Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Атлантида, добави едно g на края на линка - нали все пак това е снимка. :)

Мен ме затрудни това, че е малка и с малко пиксели.

Ами не всеки път е лесно да се познае. И наистина от снимка е по-трудно. Важно е да се види стойката, реакциите и т.н. Понякога по-отчетливо се забелязва слънчевия знак, понякога виждам Асц., а Луната по никакъв начин не мога да установя. Ако греша за зодията или Асц., тогава обикновено се оказва, че Луната е в този знак, който съм разпознала.

Иначе като има планета на самия Асц. или въобще в първи дом е още по-неясно. И то не кои да е планети, а по-скоро по-вътрешните. Тези след Сатурн дори и да са в 1 дом, освен ако не са в доста точен съвпад с Асц. ми е направило впечатление, че не се отразяват на външния вид, дори и да са 2-3 именно в 1 дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Хе -хе, благодаря ти Диана :feel happy: , успях най-после.

Кабала, аз ще пробвам да се "концентрирам" на Луната, :3d_075: не е ли Овен случайно? Огнена ли е изобщо?

Линк към коментар
Share on other sites

Ето ви още една снимка в цял ръст-))))

http://www.freeimagehosting.net/image.php?e76d89b7dc.jpg

Атлантида,душко,Луната ми не е в Овен-))).Нямам никакви планети в първи дом,да ви кажа.Така,май, е по-лесно да се открие асцендент.

П.С. Очите ми не са толкова червени-)))),а са светлокафяви с жълти точки...само,дето не съскам

Редактирано от kabala
Линк към коментар
Share on other sites

Ето ви още една снимка в цял ръст-))))

http://www.freeimagehosting.net/image.php?e76d89b7dc.jpg

Атлантида,душко,Луната ми не е в Овен-))).Нямам никакви планети в първи дом,да ви кажа.Така,май, е по-лесно да се открие асцендент.

П.С. Очите ми не са толкова червени-)))),а са светлокафяви с жълти точки...само,дето не съскам

Кабала, :D:feel happy: !

Останалите могат да дерзаят по Асц. ти, но аз не, защото по една случайност се оказва, че твоя Асц. аз просто го знам и съм малко без обект за откриване. Освен, ако наистина не се насоча към добрата стара Луна... Та значи не е в Овен, тц, тц, тц. Имаш съвсем лееекинко отнесен и замечта вид :1eye: , отдавам го на Слънцето в Риби, да не е в крайните градуси?

Линк към коментар
Share on other sites

Кабала, мисля че твоята Луна не е в Риби, Рак и Скорпион, също така не е в Дева, нито пък в Лъв. На прав път ли съм, М?

Линк към коментар
Share on other sites

A, тази снимка е по-хубава!

Ще се коригирам - като че ли водна зодия с огнен асцендент, но не Овен, по-скоро Стрелец или Лъв :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Ей,тва ми беше мисълта.Много приличам на нещо огнено,но луната ми е в дева,асц.ми е рак,а слънцето е риби. Единственото,което си обяснявам е,че слънцето ,меркурий,плутон и марс са ми в тау-квадратура и може би от там идва и приликата с огнените знаци. Единственият огън ми е марс в критичен градус на стрелеца.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей,тва ми беше мисълта.Много приличам на нещо огнено,но луната ми е в дева,асц.ми е рак,а слънцето е риби. Единственото,което си обяснявам е,че слънцето ,меркурий,плутон и марс са ми в тау-квадратура и може би от там идва и приликата с огнените знаци. Единственият огън ми е марс в критичен градус на стрелеца.

ето това е краткото описание за асцендент в рак:

РАК. Воден знак, кардинален, северен, отрицателен, магнетичен,женски, животински,пасивен, плодовит. Меланхоличен темперамент.

Средно развито телосложение, горната половина на тялото е по-силно развита, главата е валчеста.Кръгло, пълно лице с бледа кожа, тъп на върха нос, брадата е слабо развита, голяма и изразителна уста, очите са леко изпъкнал и с поглед обърнат навътре към себе си, излъчващ кроткост, мечтателност, доброта, дебели клепачи. Скули не се забелязват. Косите са кестеняви, слаби. Походката е някак си странична, наподобяваща движението на животното рак. В знаците на Водата винаги присъства някаква закръгленост на тялото като цяло. То не е релефно и няма остри, ъгловати форми. Стремят се да бъдат предпазливи винаги и навсякъде. Внимание, дори известна срамежливост в контактите и обкръжаващия ги свят. Много възприемчиви и постигат нещата чрез чувство и опит. Склонни са повече да слушат отколкото да говорят. Подвластни са на моментното настроение, което се възприема от околните като каприз, но в критични моменти могат да действат с поразително мъжество.

а хората с асцендент лъв не говорят все едно се карат,а с по-силен глас и наставничски, така че да се чуят и бъдат разбрани от раз

Линк към коментар
Share on other sites

Това имах предвид за себе си. Не съм от предпазливите.Действам от раз. Да не говорим,че не съм и кротка. Косата ми е червеникава като естествен цвят.Никога,до сега,никой не е познавал асцендента ми,още по-малко къде е луната и за това казвам,че ако има в картата силна конфигурация,то по-скоро тя ще определи маниер и характер.

