Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Не мога да открия какво искам!


Recommended Posts

А какво да правя с очакванията....май ги завишавам значително, без да искам и после губя от това?

5 години....самия период ме плаши, защото ще съм порастнал доста... а незнам какво ще се случи за такъв период от време.

София как да я коментирам, да не обидя някой гражданин Софиянец, ама града е адски гаден. Това ме дразни защото преди да започна да работя в София живях 6 незабравими месеца в Будапеща и може да се каже че от рая...попаднах в място което не може да е опише лесно.

Иначе, обичам да се самонадъхвам, и понякога успявам...но в главата ми пак нахлуват мислите за положението в което съм и от състояние на приповдигнато настроение отивам в другия край където преобладават мрачните мисли.

Незнам дали зависи от типа характер, до колкото знам съм холерик и точно такъв тип хора не трябва да остават много на саме със себе си, че мозъка им започва да работи много активно против тях създавайки измислени проблеми. (незнам дали съм прав в това отношение)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей отново, nch! Типично за повечето млади хора, пък и за много възрастни,това, което най-много те тормози, според мен, е липсата на търпение. Учителят е изговорил много за търпението. Определя го като една от най-важните черти в характера, за хората, които са насочили усилия към своето духовно развитие. Ако очакваш да получиш директни отговори на своите въпроси, от сега ти казвам,че ще останеш разочарован. Пишещите тук търсят пътя към собственото си осъзнаване и осмисляне на съществуването си посредством задълбочен анализ и разсъждения върху самите себе си. Нашата цел е да променяме живота си към по-добро, работейки върху собствените си недостатъци. Като осъзнаваме и осмисляме грешките си, се стремим да не ги повтаряме, а да се поучим от уроците, които те ни дават. Може би наистина си прибързал с купуването на скъпа кола, но след като вече си го направил, а имаш и сключен 5-годишен договор със съответната компания, ако искаш да не затъваш във финансови дългове, които понякога водят и до по-лоши последствия, просто трябва да приемеш ситуацията такава, каквато е и да се опиташ да намериш хубавата страна на престоя си в София. Преди години, като студентка там, не можех да се наситя на културните развлечения – театри, кина, изложби, концерти... Да не говорим, че постоянно се провеждат интересни курсове, семинари, четат се лекции по най-различни теми в учебни заведения, а и в други зали... Едва ли аз съм човека, който от повече от 3000 км разстояние може да ти каже как да разнообразяваш живота си в София, а съм сигурна, че никак не е трудно. В краен случай, когато си финансово затруднен, и нетното пространство може да бъде източник на разнообразие. 5 години не са чак толкова дълъг срок, макар че вероятно на теб ти се вижда цяла вечност. Но със сигурност имаш уроци да учиш точно в тази среда, в която си поставен. Питаш за очакванията си – наскоро имаше една много хубава мисъл в Портала (от тези, които стоят най-долу на началната страница, в тъмния прозорец), която ще перифразирам – „Моли се на Бог, сякаш той е единственият, който може да ти помогне, но работи така, сякаш всичко зависи само от теб!"

Искам също да насоча вниманието ти към Притча за каменаря и светията, както и тук и тук, където ще намериш още много други интересни истории, от които да си направиш поуки за себе си, за това какво да искаш и очакваш от живота си. Освен извода, даден от Учителя в края на притчата, какви други изводи би си направил ти?

Ще ти предложа и един цитат от една моя любима беседа на Беинса Дуно, която мисля,че все още я няма публикувана, но в най-скоро време ще можеш да прочетеш на страниците на Портала:

Придобиете ли известно богатство, трябва да се стремите да го задържите. Затова трябва да бъдете щедри и чисти. Значи, за придобиване на богатството се изисква търпение и трудолюбие, а за задържането му е нужно щедрост и чистота. Сиромахът трябва да признае, че няма търпение и трудолюбие. Сиромашията идва при хората, за да ги направи търпеливи и трудолюбиви. Като придобие тези качества, човек забогатява. След това трябва да се учи на щедрост, да живее в чистота, за да задържи богатството си.

