Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Езотеризъм, езотерика


Ани

Recommended Posts

Силата и материята представят два велики принципа на Битието. На какво се дължи насилието в света: на силата или на материята? – На силата. Дето силата се проявява, там има насилие. Под влияние на силата човек може да върши престъпления, но може да върши и добри дела. Вината не е в силата, но във волята, която я направлява. Разумната воля използва силата за Добро, а неразумната – за зло. Силата и материята са неразривно свързани. Както силата без материя не може да се прояви, така и материята без сила не може да се прояви.

“Израз на Божествените идеи”, стр. 270; 93

Петър Дънов-"Окултни принципи и закони";том1.

Със сигурност повечето сме от "нравствено несъвършените". Та хубаво би било, първо или поне успоредно с любознателността си, да се стремим към по-голямо "нравствено съвършенство". :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Отговори 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не зная как да разкажа нещо, което особено много ме развълнува миналата нощ.

Мисля, че това е темата, в която трябва да го споделя. Онова, което се случи, надхвърля пределите на думата езотерично. Точният израз е нечовешко. И за мнозина, вероятно, ще бъде страшно. С нито една дума на човешкото слово не бих могла да пресъздам дълбочината на изживяването.

Рано тази сутрин, малко преди 5 часа, бях разтърсена от онова, което чух. Моята съквартирантка / но сякаш не тя, а някой друг/ говореше насън страшно. Тежко беше да чуя това, сякаш някой искаше да открадне душата й, сякаш я душеше, заплащваше ужасно живота й, а тя се бореше с всички сили да запази същността си. Имах силното усещане, че не присъствам на земята, тя говореше на много странен език, който сякаш беше по-древен от всички езици, сякаш беше слово, преди началото на света, дошло някъде от много дълбокото, от ужасно далечно място, далеч, далеч надхвърлящо човешките представи за простраство и за време.

Съжалявам с цялото си същество, че не запомних нито една дума от този толкова странен и непознат език, но при мен се задействаха в сънено състояние инстинкти за нейното съхранение и трябваше на всяка цена да я събудя и успокоя.

Те изливаше и нареждаше нещо издън душа в съня си. Тя се измъчваше неописуемо. Когато я събудих, каза, че е говорела на български, а това изобщо не беше така. Сякаш на живо присъствах на сеанс на някой медиум, но това дори бледнее пред случката от тази сутрин. Това не беше обикновен сън, нито най-банално емоционално бълнуване. Тя е изключително силна жена. Аз бях свидетел на сили, които едно човешко същество никога не би могло да понесе.

Езотеризъм ли?! Ето това е повече от езотерика!

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная как да разкажа нещо, което особено много ме развълнува миналата нощ.

Мисля, че това е темата, в която трябва да го споделя. Онова, което се случи, надхвърля пределите на думата езотерично. Точният израз е нечовешко. И за мнозина, вероятно, ще бъде страшно. С нито една дума на човешкото слово не бих могла да пресъздам дълбочината на изживяването.

Рано тази сутрин, малко преди 5 часа, бях разтърсена от онова, което чух. Моята съквартирантка / но сякаш не тя, а някой друг/ говореше насън страшно. Тежко беше да чуя това, сякаш някой искаше да открадне душата й, сякаш я душеше, заплащваше ужасно живота й, а тя се бореше с всички сили да запази същността си. Имах силното усещане, че не присъствам на земята, тя говореше на много странен език, който сякаш беше по-древен от всички езици, сякаш беше слово, преди началото на света, дошло някъде от много дълбокото, от ужасно далечно място, далеч, далеч надхвърлящо човешките представи за простраство и за време.

Съжалявам с цялото си същество, че не запомних нито една дума от този толкова странен и непознат език, но при мен се задействаха в сънено състояние инстинкти за нейното съхранение и трябваше на всяка цена да я събудя и успокоя.

Те изливаше и нареждаше нещо издън душа в съня си. Тя се измъчваше неописуемо. Когато я събудих, каза, че е говорела на български, а това изобщо не беше така. Сякаш на живо присъствах на сеанс на някой медиум, но това дори бледнее пред случката от тази сутрин. Това не беше обикновен сън, нито най-банално емоционално бълнуване. Тя е изключително силна жена. Аз бях свидетел на сили, които едно човешко същество никога не би могло да понесе.

Езотеризъм ли?! Ето това е повече от езотерика!

Здравей Силве!

Много мислих върху това което си написала...Ще цитирам нещо защото въпросът е много дълбок...

Пазете се от посещение на разни духове. Това са неприятели от векове. Не ги допускайте да ви влияят чрез хората, за да не ви атакуват от невидимия свят.

http://beinsadouno.info/books/prayer-book....e-formulas.html

Имала е помагачи и във видимия и в невидимия свят...Нищо, нищичко от това което си написала не е случайно. Важна е молитвата...имало е кой да ходатайства за нея :)...Както и да е...Лека нощ и Господ + Светлите същества да бъдат с всички вас, молете се защото от това зависи много. Поздрави! :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, няма връзка с това, което ти пишеше и преживяването на Силвия.

Какви духове? Тук не става дума за никакви духове, нито за екзорцизъм, нито за молитви, които да помогнат.

Има неща, които човекът, все още, не е готов да понесе и осмисли.

Линк към коментар
Share on other sites

В името на Отца и Сина и Светия Божий Дух,Амин!Няма сила,като силата на Светия Божий Дух,защото силата на този Свят Дух е силата на Небесният Отец! Амин!Амин!Амин!

