Jump to content
Порталът към съзнателен живот

24.01.08г.Оставете всичко на Бога, Той ще оправи работите ви.


Guest Ла Горда

Recommended Posts

Мисъл на деня - 24 Януари 2008 г.

Оставете всичко на Бога, Той ще оправи работите ви. Всички пориви, които се зараждат в човешката душа, представят божествени импулси, но криво разбрани, събрани някъде повече, някъде по-малко. Всички импулси са Божествени, но като са били подпушвания, те са образували един жабуняк. Първоначално всички чувства и желания са били Божествени, но отпосле са били подпушени. Сега тези бентове трябва да се отпушат, да дойде онова първоначално положение.

Из Да идем във Витлеем, 21ва НБ, 25.IV.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Оставете всичко на Бога, Той ще оправи работите ви. Всички пориви, които се зараждат в човешката душа, представят божествени импулси, но криво разбрани, събрани някъде повече, някъде по-малко. Всички импулси са Божествени, но като са били подпушвания, те са образували един жабуняк. Първоначално всички чувства и желания са били Божествени, но отпосле са били подпушени. Сега тези бентове трябва да се отпушат, да дойде онова първоначално положение.

Да оставим на Бога да нареди работите ни, аз разбирам да се откажем от желанията си, да сведем глава в смирение и да кажем - Да бъде волята Ти!

Тогава можем да заработим съзнателно за доброто в нас. Любовта е тази, дето отпушва всички запушени канали вътре. Като не се противим на Волята Му, улесняваме това вътрешно пречистване.

Когато вече Любовта е свършила работата си, всяка наша мисъл и стремеж са прекрасни, Божествени :hypocrite::wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Тогава можем да заработим съзнателно за доброто в нас. Любовта е тази, дето отпушва всички запушени канали вътре. Като не се противим на Волята Му, улесняваме това вътрешно пречистване.

Когато вече Любовта е свършила работата си, всяка наша мисъл и стремеж са прекрасни, Божествени :hypocrite::wub:

hameleona :thumbsup:

Да оставим на Бога да нареди работите ни, аз разбирам да се откажем от желанията си, да сведем глава в смирение и да кажем - Да бъде волята Ти!

"Да се откажем от желанията си"-може да има различни прочети.Аз го разбирам и прилагам в живота си така:Ако съм сигурна в правотата на желанията си и имам устрема да бъдат осъществени,а не виждам начина,не се отказвам от тях.Оставям съзнанието си отворено.Тогава все по някакъв начин получавам"пътя",чрез дребните неща в живота или"случайността".Живота да е прекрасен ако сме отворени за него :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл на деня - 24 Януари 2008 г.

Оставете всичко на Бога, Той ще оправи работите ви. Всички пориви, които се зараждат в човешката душа, представят божествени импулси, но криво разбрани, събрани някъде повече, някъде по-малко. Всички импулси са Божествени, но като са били подпушвания, те са образували един жабуняк. Първоначално всички чувства и желания са били Божествени, но отпосле са били подпушени. Сега тези бентове трябва да се отпушат, да дойде онова първоначално положение.

Из Да идем във Витлеем, 21ва НБ, 25.IV.1937 г.

Мисля, че не става въпрос за отказване от желанията, а напротив за възвръщане на възможността да възприемаме божествените импулси, които сме забравили да разчитаме. Трябва да избистрим жабуняка , който е замърсил душите и съзнанието ни и да станем бистри езера, способни на това :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Готвачеството е цяла тайна, която жените познават. Когато мъжът е недоволен от жена си, аз зная причината за това. Той е недоволен от нея, защото тя не знае да готви. В това съм 101 на сто убеден. Ако жената знае как да готви на мъжа си, тя ще бъде така обичана от него, както никой друг. Ако жената не знае да готви, и мъжът ѝ [ще] бъде недоволен от нея, тя ще се оплаква от съдбата си, от това-онова. Казвам: Никой не е виновен за нейното положение, освен това, че тя не знае да готви.

:3d_146:

всички неща, които ангажирват вашето съзнание, са еднакво важни за вас, а също така и еднакво полезни. На всяка мисъл вие трябва да отдадете съответното място, което ѝ подобава. Всяка идея трябва да се тури на своето място.

Та, сега и вие, които пазите вашите стари идеи и старите си чувства, трябва, като овчарите, да напуснете стадото си, да отидете във Витлеем, да видите Онзи, Който се е родил.

в промените трябва да има едно вътрешно съгласуване, една вътрешна хармония. Всяко ново нещо, което човек избира, трябва да се съвпада със старото, което напуща. Между старото и новото трябва да има връзка. Това е един Божествен закон.

Природата учи човека ... че щастието му зависи от нещо много малко.

недоволството на човека се дължи на това, че чувственият или духовният свят в този човек е слаб

вътрешния живот... изисква голяма искреност.

Докато вие туряте най-малката мисъл в парите и почнете да разчитате на тяхната сила, а не на онази същина, която седи зад парите, вие вече подлежите на углавно дело. Тогава идат вече изпитанията в живота и богатството ви постепенно ще се вземе. Та, вложи ли човек вярата и упованието си в парите, грехът вече го следва.

нашата сила е толкова голяма, колкото имаме връзка с Бога

Нас ни дотягат човешките въжделения, човешките формули, човешките символи. Само човешкото може да дотегне, а Божественото – никога. То носи живот в себе си. Христос казва: „Това е живот вечен, да позная Тебе, Единаго Истиннаго Бога“. Под думата „вечен“ живот се разбира онзи красив живот, в който човек може да даде всичко.

