Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Излъчвания, облъчвания


Recommended Posts

Въпреки натиска, оказван на пресата и медиите, някои новини за изследвания вече се промъкват.

От 30 до 50 хиляди души годишно в света заболяват от рак на очите и на мозъка в резултат от използването на клетъчни телефони, предупредиха от Българската национална асоциация на потребителите (БНАП), като цитираха изследвания на италиански учени, ръководени от д-р Джордж Карло. Екипът изследователи прогнозира, че до 2010 година ще бъдат отчетени нови 500 000 случая на тези заболявания.

Източник: http://e-vestnik.bg/430

Предлагам тук да събираме подобна информация, както и да си задаваме въпроси ...

П.П. Ако някой има предложение, може да променим заглавието с по-удачно.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Късметче много благодаря за темата. За мен тя идва съвсем на място и на време. Точно срещу нашия блок има хотел, а на покрива му има антена на мобилен оператор. Напоследък не само аз, но и майка ми се оплакваме от световъртеж... По този повод разговаряме и със съседите, но не знаем към кой да се обърнем, за да дойдат и да направят замервания + да се опитаме да разрешим този проблем по някакъв начин. Въобще не ни е приятна мисълта, че някой ще се обогатява, за сметка на здравето на толкова много хора. Така, че ако имате информация към кого и как да се обърнем ще съм ви много благодарна. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

На съседен блок почти до моя също има антена на мобилен оператор. Сумата която плащат на съседите е доста солидна за да си позволяват градинар, портиер и разни други екстри. От проведените проучвания до тук разбрах, че от хората в блока с антената зависят нещата. Но те нищо не биха сторили въпреки, че повечето са с бебета, защото са компенсирани доре финансово. За тях това е най-важно. Ще продължа проучванията и ще пиша. Мен пък хич не ме устройват техните печалби, защото ме "облъчват напълно безплатно" :)) без да съм искала тази услуга. Данните са шокиращи но предполагам са верни от поста на късметче.

Линк към коментар
Share on other sites

На покрива на блока на една моя позната също има антена. С парите които получават за това оправиха целия вход, но хората които живеят в съседство казват, че вредните излъчвания не влияят на живущите в блока върху който се намира антената, но на тези които се намират непосредствено около тях. Поздрави!

П.П. Мен и да ме питат в никакъв случай не бих се съгласила защото здравето е много по- важно от някакви си там пари колкото и да са те :(.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Антените на мобилните оепратори са много вредни - бял чела конкретни данни на английски език отдавна, но нямам линк към статията.

Ще търся пак.

Има 2 аспекта:

-този, който ги монтира има пари да си купи статии с позитивни отгласи;

- симптомите като главоболие, стрес, мигрена, повишено кръвно налягане, отпадналост, умора са твърде универсални и е недоказуемо (поне в БГ), че са причинени от тези антени.

Преди години попаднах по погрешна на една книга в ЦИНТИ, София - там още 60-70-те г. бяха събрали сведения за влияние на електромагните полета и др.

Имаше и описани случай на професионални заболявания.

Нямах пари да копирам. Казах на библиотекарката, че утре пак ще дойда.

А нейна колежка зад гърба ми й "насмота" как така давала тази книги, ами синът й бил доктор, то да не се заяжда с медиците такава бойна като мене.

На другия ден книгата вече липсваше. И така и не се появи и после.

Само знам от близки 2 неща:

* Машинистите на влакове имат професионално заболяване рак на тестисите.

Имало е даже съдебни дела, които се потулват с компенсации, защото никой мъж няма да се изтъпани по медиите, че има рак на тестисите.

* Специалистите, които обслужват антени и ТВ кули си знаят помежду си, че е по-добре да имат вече деца, и след това да започват работа младите мъже. Явно се намялява постепенно броя на сперматозойдите, като първи "свършват" тези за момченца. Не знам защо.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

тези антени са голям проблем. Уж трябва излъчват под ъгъл и близките блокове да не са на прекия поток лъчение. НО си представете техника да сгреши....

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже темата изскочи отново и си е все така актуална:

Откакто правя комплекс гимнастика всеки ден и медитации 2 пъти седмично, се чувствам пак така ведра и борбена , както преди. В отлично здраве - психическо и физическо. Храненето ми е вегетарианско, но не смятам че е задължително. Достатъчно е да е здравословно като качество и количество.

Също така е важно психо-емоционалното самообладание.

Животът ще покаже, какви вреди нанасят антените и дали реално можем да се противопоставяме. Аз нямам оплаквания.

Все пак знам, че това са целенасочени усилия от моя страна за поддържане на баланса. Ако не се налагаха, тези усилия вероятно щяха да дадат резултат в друга, още по-добра посока.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Понеже темата изскочи отново и си е все така актуална:

Откакто правя комплекс гимнастика всеки ден и медитации 2 пъти седмично, се чувствам пак така ведра и борбена , както преди. В отлично здраве - психическо и физическо. Храненето ми е вегетарианско, но не смятам че е задължително. Достатъчно е да е здравословно като качество и количество.

Също така е важно психо-емоционалното самообладание.

Животът ще покаже, какви вреди нанасят антените и дали реално можем да се противопоставяме. Аз нямам оплаквания.

Все пак знам, че това са целенасочени усилия от моя страна за поддържане на баланса. Ако не се налагаха, тези усилия вероятно щяха да дадат резултат в друга, още по-добра посока.

Минаха години.

Отново намирам в медиите оплаквания от близостта на антени.

http://georgibojev.blog.bg/politika/2011/03/05/antenite-na-mobilnite-operatori-opasni-za-zdraveto.699419

 

http://marica.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B8!-news64266.html

 

За себе си правя равносметка, че постоянната работа върху здравето ми има ефект. Коства ми много усилия да не допускам емоционални спадове, а когато има такива, рискът от сериозно заболяване е много по-голям, отколкото ако живеех на чисто място.

С една дума - удържам фронта, но битката е постоянна.

И още е в сила мнението ми от преди:

Ако не се налагаха, тези усилия вероятно щяха да дадат резултат в друга, още по-добра посока.

 

Но след като телефоните ни имат обхват навсякъде, чисто място вече няма.

Единствена възможност - работете върху себе си,

а на ниво общество - да се борим за същите норми, каквито има в средно- и западноевропейските страни.

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...