Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Какво представлява дуодът?

Всеки зодиакален знак съдържа 30 градуса. Ако се раздели на 12 равни части - всеки зодиакален знак, т.е. 30 делено на 12 получава се 2 градуса и 30 минути. Тези 2 градуса и 30 минути представлява ДУОДЪТ.

Как се определя знака на дуода?

По следния начин. Първият дуод на даден зодиакален знак съвпада по знак със зодиакалния от 0 до 2 градуса и 30 мин. Пример:

На зодиакалния знак Дева - първия дуод е Дева (0 - 2,30), втория дуод- Везни (2,30 - 5), третия дуод Скорпион (5 - 7,30), ... , дванадесетия дуод- Лъв (27,30 - 0).

На зодиакален знак Водолей - първия дуод е Водолей, втория дуод- Риби, третия е Овен, ... , а дванадесетия е Козирог.

Как използвате дуодите на вашите планети при тълкуването на хороскопа ?

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло не ги използвам в интерпретация на наталната карта, но могат да са от полза при уточняване точния градус на Асцендента, когато не е известен :) .

Ти използваш ли ги в тълкуването на рождена карта :hmmmmm:?

Как ти остава време :blink::P ...шегувам се :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Дуодите ги използвам, но те дават допълнителни, а не основни значения. Те доукрасяват и прибавят значения при тълкуването, при прецезирането на хороскопа. Дуодите могат да усилят или отслабят значението, или придадат някакъв контраст, значение, качество, макар и малко но все пак значимо (капка по капка - вир ... язовир) - когато са в резонанс образно казано.

Защо съм се насочил към тях?

Може би защото съм се родил еднояйчен близнак и брат ми е живял 10 дни.

Дуодите могат да помогнат в разбирането на различието на съдбите на двама близнака, по някакъв начин - макар че не по абсолютен начин. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Мисля,че си прав,Румене,особено при близнаците дуодите могат да обяснят доста от различията в начините им на реакция.Например ако първият от тях има Луна на 01гадус и 03мин. във везни/първи дуод//,тя ще действа съвсем различно от тази на втория близнак ,ако неговата е на 4 градуса и 30 минути/втори дуод/,разбира се отново във везни.Наскоро разглеждах една карта с Луна в риби,която противоречеше на цялата част от картата и въпреки подсказките на останалите от форума/за което много благодаря/ не открих абсолютно нищо друго,освен това,че трябва да използвам 11 дуод-козирог.Според мен те могат да допълнят,да акцентират или да придадат по-различно звучене в тълкуването на някоя планета.Аз лично понякога ги използвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...