Какво лошо има в това, че някой обича жените? Да криете нещата, това са човешки работи. Този човек е художник, затова обича жените. Господ е направил жената, за да я обичат. Че този човек обича ближния си, какво лошо има в това? Той обича ближния си. Какво лошо има в това? От ваше гледище това е против вашия морал. Какво лошо има в това, ако обичам една жена?

Като я обичам, аз ни най-малко няма да ѝ пиша такива любовни писма, каквито хората пишат. Ако ѝ напиша едно любовно писмо, ще ѝ кажа: Господ ти е създал добри условия, дал ти е отлично сърце и отличен ум, да ходиш с тях между хората, да им влияеш. Още като те видях, зарадвах се, че Бог ти е дал хубав нос, хубави очи, хубава уста. Щом мога да оценя тези ѝ качества, това показва, че Бог и на мене е дал такива хубави неща. Когато срещна една такава жена, в мене се явява свещен трепет. Щом видя такава благородна жена, в мене се явяват възвишени мисли и чувства, и аз пожелавам да проявя своето благородство към хората. Аз се радвам, че мога да напиша едно такова писмо. Колкото повече жени срещам, които Бог е създал, толкова повече са и мъжете, които Бог е създал.

------------------------------------------------------

Да идем във Витлеем

:sorcerer::feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Първоначално всички чувства и желания са били Божествени, но отпосле са били подпушени.

Как да различаваме първоначалните Божествени чувства и желания от подпушените? Това беше и още е най-сериозният въпрос в ежедневието ми - защото за мен красивите и добри думи си остават само празни опаковки, ако не мога да ги вплета в него.

Първоначалното Божествено чувство според мен е благостта, радостта, хармонията със света, сигурността в доброто и смисъла на всичко, което е било, е и ще бъде. То поражда Божественото желание да постигнем това състояние, да изпитваме тези чувства...

Подпушваме ги, когато ги уточним, ограничим, поставим под условие - ако стане/имам това, постигам божествените чувства, ако е друго - те изчезват и на тяхно място избуява недоволството с многото си лица...

Какво означава за мен да оставя всичко на Бога - да не определям кое точно ще ме направи щастлива и да не си правя планове как да го постигна - а да отворя очите и душата си за това, което вече е около мен и да отворя ума си - защо това е Неговият подарък за мен...

Случвало ли ви се е някой или нещо, което довчера не сте забелязвали или сте се дразнили от него изведнъж да се окаже много ценно и важно за вашето щастие? :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл на деня - 24 Януари 2008 г.

Оставете всичко на Бога, Той ще оправи работите ви. Всички пориви, които се зараждат в човешката душа, представят божествени импулси, но криво разбрани, събрани някъде повече, някъде по-малко. Всички импулси са Божествени, но като са били подпушвания, те са образували един жабуняк. Първоначално всички чувства и желания са били Божествени, но отпосле са били подпушени. Сега тези бентове трябва да се отпушат, да дойде онова първоначално положение.

Из Да идем във Витлеем, 21ва НБ, 25.IV.1937 г.

Кои импулси са божествени и кои- подпушени? Нещата ми изглеждат еднозначни. Сега- всички са подпушени. Не е лесно да проумее и приеме човек, че най- чисто изглеждащите, най- възвишено изглеждащите му пориви са божествени, но криво разбрани. Но всяка друга гледна точка не обяснява кошмарът, в който живеем-старателно, научнооорганизираната и възвишена подготовка на гибелта на един толкова прекрасен свят...

Трябва да се отпушат бентовете... Кой? Как? И тези въпроси отпадат, ако се сетим за началото на тази мисъл-

Оставете всичко на Бога, Той ще оправи работите ви.[/qoute] Всъщност най объркващото е как точно да го оставим това всичко. Ако просто си седим и чакаме нещата да се оправят сами- и така не става. Има неща, които все пак и ние трябва да свършим. И тук е другият капан- увличаме се и правим почече, отколкото е нашата работа. И така се появяват новите бентове.
Линк към коментар
Share on other sites

Трябва да се отпушат бентовете... Кой? Как? И тези въпроси отпадат, ако се сетим за началото на тази мисъл-

Оставете всичко на Бога, Той ще оправи работите ви.[/qoute] Всъщност най объркващото е как точно да го оставим това всичко. Ако просто си седим и чакаме нещата да се оправят сами- и така не става. Има неща, които все пак и ние трябва да свършим. И тук е другият капан- увличаме се и правим почече, отколкото е нашата работа. И така се появяват новите бентове.

Аз мисля, че тук се говори за това - няма защо да хабим енергия , както и да се измъчваме , какво и как ще стане и какво не трябва да става. Говоря за глобалните проблеми. Това наистина са въпроси, които се разрешават на божествено ниво. Нашата задача е да работим върху себе си, така, че да сме в хармония с импулсите на природата. Ако всеки един работи правилно върху себе си и разреши въпросите, за които е дошъл на земята, според божествения закон, тогава ще се установи царството божие на земята. Затова Учителя ни е оставил словото си, за да ни научи как. В този смисъл българите сме най облагодетелствани, но и ще понесем най-голямата отговорност. :3d_044: А най-първата ни задача е да усвоим принципа на Любовта. Можем ли да кажем, че не знаем как?! :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...