сосудов. Сердце для того, чтобы обеспечить внутренние органы кислородом, должно прокачать кровь в напряженные при физической нагрузке мышцы.

А для этого давление должно подняться. Если же давление останется таким, каким оно было в спокойном состоянии, ткани не получат необходимое им питание. Если ваше давление не поднимется до необходимого рабочего уровня, то вы умрете сами - без «помощи» тигра.

Когда же опасность минует, то давление опять естественным образом снижается до того уровня, который будет оптимален для состояния покоя. Но может случиться так, что бессознательное начнет считать, что эта опасность из внешнего мира может прийти в любой момент. И начинает постоянно держать организм в напряжении, как бы на «взводе».

Если такая «мысль» осенит часть Я, ответственную за безопасность организма, то повышение артериального давления становится для него очень нужным. Оно при помощи давления будет держать организм в состоянии ПОСТОЯННОЙ готовности к возможной атаке из внешнего мира. Эта часть «Я» как бы говорит: «Из-за любого поворота в любой момент может появиться саблезубый тигр. Будь готов!». И организм, поднимая артериальное давление, как бы отвечает: «Всегда готов!»

<a name="_Toc473388396">У гипертоников повышение артериального давления при изменении атмосферного давления на психосоматическом языке означает: «Опять перемены! А они опасны! Надо быть настороже». То есть гипертония, особенно в первые годы ее появления, НЕ БОЛЕЗНЬ! Это симптом! И нужно лечить не само давление, а найти и убрать причину тревоги и беспокойства. Тогда артериальное давление нормализуется без лекарств.

Снятие давления при помощи таблеток приводит бессознательное к ощущению лишения защиты. Оно «рассуждает» примерно так: «Давление низкое, организм не готов к отражению опасности! А нападение может произойти в ЛЮБОЙ момент!» И оно, конечно же, будет противодействовать этому всеми силами. И все равно будет поднимать давление, несмотря на лекарства, принимаемые для его снижения. Если же лекарства будут очень «хорошими», то эта часть Я не сможет воспользоваться артериальным давлением. И вынуждена будет искать другой выход. Возможно в виде инфаркта миокарда.

В комплексной программе, подготавливающей организм к опасности, есть еще один психосоматический механизм. Если у человека повышается количество тромбоцитов в крови, то это означает бессознательное ожидание опасности. Ведь если есть опасность, то могут быть повреждения. И надо быть готовым быстро остановить кровь."

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно невярно, че хипартонията е доживот. Имала съм хипертония и съм лекувана с изоптин около две години. Излекувах си я сама и нямам вече 7 години. Когато имах посетих кардиолог и той ме посъветва да си променя начина на живот. Аз само това направих и това ме спаси. Промяната включва начин на мислине, модели на поведение, изключване на вредни зависимости към хора, места и т.н. Това повлече след себе си смяна на работа, прекъсване на вредни приятелства и създаване на нови. Лекува се и аз съм доказаталство за това.

smile.gifИ аз съм убедена,че хипертонията е лечима!

Бих казала,че пътя,който те е довел до пълното излекуване е подходящ за всички.Който има желание,воля и е постоянен в спазването на режима,ще успее.За жалост повечето хора,особено тези,които имат в рода си това заболяване,са приели "присъдата" да са хипертоници до живот.Такава присъда не съществува,просто всичко се свежда до психиката на човека - той трябва да се пребори със самовнушението и внушението от страна на официалната медицина.Според мен това е първата стъпка към успешно лечение.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aбсолютно и трайно лечима с Лечение с прана, а след първите 2 - 3 процедури , ако човекът е поне малко съзнателен, може да се продължи самолечение с мудри. Изпитано от майка ми, която е на 500 км. от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Откриха нов помощник в борбата с високото кръвно!

Протеиновите добавки на базата на суроватка могат да понижат кръвното налягане, заяви американски учен, цитиран от ЮПИ.

Биохимичката Сюзън Флюгел от Вашингтонския държавен университет в Спокейн увери, че ежедневите дози суроватка имат благотворен ефект у мъже и жени с високо систолично и диастолично кръвно налягане. Суроватката е вторичен продукт от производството на сирене.

"Онова, което много ми допада, е, че методът е евтин, поясни Флюгел. Освен това не е установено протеиновите добавки на базата на суроватка да имат някакъв вреден ефект. Съвсем не у всеки, който приема подобни добавки, се наблюдават промени в кръвното налягане.

Протеиновите добавки не понижават кръвното налягане у хора, които не са имали високо кръвно. Това е добре, защото ниското кръвно налятане също създава проблеми. Понижаването на кръвното налягане може да доведе до 35-40-процентно ограничаване на инсултите с фатален край, отбеляза изследователката.

Изследването обхванало 71 студенти на 18-26-годишна възраст. Резултатите от него са публикувани в International Dairy Journal.

Изт.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Скоро посетих курс по аюрведична кухня, при който освен рецепти се предоставя и мноого подробна информация за въздействието на подправките. Попитах учителя ни за подправки или храни, които намаляват високо кръвно и той препоръча чай от карамфил /подправката карамфил, дозата според вкуса, защото той е доста силно ароматен/, зелето като храна /сурово и готвено/ е също подходяща храна, както и чесъна, и разбира се по-безсолна храна. Според него не е много препоръчително суровоядството, защото някои от зеленчуците са трудносмилаеми за организма. Той препоръчва когато се готвят зеленчуците да остават леко хрупкави, за да не се загубят всички вещества в тях..

А във връзка със суроватката ще ви предоставя следната рецепта, която взехме на курса:

ПАНИР

(домашна извара)

Продукти:

2 л. прясно мляко; (препоръчани марки „Горна Малина”, „Борчвор” и „Елби”)

сок от 1 лимон.

Приготвяне:

Когато млякото започне да кипи се излива с разбъркване лимоновия сок. Бъркаме докато видим, че млякото започва да се пресича. Ако млякото е хубаво се пресича рязко и се оформят едри парцали от протеини и суроватката е зеленикава. Ако не е хубаво се пресича на дребни парченца. Когато се пресече в голяма цедка са слага тензух и се излива през него. Тензухът се завързва и се оставя 15-20 минути да се отцеди. След като се отцеди панирът се раздробява с ръце на дребни парченца.

(Може тензуха с панира да се постави във форма с дупки и отгоре да се натисне, за да се отцеди добре, след което панира се нарязва на кубчета.)

От 2 л. се получава 250-300 гр. панир. (от домашно мляко 350-400 гр.)

Характеристика:

Панирът е равностоен на месото заместител, много сатвичен (чист) продукт. Сладък вкус и послевкус и силно охлаждащо действие. При артритни възпаления може да се слагат лапи от панир върху болното място. Панирът е трудносмилаема храна – концентриран белтък и не трябва да се яде много на едно ядене, освен ако не си Пита.

Панирът е подходящ и за 3-те доши, но Вата и Кафа не трябва да се увличат.

Суроватката е полезна също (само от хубаво мляко) има силно изчистващо действие върху тялото. Извлича от организма слузи. Полезна е при запек. Тя може да се пие директно или да се добави към супи, айран, таратор.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...