Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За заплащането ... при лечители, астролози, ясновидци


Ради

Recommended Posts

Само да уточня, че "дивият капитализъм" е следствие на "дивия социализъм".

За нещо, за което никой не е учил и социално не е узаконено, пари не се дават. Може и да се дават, но не сега и никога всъщност. Не трябва. Дори и за онези, които са видели не знам какво. Всяко нещо изисква подготовка, инвестиции и учене.

Когато бях ученичка, а сега не съм - ходех при врачки да се забавлявам и се забавлявах искрено. Защото наистина ми беше смешно. Има и жени, и мъже с дълбока интуитивност, но това съвсем не е познание за нещата и за живота, които се случват. А леко открехване на вратата и нищо повече.

Е, за полуотворени врати пари не давам. Моят позорец ми е достатъчен.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Само да уточня, че "дивият капитализъм" е следствие на "дивия социализъм".

Има и жени, и мъже с дълбока интуитивност, но това съвсем не е познание за нещата и за живота, които се случват. А леко открехване на вратата и нищо повече.

В случая съм съгласен и с двете ти мнения. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, или с други думи , всяка една дарба трябва да се доусъвършенства иначе остава един полуоткрехнат прозорец . Непрофесионално отношение и това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Модерно е човек да си има личен астролог , ясновидец , лечител има си и федерации и организации на всички астролози , ясновидци , хора с паранормални способности .

Но според мен трябва да се внесе законност малко повече в тези професии . Защото сега всеки може да предяви претенции , че е астролог , ясновидец или медиум и да взема пари за тази работа . Но смятам , че това са професии и както всяка друга, човек трябва да има и нужните истински познания и дори образование , за да ги упражнява. Но това е въпрос на бъдещето според мен .

:thumbsup:

Няма нищо лошо в тези професии, стига да са практикувани добронамерено, а не с цел-манипулация на съзнанието. А това може да се избегне, ако всеки повярва преди всичко в себе си и в своята уникалност. Ще се повторя, но за всеки има място под слънцето. Самопознанието също е ключ. Когато човек познава себе си, познава целият свят. И е най-добре да се вглеждаме в себе си, а после в света около нас. Да се събудим от съня си и да заживеем в реалността. Имам усещането, че ще е прекрасно :sorcerer:

И още, нека дадем възможност на всеки да прояви добротата си, има такива хора и все повече са. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

... Да се събудим от съня си и да заживеем в реалността. Имам усещането, че ще е прекрасно

xameleona, то Е прекрасно :sorcerer:

Може да бъде изпитано само като непосредствено из~живяване,

което остава да ехти в теб...

Линк към коментар
Share on other sites

Модерно е човек да си има личен астролог , ясновидец , лечител има си и федерации и организации на всички астролози , ясновидци , хора с паранормални способности .

Но според мен трябва да се внесе законност малко повече в тези професии . Защото сега всеки може да предяви претенции , че е астролог , ясновидец или медиум и да взема пари за тази работа . Но смятам , че това са професии и както всяка друга, човек трябва да има и нужните истински познания и дори образование , за да ги упражнява. Но това е въпрос на бъдещето според мен .

:thumbsup:

Няма нищо лошо в тези професии, стига да са практикувани добронамерено, а не с цел-манипулация на съзнанието. А това може да се избегне, ако всеки повярва преди всичко в себе си и в своята уникалност. Ще се повторя, но за всеки има място под слънцето. Самопознанието също е ключ. Когато човек познава себе си, познава целият свят. И е най-добре да се вглеждаме в себе си, а после в света около нас. Да се събудим от съня си и да заживеем в реалността. Имам усещането, че ще е прекрасно :sorcerer:

И още, нека дадем възможност на всеки да прояви добротата си, има такива хора и все повече са. :thumbsup2:

Да, разбира се . :3d_029:

Линк към коментар
Share on other sites

Ясновидството е дар. Може да е заслужен в минали животи, но за конкретния живот, в рамките на който се проявява, е дар. А което е даром дадено, даром се раздава. Не трябва да се превръща в професия, още по-малко в бизнес. Когато човек вложи някакъв вид труд, старание за придобиване на определени професионални способности в този си живот, тогава всеки труд се заплаща и това е нормално на сегашния етап. Но ясновиждането ще се помътни, ако е заплатено.

