Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Техника и тълкуване на прогресия


Recommended Posts

ЗДравейте :rolleyes:

Моят слънчев знак е риби,асцендента ми е лъв.

Но напоследък съм озадъчена от промяната на характера ми.Чудя се мога ли да го отдам на някои важни прогресии???

Прогресивен асцендент и прогресивна луна са ми в знака дева....

Като че ли доста съм заприличала на девите.

Първо- постоянно чистя,то не бе чистене-не бе чудо,някаква мания.А пък и се карам на близките си да си мият ръцете и прочие,правя си разни записки,умувам,анализирам.До маниакалност.

И много често "яхям метлата" като девите,често избухвам.Това което съм наблюдавала от близки деви е че често се поскарват.

Та се чудя мога ли да го отдам на тази прогресия.

Прогресивното слънце от няколко години ми е в телец и взе че ме споходи едно неприятно нещо - надебелях.За голям мой ужас.Е,вярно е че е от бременност и раждане,но доста време мина, а отслабване не идва.

Кажете,дали съм на верен път???

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей, mamma_mia . Моят асцендент също е в лъв и от скоро прогресира в дева и мога да потвърдя впечатлението ти за прогресивния асцендент:) определено има нещо! Аз също съм се разчистила и разшетала и навсичкото отгоре и аз следя дали и хората около мен поддържат личната си хигиена, не че сами не могат, но аз да съм сигурна! И докато го правя доста се ядосвам че си пъхам носа там, където не ми е работата, станала съм много критична и честно да си призная, понякога думите сами излизат от устата ми и аз със ужас установявам, че ръся критики наляво-надясно, като че ли без да искам, направо не мога да се спра! Сигурно е въпрос на време да свикнем с това влияние, но нали така или иначе този опит е необходим, та защо иначе ще го овладяваме! :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, mamma_mia . Моят асцендент също е в лъв и от скоро прогресира в дева и мога да потвърдя впечатлението ти за прогресивния асцендент:) определено има нещо! Аз също съм се разчистила и разшетала и навсичкото отгоре и аз следя дали и хората около мен поддържат личната си хигиена, не че сами не могат, но аз да съм сигурна! И докато го правя доста се ядосвам че си пъхам носа там, където не ми е работата, станала съм много критична и честно да си призная, понякога думите сами излизат от устата ми и аз със ужас установявам, че ръся критики наляво-надясно, като че ли без да искам, направо не мога да се спра! Сигурно е въпрос на време да свикнем с това влияние, но нали така или иначе този опит е необходим, та защо иначе ще го овладяваме! :)

Поздрави!

Благодаря ти:)

Явно има и други като мен,абе, не може да не е вярно.

Но не бих казала че одобрявам този мой "нов" характер.

Явно дълго ще продължи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте!

Четох доста за прогресиите. Противоречиви са изказванията относно прогностиката. Някои изобщо не отдават значение като че ли на прогресиите, други следят всяко влизане на прогресивна планета в нов знак и дом и очакват промените там.

Но бих искала да ви питам, нещо което забелязах току-що. Прогресивният ми АС във везни прави съвпад с натален плутон в 1 дом, като също така пр. АС прави тригон с натална луна в 5 дом. И МЦ-то прави съвпад с радикален марс в 10 дом / рак /. Заслужава ли си изобщо да се обърне внимание на тези съвпади? Какво мога да очаквам?

Сигурно много от вас ще кажат, то така на парче не може да се каже.

Но въпроса ми е, трябва ли изобщо да следим прогресиите?

Благодаря. :rolleyes:B)

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам всичко е до повече практика, за да можеш лично да се увериш кое, как и защо действа. :) А иначе така наистина нищо не може да се каже, не се знае къде се намира управителя, какви аспекти сключват в натала планетите от които конкретно се интересуваш...всичко е свързано. Принципно гледа се всичко - транзити, дирекции, прогресии, солари и си вадиш някакви изводи. Когато има съвпад по осите винаги има значение.

Редактирано от viola odorata
Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам всичко е до повече практика, за да можеш лично да се увериш кое как и защо действа. :) А иначе така наистина нищо не може да се каже, не се знае къде се намира управителя, какви аспекти сключват в натала планетите от които конкретно се интересуваш...всичко е свързано. Принципно гледа се всичко - транзити, дирекции, прогресии, солари и си вадиш някакви изводи. Когато има съвпад по осите винаги има значение.

Амиии, както казах прогресивният АС прави съвпад в 1 дом /везни/ с натален плутон, който в радикса прави тригон с луната в 5 дом и квадратура с марс в 10. Също така натален плутон прави и секстил с нептун в 3 дом / стрелец/ , а нептун е управител на 7 дом.

Прогресивен МЦ прави съвпад с радикален марс в 10 дом /рак/ , който в радикса прави аспект секстил към стелиум /венера,сатурн и слънце/ в 12 дом.

Благодаря за вниманието. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...