Тази молитва съм я ползвала и на сън и на яве.От личен опит знам силата и .

Веднъж сънувах,че на вратата ми звънят амбулантни търговци,от тия дето предлагат разни неща от врата на врата.Бяха мъж и жена ,съвсем обикновени на външен вид,в момента в който щях да им затварям вратата разбрах,че мъжът всъщност е самия Дявол.Преобрази се на мига ,беше дошъл за децата ми.Излъчваше невероятна сила и се опита да я приложи за да влезе в домът ми.Аз буквално се закотвих за касата на вратата и крещях срещу него тази молитва,повтарях я крещейки срещу него и търсеща с поглед мъжа си за помощ.Разбрах ,че това е моя задача.Мобилизирах се и повтарях молитвата ,имах чувството ,че я изричам с всичките си сили,но това беше единственото ми оръжие,докато той в знак на безсилие хвана и откъсна сам скалпа си...

Трябваха ми дни ,докато осмисля силата на молитвата, на майчината сила,която се задейства в мен в този момент и на целия сън въобще.Чувствах се като лъвица защитаваща децата си.Сега ,като си го припомням настръхвам отново,защото знам,че е истина.

П.П. Интересното е че всъщност не знаех молитва наизуст и бях учудена как в съня я изричам дословно.

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

В името на Отца и Сина и Светия Божий Дух,Амин!Няма сила,като силата на Светия Божий Дух,защото силата на този Свят Дух е силата на Небесният Отец! Амин!Амин!Амин!

:thumbsup: Ето това е! Това доказва някои неща за които си мислех. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

...Няма сила,като силата на Светия Божий Дух,защото силата на този Свят Дух е силата на Небесният Отец!

Това е една от най-дълбоките доктрини в Християнството - доктрината за Святия Дух! АУМЪ

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде, помагайте, бели братя и сестри! Кажете някоя формулка и молитвичка.

Фир фер какво беше там... и къде.

Казвайте си често молитвата " Отче наш " - ЦЯЛАТА!

Не можем да я живеем, когато сме спрели да я казваме. А с казването се започва...

Молитвата е най - пряката връзка на човека с Божествения свят.

В молитвата, извираща от дълбините на душата, се крие спасението на човека.

Молитвите се чуват, когато са искрени, по резултатите се разбира до къде сме стигнали.

И вярно показва животът ни...

сигурно има още, ти си знаеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Не виждам какво общо имат молитвите с описаният случай от Силвия.

Кой и къде е написал, че трябва да се гонят демони?

А и християнството е последна брънка от древна религиозна традиция и осакатените молитви и екзотерични напеви (особено евангелски), не помагат. Няма и за какво да помагат.

Нека да отидем малко по-назад и по-настрани в историята. Например отвъд представата си за време, отвъд човешките си понятия.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ценни споделени мисли и опит. Благодаря ви!

Все пак, в общия случай, за да може човек да достигне на състоянието без-правила трябва да мине през един често дълъг процес на с-правила....

С практиката, когато човек е пропит с възвишените идеи, които влекат сърцето му, и когато лесно ги прилага, когато те са част от живота му, нуждата от следване с усилие на даденото правило отпада. Човек започва да трепти на една особена вълна, на която нещата стават по естествен път....

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry71674

Защо не споделям и не бих го направила?!? Ето защо:

Според мен, няма връзка с това, което ти пишеше и преживяването на Силвия.

Какви духове? Тук не става дума за никакви духове, нито за екзорцизъм, нито за молитви, които да помогнат.

Има неща, които човекът, все още, не е готов да понесе и осмисли.

Не виждам какво общо имат молитвите с описаният случай от Силвия.

Кой и къде е написал, че трябва да се гонят демони?

А и християнството е последна брънка от древна религиозна традиция и осакатените молитви и екзотерични напеви (особено евангелски), не помагат. Няма и за какво да помагат.

Нека да отидем малко по-назад и по-настрани в историята. Например отвъд представата си за време, отвъд човешките си понятия.

Без коментар :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

puss_y_b4873479_2.jpg

Благодаря на всички, взели отношение по споделеното от мен!...

Моля - моля пак заповядай. Поздравче с нещичко от моите песнопения:

http://www.vbox7.com/play:e40ac25b

:3d_046::3d_015:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че тайните не са вече "тайни" те пак си остават тайни защото:Мъдростта е несподелима“.

Препоръчвам тази книга с много :3d_053::3d_046:

От тук може да си я прочетете.

В тази връзка има още един ключов момент:"Никой не може да дойде при Мен,, ако Отец не го привлече. По вътрешният превод на този стих е: Никой не може да влезе в духовния свят, ако Отец не го привлече. И после още един момент:Никой не може да отиде при Бога, ако Аз, Словото не му покажа пътя.

Тук трябва да се разбере, че има 2-взаимосвързани положения.1-трябва да бъдеш привлечен, а после е разкриването на пътя. По друг начин казано:Първо действа Отец, а после Синът, т.е. Словото. Това означава, че Духът е началото на всички неща. Когато Духът действа и привлича една душа, тогава се явява Словото, което упътва тази душа." Поздрави!

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...c=2345&st=0

:hmmmmm: Бях забравила че съм писала по темата. Значи месец по-късно се връщам пак към същото нещо.

Това е универсално за всеки който се е докоснал по някакъв начин до духовното:

Пътища и методи за влизане във връзка с Невидимия свят

Добре е човек да се запознае с тази лекция. Казвам го защото и на мен е имало кой да го каже и да ме упъти в началото. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...