За така наречените ясновидци, които правят бизнес по всевъзможен начин, не ми се говори изобщо. Ясни са и силите, които им съдействат. Само един ясен поглед стига. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Познавам такъв човек. Смея да твърдя, че ясновидството е една заложба, която е нужно да се развие и усъвършенства с много труд, време, старание ... Не е нещо по-различно от дарбата да рисуваш или да композираш, или да танцуваш.

Идеята, че е дар, може би идва от това, че при някои хора се отключва изведнъж, например след преживени някакви екстремни обстоятелства, но така се получава и с някои болести, а и с други способности (включително проговаряне на чужд език, че и още по-странни на пръв поглед неща ...) Усещам едни съвсеееем дребни наченки на тази заложба у себе си, сигурна съм, че и ти, Силве, ги носиш и усещаш в себе си, а и много други хора, особено тук в този форум. Мисля, че след години тази "дарба" ще е все по-често срещана и все повече хора ще имат желанието и възможността да я развият в себе си.

Нормално е да се плаща, ненормално е да се превръща в бизнес. Мисля, че и хората "надарени" с други таланти - художници, музиканти, когато станат предимно комерсиални, веднага усещат това "помътняване", за което пишеш, изчерпват се, нищо стойностно не излиза от тях и всички усещат, че са в "творческа пауза". В момента, в който решат да направят нещо не за пари, а за самото изкуство и за хората - музата пак ги спохожда. А след нея и парите идват, без да са били предвидени :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално е да се плаща, ненормално е да се превръща в бизнес. Мисля, че и хората "надарени" с други таланти - художници, музиканти, когато станат предимно комерсиални, веднага усещат това "помътняване", за което пишеш, изчерпват се, нищо стойностно не излиза от тях и всички усещат, че са в "творческа пауза". В момента, в който решат да направят нещо не за пари, а за самото изкуство и за хората - музата пак ги спохожда. А след нея и парите идват, без да са били предвидени

:thumbsup::feel happy::thumbsup:

Сещам се за Винсент Ван Гог. Приживе е продал една картина само. Не мога да си спомня, май се казваше"Червеното лозе" ? :hmmmmm:

Но е оставил душата си в своите картини. :angel:

А можеше да обяви, че някой велик дух му движи четката, че картините му са заредени със силна енергия, която може да лекува всичко и т.н. Представям си как щеше да ги продава. :P:dancing yes: . И колко пари щяха да спечелят с брат си.

Но слава богу, че не му е дошла такава идея . :v:

Bild%20498.jpg

А точно в неговите картини се чувства доста силна и мистична енергия, но той не го е съзнавал и не е направил бизнес от нея.

image001.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Брат му, Тео е бил търговец на картини. А Винсент е продал много повече картини от една. Приживе. Има прекарсен двутомник за писмата на Ван Гог до брат му Тео.

Онова, което помня от Ван Гог са думите му : "Тъгата ще продължи цял живот".

Тук какво общо имат врачките и гадателките по снимки. Нелепици.

Манао тупапао

Линк към коментар
Share on other sites

То си е въпрос на личен избор май!?

Астролози-има много добри има и такива дето се пишат на такива, нали, но щом имаме нужда и използваме уменията, дабрите на тези хора защо да не си платим, нали отиваме за да ни кажат нещо което незнаем, нещо което ще ни е от полза, защо да не дадем пари за това , че сме обновили базата си данни, за това, че някой ни помага, а и нали това е личен избор, никой не ни е завел на сила...

С лечителите и ясновидците е същото.

Линк към коментар
Share on other sites

Брат му, Тео е бил търговец на картини. А Винсент е продал много повече картини от една. Приживе. Има прекарсен двутомник за писмата на Ван Гог до брат му Тео.

Онова, което помня от Ван Гог са думите му : "Тъгата ще продължи цял живот".

Мона, права си. Наистина постът ми за Ван Гог е за друга тема. Но май няма тема за мистичната сила на изкуството и по-точно на изобразителното изкуство. Аз не съм специалист в тази област, само консуматор. Затова се въздържам да отворя тема от този род.

Проверих в Google, продал е малко повече от една картина, но все пак нищожно количество.