Беседа „Придобиване и задържане”,кн.”Ценната дума”

Освен всичко, казано до тук, ти предлагам и да хвърлиш око на Започни от днес и Тайната - визуализация за щастие и ... Тези, както и други видео-клипчета, тук, ще помогнат на мозъка ти да заработи в правилната посока, без да създава измислени проблеми. :)

Искрени пожелания за успех и удовлетворение! :feel happy:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти много...май имам бая да чета по въпроса. Преди имах голям интерес в тази сфера, чел съм и една книга на учителя, ама се отдалечих много от тези неща и си изградих собствена гледна точка, може би удоволетворяваща изискванията ми към себе си относто религия, вяра, лично поведение...

Това което пише в повечето поучителни разкази или беседи наистина е успокоително и те кара да се замислиш дали всичко което ни се случва и мислим за лошо е такова а не просто измислен проблем.

Ще се постарая мозъка ми да заработи в правилна посока, да работи за мен и да привличам само положително настроени хора около мен. А искам и да спра да се оплаквам, което признавам преди никога не правех за разлика от сега :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, nch!

Аз бих продала колата, щом ми идва в повече.

:3d_061:

В София харесах най-много Витоша.

Хареса ми също новата среда от хора - оцениха ме единствено по самата мен и резултатът беше изненадващ и удовлетворяващ в няколко отношения. Напоследък се фукам без да искам, но преди имаше хора край мене, които явно имаха нужда да ме изкарват виновна за какво ли не и аз им вярвах. Оказа се, че не било така.

:3d_030:

Момче, имаш работа - мечта!

Обичам да си фантазирам. И ето, виж ме сега в ролята на твоя работодател.

Дошло при мене едно младо инженерче, без опит, а явно има потенциал. Решавам да инвестирам в него. Инвестицията е голяма, нужна ми е известна доза сигурност. Слагам един срок от пет години, да го видя колко е сериозен, пък си имам едно наум, че ако напредне бързо, срокът на договора и длъжността могат да бъдат предоговорени по всяко едно време. Вероятно ще са нужни около две години, хм... Може да го повиша и обуча в местния клон, а след това може да го назнача в някой новоткриващ се, да речем... в Будапеща или на някое друго перспективно място. Може и да пътува - млад, умен, симпатичен, динамичен, комуникативен човек.

Какво да ти кажа - учи се на немски добродетели и ги допълни с българските.

Изгради качества, нужни за по-високата длъжност.

Докажи себе си!

:3d_137:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

:) Дам, имам предвит и идеята за продажба на колата, но ще изчакам да видя дали наистина се притеснявам излишно или ми идва в повече.

Относно работата ми... въпреки че съм инженер, сега работя на равно с хора със средно образование. Те не са никак лоши като хора, но си личи разликата в това някои да е учил авиация и някой току що прохождащ. Именно това ме прави по-добър и с няколко крачки по-напред от другите.

Иначе признавам си, механическата работа не ми допада, справям се доста по-добре с интелектуалната част...просто ми трябва стажа и теоретичния/практическия опит по самолета....но прави сте, нямам търпение. Винаги съм си представял работата ми да е свързана и с пътувания, да видя други държави, култури, да се запозная с нови хора, ама да не стоя постоянно там :) Тази може и да дава съвсем малка част от това което си представям, но като цяло само тези които са тръгнали от Германия те пътуват по другите бази по-света. Ето ти предимство да си се родил на точното място :)

В София може би наистина има какво да се види, а аз стоя след работа затворен вкъщи пред компютъра, за да не харча пари...

Иначе позна :) - млад, умен, симпатичен, динамичен, комуникативен човек съм, ама виждате в какви ситуации се вкарвам.

Решението на проблемите ще дойде само от мен, благодаря ви за подкрепата, това означава че от всяка ситуация има изход.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...