Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паневритмията. Как се отнасяте, когато играят родители с деца?


Дъгата

Recommended Posts

Как се отнасяте, ако Пеневритмия се играе от родители с деца?

Радвате ли им се?

Дразнят ли ви?

Преди 5 години бяхме със сина ми на 11 мес. на старата хижа. Но и там много хора се възмущаваха, че бебетата пречели на медитацията им и спокойствието. А то детето само си ходеше/пълзеше и се усмихваше на всички, е-е, "ядеше" и камъни и шишарки.

Бях и на една Паневритмия - край първото езеро. Детето спеше, но се събуди, излязох от кръга и мирно и дискретно седнах да го накърмя. Бях с гръб, скри бебето в якето ми, йахрани се и заспа с усмивка. влязох в кръга - заплака, излязох.

ПОсле мъжът и прятелката ми казаха, колко много лоши погледи са ми били забити в гърба, и коментари - неморално, вулгарно, перверзно, после по пътеките колко хора ни гледаха като извънземни. Само няколко жени, които също са кърмили дълго ми се радваха и ме поздравиха.

Линк към коментар
Share on other sites

:huh: Това показва, колко сме зрели и бели...

Природата е създала децата, майките, не знам с какво и как се нарушава хармонията на някого... Но хора всякакви-шарен свят.

Децата в кръга са вълшебство и светлина. Радвам се и съм благодарна, че са с нас.

Ако някой се срамува и страхува от себе си, съди... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мястото на децата не е в кръга на Паневритмията.Макар че наистина е красиво,да ги видиш там.Те могат да се включат в детски или учебни паневритмии.Детското тяло не е готово да приеме такива силни енергии.А и понякога играта им коства доста усилия.Възрастните правят една крачка ,а дечицата-четири.И ръцете им бързо се изморяват.

А и родителите понякога са доста разконцетрирани.Те гледат ту децата си ,ту играещите около тях.И правят доста грешки.

Естествено ,когато поотраснат/12 г./,нека се включат.Винаги е приятно да видиш млади хора в кръга на Паневритмията.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...