Двутомника за който пишеш,съм го чела и ми направи голямо впечатление.

Тук какво общо имат врачките и гадателките по снимки.

Правех асоциации с нароилите се напоследък така наречени "мистични" художници, продаващи на доста високи цени картини, "заредени" с енергия. За гадателки по снимки не е ставало дума. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

За заплащането ... при лечители, астролози, ясновидци, какво мислите?

От край време много спорна тема ....! :)

При явления лечители, астролози, ясновидци ...и т.н. /все хора с доза окултни способности/ има едно "отключване" на скритите в човека способности => Призвание трябва да има.

Как става това "отключване",... начини,...всеки ли може да бъде "отключен",...тема за други дълги разговори.

Основният ни въпрос тук обаче трябва да бъде "ЗАЩО...",за да имаме изходна позиция!

Значи, защо тези от невидимият свят "отключва" на някой неговите скрити до момента способности и сили?

Нормалният отговор е:"За да ни напомнят за себе си,...т.е. че освен материя има и нещо друго...". :)

/почти винаги отговорите на такива въпроси се въртят около заостряне вниманието на хората върху незримото,окултното,духовното,...с което невидимият свят цели някакво духовно осъзнаване на човеците,които се намират около "отключеният" индивид./

За съжаление малко от хората имащи някакви "особени" възможности осъзнават духовната си мисия /отг. но "защото..."/,която им е отредена и вместо да работят в синхронно с "тези от горе",които са им дали кредита,се впускат да правят бизнес със своите способности.

Е оправдания,колкото искаш...И те трябва да ядът нещо...И те имали сметки...И те имали семейства...

Чувах и нагли оправдания от рода "Че защо да ходя на работа,като имам записани с месеци на пред...","Трябва да помагам..." и др. от сорта бля-бля,които аз тълкувам единствено "сега му е времето да правя пари,защо да работя за 10-20лв.на ден"

При така подредените разсъждения ненадейно "плъзнали" по клавиатурата ми, :) имам и следните реторични въпроси към тези, които са "ЗА" заплащането на безплатните им придобивки:

1.Къде им е вярата на тези богоизбрани хора...?Та може ли Господ да ги дари с такива способности,а да ги остави да са просяци или да гладуват...т.е.има хиляди начини Този, който им е дал много да се погрижи и за малкото...за "обходата"им!

2.Сигурни ли са тези хора,че способностите им са пожизнени?-Практиката показва обратното... => по-добре да не се вземат пари! :)

3.Колко е истински този платен екстрасенс или ясновидец?- Че ако е истински,той няма да има материални проблеми и при него трябва да тече река от блага...Та той е Божи човек...богоизбран!!!

От личен опит ще ви кажа /практики от преди 10-тина години/ ,че човек занимава ли се с тези работи истински и по законите,то парите и материята колкото не я иска,толкова тя го преследва по-яростно!Знаят "черните" как да приземят божия човечец! ... :)

Много трудна работа е да устискаш... :)

Линк към коментар
Share on other sites

N_Damianov, поздравления за поста!

Линк към коментар
Share on other sites

Интересна тема :thumbsup:

Има една поговорка нещо подобно беше->

''не е луд който яде баницата а този които я дава''

И втози ред на мисли като им дават те вземат а дали е правилно да вземат или не(много спорен въпрос) си е до съвеста им .

Линк към коментар
Share on other sites

Да си музикант не е ли въпрос на талант, както и да си лекар, и т.н. Таланта сам по себе си е едно голямо нищо- трябва да се развиват, човек да им посвети и време и средства, за да ги развие- а това е труд. Аз съм хирург, и почти на 37г почти ежедневно чета, уча, инвестирам в образованието си..В същото време се уча и на алтернативни методи на диагностика и лечение, работил съм над сетивността си така че да "преминава през", така че нищо в това състояние на човека не се дава даром, и понятието "дарба" е неуместно...Талант е това, което можем да инвестираме- като кредитна карта...ако човек харчи в други насоки, ще дойде време да си връща кредита..и няма да може. Та, ако лекувам някой, който се намира примерно на 11000км от тук, със сигурност няма да го направя без да си получа възнаграждението, което преценя за уместно, и то ще е същото както ако го лекувам на място.

