Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рок & Метал


bulgaro

Recommended Posts

Ники е просто една форма от Земя-та. Пръст от пръстта и отново в пръст ще се завърне/превърне.

А музиката, ще си продължава и на хорото ще има други игрорци.

Земята/материята съдържа в себе си и вода и огън и въздух. Въпросът е количествен и качествен.

Динамиката на движението определя плътността.

И така Ефир след Ефир и плътност след плътност - Вечната игра на оДухотворяването.

Каква забава само!

Какъв "аз"? "аз-а" е само илюзия.

Има човек /аз/ - има проблем. Няма човек /аз/ - няма проблем. Йосиф Сталин /бивш семинарист/

Голям "аз" - голям проблем! "аз" = суета

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

за да "няма проблем", все пак трябва да се мине през аз-а ... опитност

как ще позная светлината, щом не зная що е мрак

как да бъда състрадателен, без да съм страдал

...

как да възлюбя Единия, без още да съм възлюбил брата си...

всичко е опитност...еволюция... всичко...дори опитноста на Висерионович Джугашвили ...

всичко е такова каквото е и трябва да е

Peace

Аз, капка в морето...

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Така е, факт.

:rolleyes:

Но от "аз"-овци криво може да се разбере.

Нека да е първото - не на "аз"-а, пък следствието да се разбере когато му дойде времето в еволюционното развитие.

Казаната истина може да донесе застой и униние, после - "Защо пак болката?"...

Истината всеки "сам" да преживее и да се накефи!

Техниките са прости. Разбира се ако се опитваме да сме практици, а не само философи.

Да на "Как?".

Не на "Защо", "Какво", "Къде", "Кога", "Колко"...

Ето как...

:D

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: не на аз- а :thumbsup:

+ всичко е илюзия ;):angel:

Ето как...

:D

:thumbsup::feel happy:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Нека и аз да кажа своето скромно мнение по въпроса. Да съсипеш душата на човек под каквато и да било форма, това е срещу което винаги съм възставала. Независимо дали ще е чрез музика или слово.

Музиката както и словото е нож с две остриета, зависи на какъв човек ще попадне. Винаги съм се обявявала срещу тънката и префинена жестокост,няма да пропусна и сега. Нека който както иска така да го разбира.В това отношение компромиси не правя независимо дали става въпрос за приятели или "приятели". Казвам го като човек който обича и слуша тази музика, чрез нея аз изливам сърцето си, тя е дълбоко в мен и я използвам в името на любовта. Това е от мен по този въпрос. Знам че мнението ми ще даде повод за сто атаки но това не ме интересува, никак дори. Не е важно какво слуша и чете човек, не са важни толкова и "грешките" които прави по пътя си, важно е сърцето, а знае се че има Един който гледа на сърце и пред когото всичко е голо и разкрито. Той е този който познава тайните ни намерения и ни изобличава от вътре. Поздрави на всички и приятно списване.

Редактирано от Ла Горда
Линк към коментар
Share on other sites

Не е важно какво слуша и чете човек, не са важни толкова и "грешките" които прави по пътя си, важно е сърцето, а знае се че има Един който гледа на сърце и пред когото всичко е голо и разкрито. Той е този който познава тайните ни намерения и ни изобличава от вътре. Поздрави на всички и приятно списване.

Да с двете ръце. Поздрави на нощните птици.

Линк към коментар
Share on other sites

Нека и аз да кажа своето скромно мнение по въпроса. Да съсипеш душата на човек под каквато и да било форма, това е срещу което винаги съм възставала. Независимо дали ще е чрез музика или слово.

Музиката както и словото е нож с две остриета, зависи на какъв човек ще попадне. Винаги съм се обявявала срещу тънката и префинена жестокост,няма да пропусна и сега. Нека който както иска така да го разбира.В това отношение компромиси не правя независимо дали става въпрос за приятели или "приятели". Казвам го като човек който обича и слуша тази музика, чрез нея аз изливам сърцето си, тя е дълбоко в мен и я използвам в името на любовта. Това е от мен по този въпрос. Знам че мнението ми ще даде повод за сто атаки но това не ме интересува, никак дори. Не е важно какво слуша и чете човек, не са важни толкова и "грешките" които прави по пътя си, важно е сърцето, а знае се че има Един който гледа на сърце и пред когото всичко е голо и разкрито. Той е този който познава тайните ни намерения и ни изобличава от вътре. Поздрави на всички и приятно списване.

