Jump to content
Порталът към съзнателен живот

09.05.2008 г. - Който те обича, идва при тебе


Recommended Posts

Мисъл на деня - 9 Май 2008 г.

„Красотата на живота седи в това, когато онзи, който те обича, идва при тебе. Красотата на живота седи и в това – и ти да отидеш при онзи, когото обичаш. В това седи смисълът на живота. Хората се страхуват от Бога, страх ги е да отидат при Него.”

Из Защо плачеш и кого търсиш?, 12 НБ, 21.II.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

За себе си го разбирам така:

Красотата на Живота се състои в това, че всеки, който сам идва при мен, е човек, който ме обича по някакъв начин. Бог ми го изпраща. Или сам Той идва при мен.

Красотата на живота ми се състои и в това да отивам сама само при онези, които съм сигурна,че обичам без условия.

Може би така отивам при Него?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Човек не бива да търси любовта на другите. Ние не можем да изискваме от другите да ни обичат. Това което ние можем е да обичаме другите. И другите могат да ни обичат, но нашата любов към тях не бива да зависи от това. Всъщност който обича, винаги се намира някой който да го обича и него (нямам предвид Бог, за него се знае, че обича всички). Въпросът е, че често не можем да забележим този някой. Чакаме любов от определени хора, а не виждаме тези, които действително ни обичат. В същото време самите ние изискваме любовта на другите.

А може би несподелената любов ни учи как да обичаме истински.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е, че често не можем да забележим този някой. Чакаме любов от определени хора, а не виждаме тези, които действително ни обичат.

Забелязваме го, но ако ние не можем да го обичаме, какъв е смисъла да го допускаме до себе си, да му даваме празни надежди и след това той да се чувства наранен

Линк към коментар
Share on other sites

А аз го рзбирам така, когато обичаш някого му се отдай, дай му тази любов, която носиш, а не чакай той да ти даде...Защото когато ти обичаш истински и теб обичат, и когато дадеш тази Любов неминуемо и ще получиш. Който дава Любов, Любов получава.

Не чакайте да бъдете обичани - обичайте!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако аз мисля за тебе това означава че ти ме обичаш и обратното също е вярно. Това не са мои мисли но ги приемам като свои. И са вярни :feel happy: по-точно, истински са, доказани от живота :). За съжалиние не мога да посоча точен източник.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако аз мисля за тебе това означава че ти ме обичаш и обратното също е вярно. Това не са мои мисли но ги приемам като свои. И са вярни :feel happy: по-точно, истински са, доказани от живота :) . За съжалиние не мога да посоча точен източник.

А аз мога да го посоча, това което казваш, го казва и Учителя! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ако аз мисля за тебе това означава че ти ме обичаш и обратното също е вярно. Това не са мои мисли но ги приемам като свои. И са вярни :feel happy: по-точно, истински са, доказани от живота :) . За съжалиние не мога да посоча точен източник.

А аз мога да го посоча, това което казваш, го казва и Учителя! :thumbsup:

С това не съм съгласна, или поне при мене не се получава. Ако аз мисля за някой, то е защото го обичам, харесвам, но обикновено става така, че той човекът и хабер си няма за мене. Много неприятна ситуация, но какво да се прави.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

„Още не се знае смисълът на красотата, но чрез нея природата имала предвид да постави човека при условия да може от едно грубо състояние да премине в едно благородно, възвишено състояние. Красотата е един подтик, който природата е вложила с цел да помогне на човека да излезе от своето грубо състояние. Всички неща, които не са красиви, съдържат тъмнина, а всички красиви неща съдържат светлина, знание и мъдрост в себе си.”

„Красотата е сбор на всички велики добродетели, които съществуват в битието. Това е общо и за външната, и за сърдечната, и за умствената красота. И духът е красив, и душата е красива. Значи красота има навсякъде. Тъй щото, външната красота на тялото се обуславя от вътрешната красота на човешката душа и на човешкия дух.”

Из Защо плачеш и кого търсиш?, 12 НБ, 21.II.1937 г.

От едната страна е Бог, който е дошъл при нас – чрез неговата любов към нас се проявява Божественото в нас. От другата страна сме ние – човеците. Трябва да престанем да се страхуваме от Бог, защото в това е смисълът на живота, да намерим пътя към него. И тогава ще оценим самият живот в цялата му красота. Когато ние обичаме някога, ние му правим един божествен подарък, но не трябва да очакваме всеки път това да бъде разбрано.

Има една мисъл на Чехов, че красотата ще спаси света. Да, тя е велико нещо. Има я навсякъде – във всеки един ден / миг от нашия живот, в душите ни, може да я открием дори в непотребните на пръв поглед неща. Просто трябва време и желание за да се научим да я виждаме и ценим.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...