Jump to content
Порталът към съзнателен живот

30.12.2007 г. - Бог е колективно проявление


Recommended Posts

Мисъл на деня - 30 Декември 2007 г.

"Аз ще те обичам както аз разбирам – не по твоите правила, а по моите; и ти ще ме обичаш както ти разбираш – то е Божественото, то е новото. Една пълна свобода. Тогава да се зачитаме, да виждаме Господа навсякъде, където се проявява."

Из Идете при чистите извори, 35а НБ, 19.IX.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът не е във волното обичане, а в приемането, в непоставянето пред другите на наши изисквания и критерии. Пълната му проявеност е много трудна за човека. Много от нас си мислят (че може и всички), че са постигнали нещо в това отношение, но точно тази ни нагласа скрива по-нататъшния ни път.

Линк към коментар
Share on other sites

"Аз ще те обичам както аз разбирам – не по твоите правила, а по моите; и ти ще ме обичаш както ти разбираш – то е Божественото, то е новото. Една пълна свобода. Тогава да се зачитаме, да виждаме Господа навсякъде, където се проявява."

Прекрасно, благодаря!

Има хора, които не са готови нито да обичат, нито да бъдат обичани, но когато са добронамерени и разговарят откровено помежду си нещата си идват на място..... Партньорство и разбиране.....

Ако няма обвързаност и задължение, ако не ме задушават и не задушавам от любов, значи е прекрасно. Без условия и без правила! :sorcerer::hypocrite:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...