"Безплатните" неща, които някой получава, със сигурност в повемчето случаи нито оценява, дори при някои създава "настроение", че този или онзи са длъжни да им правнят това или онова...Гоня с чиста съвест всеки пациент, който ми вменява, че съм бил "длъжен" да го прегледам и лекувам. Никому не съм длъжник, а медицината и лечителството са призвание, което следвам. Мога да направя подробен френологичен, хирологичен анализ на някой- но нито френологията, нито хиромантията са се пръкнали ей така в живота ми от нищото, също както и нумерологията, таро и т.н. Погрешното разбиране на понятието "дълг", на разграничаването между научни и алтернативни средства и методи, и оценяването им или намесването на Бог в това и онова е пълна спекулация. Човек общува с Бог не с разни телепатии, ясновидство, и прочие гадателски или други неща, а единствено и само чрез Душата си. Не са мнтого хората, които осезават и осъзнават Душата си, та да знаят какво е или не е Бог. Всичките тези неща кщато астрология, нумерология, ясновидство, и прочие лечителства са явления, изцяло отговарящи на нуждите на егоистичнакта природа на човека. Някой бил болен, страда, и търси лечение, но ако един надарен ясновидец му каже "Трябва да боледуваш, ще боледуваш още 10 години и ще умреш, защото това е желанието на Душата ти, за разлика от ума и устните ти които изричат "ИСКАМ ДА СЪМ ЗДРАВ", така че приеми съдбата си"- такъв съвет е безплатен, даром даден, защото даром е приет, но кой го "устройва" това? Едва ли ще се намери човек, който да приеме да си носи болестта 10 години и да умре, защото Душата му така има най-добра възможност..Не, ще иска лечение, ще иска да не го боли, независимо дали това ще допадне на Душата му- така че, щом като иска да удовлетвори егоистичната си природа, трябва за всичко което получава, да дава в адекватен размер. А колко струва здравето? Каквато и цена да намислим, ще е малка, ето защо сме приели разплащането с пари- парите са универсално нещо, което в различни ръце има разлимчни измерения. 1000 лева за един са едно, за друг са друго, някой лесно може да се раздели с 1000-ка, друг ще се раздели с 1000-ка само под форма на разход за собствено погребение...

Такива са нещата- дарбата е нещо, което в този етап от развитието ни ние не познаваме. Разполагтаме с таланти...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Парите са само един от начините по които могат да се върнат направените инвестиции от човека. То и да гледаш хората с любов също е изкуство, което се постигна с хилядолетия усилия, но това не значи, че трябва да вземаме пари от тези които гледаме. Всеки сам трябва да определи за себе си какво му е необходимо и откъде започва разкошът и излишествата, а усилията се възнаграждават - стократно (това го разбирайте буквално).

Линк към коментар
Share on other sites

Такива са нещата- дарбата е нещо, което в този етап от развитието ни ние не познаваме. Разполагтаме с таланти...

Здравей Кристян!

Ако ми позволиш,ще изразя несъгласие с твоето твърдение по горе...

Как така ще кажем ,че един ясновидец или екстрасенс е талант?Не го проумявам това,ама хич!!! :)

1.Таланта губи ли се? -според мене не,а при горните ,за които имам наблюдения вече повече от 10год. почти всички си загубиха "таланта" и то някой до толкова,че станаха за смях.

2.Таланта е определена способност,която човек има по рождение и която различава последният от другите хора.../пример за музика,писане,рисуване,пеене,...има супер таланти/,а ясновидство,екстрасенство,гадателство са неща ,които ги има във всеки човек,но се проявяват в различни моменти и по различни причини в живота на човека.../не е нужно да задълбаваме повече/.