:D

С уточнение за... Душата.

Душата е нещо, което явно всеки разбира различно. Едни казват: "Душата се печели.", други: "Душата е само една възможност.", трети "Душата е смъртна.", четвърти, че Душата е безсмъртна... Направо ум да ти зайде.

Пък ако се разтворят например древно-еврейските текстове и се потърси значение на думата "раух" /ако си спомням добре думичката/... става още по-завързано.

Така е Лагорда.

В живота се случва така: "Каквото посееш това ще и да пожънеш." Каквото повикало това отговорило."

Всеки си носи сам отговорността и за музиката е така, независимо дали се слуша или се изпълнява. Има ли място за тревога или за мъка?

Нека питаме Аджуна, какво му казал Кришна. :D

В живота всичко се връща и това от мнозина се нарича Кармичен Закон, това е Закона, чрез който Бог си запазва "ръцете" чисти от кръвнината.

:)

За едно съм съгласен - Бог ще съди по сърце.

В древен Египет така са изобразявали съдието - везна - на едната и страна перце, а на другата сърце. Кое е по-добре да натежи?

:D

Казват, че Душата е свързана с желанието, а желанието с очите, та на където били очите - там щяло да бъде и сърцето /Душата/.

Въпросът остава. Накъде е по-добре?

Въпросът не е личен а е за всички, тъй като това ще четат мнозина и след нас дори.

Разбира се за теб, за нея и за него е по-добре така да е, но по принцип?

Учителите казват, не аз: Очите/сърцето/Душата да търсят Бога, е добро!

От тук на сетне избора бил личен, което разбира се е отново съмнително нещо.

Поздрави! :D

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

За едно съм съгласен - Бог ще съди по сърце.

В древен Египет така са изобразявали съдието - везна - на едната и страна перце, а на другата сърце. Кое е по-добре да натежи?

:D

Поздрави! :D

Понеже ми напипа слабо място (богинята Маат ми е любима от египетската плеада богове), поздрав за теб (това все пак е музикална тема):

http://vbox7.com/play:709d70c0

за лека нощ

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Нека и аз да кажа своето скромно мнение по въпроса. Да съсипеш душата на човек под каквато и да било форма, това е срещу което винаги съм възставала. Независимо дали ще е чрез музика или слово.

Музиката както и словото е нож с две остриета, зависи на какъв човек ще попадне. Винаги съм се обявявала срещу тънката и префинена жестокост,няма да пропусна и сега. Нека който както иска така да го разбира.В това отношение компромиси не правя независимо дали става въпрос за приятели или "приятели". Казвам го като човек който обича и слуша тази музика, чрез нея аз изливам сърцето си, тя е дълбоко в мен и я използвам в името на любовта. Това е от мен по този въпрос. Знам че мнението ми ще даде повод за сто атаки но това не ме интересува, никак дори. Не е важно какво слуша и чете човек, не са важни толкова и "грешките" които прави по пътя си, важно е сърцето, а знае се че има Един който гледа на сърце и пред когото всичко е голо и разкрито. Той е този който познава тайните ни намерения и ни изобличава от вътре. Поздрави на всички и приятно списване.

... не е възможно, ако той самият не го стори.

... лъжеш /само който Ти го позволи/

... "Светая светих" - "не пип, че пляс" - :harhar: /... и не от мен/ - "Judgement Day" - :hypocrite:

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

white dove

:feel happy:

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Бях забравил вече, че ще бъда на концерта им, живот и здраве. Има си хас - на Бако любимата банда.

http://uk.youtube.com/watch?v=ZWX2v01__qs

Още съжалявам за Joe Satriani

http://uk.youtube.com/watch?v=lIiZION79-w

http://uk.youtube.com/watch?v=F4fPv450OYM&...feature=related

Линк към коментар
Share on other sites

Най-честият (отрицателен) коментар за последния албум на Metallica (St. Anger) е, че барабаните са "тенекиени" и че липсват сола. Аз пък бях искрено привлечен именно от "тенекиеното звучене" и продължителната твърда линия в песните от албума. Ето едно изпълнение и видео от едноименния филм за групата.

Some Kind of Monster

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...