Значи човек,ако има талант да пише трудно може да си го изгуби,а всеки ясновидец или някакъв -сенс не само че могат да си изгубят "таланта",ами понякога последният приижда "на талази,на талази"... :) т.е.ту го има,ту го нЕма ! :)

3.Правилно има и едно общо нещо- таланта се развива! ОК! Но от дългогодишната ми практика и наблюдения аз не сам забелязал още "талант" есктрасенс или ясновидец,която да се е "развивал",като е инвестирал в себе си изкараните пари...90% т.е.почти всичките са се провалили! /оставям 10% за толеранс,а по моите сметки са 100% провал/ :)

Та... дай ми някой пример от тези 10%-та процента...т.е. успешно инвестиралите "бизнесмен...-сенси".Аз все не мога да срещна такъв!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Талантът не винаги става явен с рождението или първите години от живота. Той наистина се развива, но може и без целенасочени усилия, а чрез разблокиране на минали опитности от други животи, или вследствие на катастрофи, които отварят (може би преждевременно) някои центрове... Почти всички демонстриращи масово лечителни и други паранормални сили се провалят, така е - особено при днешната комерсиализация - но за това са предупреждавали още древните Учители - Хермес, Буда, Патанджали... Може би има и случаи, когато демонстрирането на такива сили не е злоупотреба, но от това, което и аз виждам в живота, излиза, че обикновено е! А за онези, които изобщо нямат нито талант, нито са работили над каквито и да са лечителски умения, нямат и минимума медицински знания освен това и пак претендират да лекуват най-тежките болести срещу астрономични хонорари... там вече си остава въпрос на различаване. Човек в нужда е съгласен на какви ли не отчаяни постъпки, но е по-добре да не прибързва, за да избере най-доброто, което може да направи с разполагаемите средства, време, сили и хора, на които може да разчита...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Дори светец да е човек пак му се плаща - па ако и да е с храна или дрехи или работа или служба.

Ясновидци има и да не ползват таланта си, за да помагат с него е наистина егоистично. Сега дали ще го правят за да печелят или като призвание, това зависи от тях самите - както във всяка друга професия. Напълно подкрепям всеки ред от казаното от Кристиян!

Дали ще си развиват талантите или не си е тяхна лична работа и не наша. Има такива които си ги развиват. Има и морални и много светли хора между тях. Има и порочни - като във всяка друга професия. Колкото виждането или завишената енергия е дарба, толкова и доброто готвене и програмиране или градинарство е дарба, а не само обучен труд, а и призвание.

Свръхсензитивите не трябва ли да се хранят и изучават децата си или да идат на почивка и да наливат бензин в колите си? Или не?

Това, че някои се комерсиализират е така и това е гадно. Но нима докторите живеещи от пари на ръка не са комерсиализирани? Или нима програмистите, които печелят повече, защото работят с международни фирми, са комерсиализирани - дали са или не, не знам ,но се ползват и това е!

В този свят парите са израз на духовна стойност, както и средство за социална адекватност. Как предлагате - ясновидците да приемат само в натура? Може - някои го правят ако не зависи от тях семейство. Но изборът им е само един от възможните и не е по-добър или по-лош.

Линк към коментар
Share on other sites

От една страна е така - какъв лечител си, ако взимаш пари,,,

Но от друга - как ще се излекуваш даром?!?!

Човек трябва да е осъзнат, за да е здрав... Трябва да е работил за себе си... Да е направил нещо... Да е платил някаква цена...

НЕ ДАРОМ...

ДАРОМ означава НИЩО...

Поздрави

В тази връзка...

Знаете ли какво е казвал Димков...

На хората, които са му давали пари...

"Не ми давай пари... Ако искаш да ми се отблагодариш направи добро на някой друг... Така най-добре ще разплатиш с мен..."

Цитирам по памет...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

светиите завземат такова место, каквото мозъка в главата. Мозъкът не може да отиде да копае, но ръцете и краката трябва [да]работят, стомахът и дробовете трябва да работят и това, което остане от тях, да се изпрати в главата. Всички светии са все в главата. Ако вие не пратите милостиня на светиите, работите не вървят. И ако мислите да минете щастливо живота си без да помагате на светиите, аз да ви кажа, че ще закъсате съвсем. Вие ще кажете: „Светията да работи за себе си.“ Щом трябва да работи за себе си, той не е светия. Светията изпълнява една функция, чисто Божествена.

Силата на подсъзнанието и свръхсъзнанието

В българския

пророк ~ порок

българите обичат равенството :whistling:

в английския пророк ~ печалба, полза

prophet ~ profit :king:

френски пророк ~ празник

prophète ~ fête :sorcerer:

да ми се отблагодариш направи добро на някой друг...
:feel happy: Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...