Линк към коментар
Share on other sites

Кабала,не те познавам лично, но до тук и по снимките бих казала, че в теб има много вода,но и си доста "марсова".Особено както описваш една овенска припряност, липса на търпение и маниер на говорене, но там, както се разбра Меркурий е под силното влияние на Марс.Много поучителен и нагледен пример даде с твоята карта, да. Тривиално Слънце, Луна и Асц. имат най-силен енергиен потенциал, взимат превес в хороскопа, именно затова и техните управители дават своя видим отпечатък. Ако имаш Асц. или някое от светилата в Овен, това определя много голяма роля на Марс, който е "шефа" там. Също и ако имаш стелиум и без Слънце, Луна или Асц., ще подчертае знака, където е. Както стана явно, също и тау-квадратурата, защото съдържа много силен заряд или, както казваш, ако има друга силна конфигурация. Особено при теб в тау квадрата участват цели четири планети-допълнително подчертаване и освен това Марс е в критичен градус- още едно подчертаване. А освен това при теб Луната управлява Асц., а нея я управлява Меркурий, който пък е в това силно взаимодействие с Марс.

Малко ни подхлъзна ти баш в тая тема с твоята не стандартна карта, типичен пример, когато Асц. (и светилата) НЕ определят външния вид. Има отделна тема за по-специалните и редки конфигурации, ако искаш да продължаваме да те нищим там, до тук изяснихме, че тау-квадратурата, поради много силната си роля, дава отпечатък и на външния вид. Много полезен извод.

Накара ме да се замисля и за друго нещо- дали, все пак, Луна в Дева не дава един такъв стил на говорене- бързо и сякаш се караш, защото имам и други подобни наблюдения на такава Луна?

Все пак много по-ясни впечатления се придобиват при непосредствен контакт. Как са те определяли астролози, които те познават лично? Забелязала ли си да клонят към огън и Марс, както стана тук?

Линк към коментар
Share on other sites

То не е късно да се видим,Атлантидче-)))).Обикновено ме свързват с лъв или с Овен. Нямам стелиум.Просто една "проста" тау в мутабелни знаци.Когато търсих причината за огненото ми излъчване-))),освен нараненият меркурий ми направи впечатление,че слънцето ми е в градус на марс.Тя,моята карта не е нищо особено-))))Всичко е пръснато.За това винаги казвам,че е важно как индивидът ще отработва аспектите в една карта и на какво еволюционно ниво се намира той. Винаги давам пример и с друго като потенциал в моята карта. По учебник,нараненото слънце,наранена луна ще дадат труден брак и дори се стига до развод.Аз имам всичко на куп.Вярно е,че управителят на 7 е добре поставен,но не и слънцето и луната-))).

Линк към коментар
Share on other sites

Kaто темперамент не знам, само по това, което ти казваш и като усещане от постовете ти, но все пак Овните се изразяват още по-директно и понякога дори грубо, а и външния вид не се връзва никак с Овен.

Явно някак сме забелязали този Марс в Стрелец, който в огнените знаци винаги е подчертан. Може и нещо друго - аспекти, градуси по знак и дом да го засилват още повече ... Тази силна енергетика сигурно е още по-осезателна при пряк контакт с тебе.

А и наистина много ме изненада с това, че и знак и асц. са все вода - в теб усещам не само енергия, но и едно сериозно противоречие, затова предположих така: Воден знак, Огнен асц., но явно наистина тази тау-квадратура си казва думата.

Благодаря за упражнението, kabala, беше много поучително!

Линк към коментар
Share on other sites

Това имах предвид за себе си. Не съм от предпазливите.Действам от раз. Да не говорим,че не съм и кротка. Косата ми е червеникава като естествен цвят.Никога,до сега,никой не е познавал асцендента ми,още по-малко къде е луната и за това казвам,че ако има в картата силна конфигурация,то по-скоро тя ще определи маниер и характер.

Така както се описваш (жълто в очите, което и аз имам) и от това, което се вижда на снимката (зъбите, челото, носът, излъчването) отговаряш за асцендент лъв

то рак и лъв са близичко, сигурна ли си в часа на раждане? :rolleyes:

Ето едно мое стихче, написано скоро:

Автоортрет

В очите ми искрящи се преплитат

цветове от слънчоглед, от кестен и олива,

а веждите криле, готови да отлитат,

небрежно гали тях косата ми игрива.

По мене греят весело луничките,

показват, слънчево че съм обичана,

затова харесвам си ги всичките

и слънчева жена наричат ме.

Лек ден и лека вечер!

Приятно ми е да ви чета, и да научавам по нещо ново всеки път!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Виктория, добре дошла сред нас и благодаря за тези красиви стихове, които, освен че са много стойностни сами по себе си и астрологически прекрасно описват жената с Асц. Лъв! :feel happy::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно съм убедена в часа си на раждане.За разлика от дрги родители,майка ми и баща ми помнят всичко. Дори съм си ректифицирала картата.Няма начин да съм лъв-)))). Дианче,начинът ми на изразяване е рязък,чувството за хумор е цинично и крайно-)))),благодарение на нараненият меркурий-))). Противоречието ми идва от луна дева и слънце риби и на всичкото отгоре са по оста 3-9 домове-)))

Редактирано от kabala
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Виктория, добре дошла сред нас и благодаря за тези красиви стихове, които, освен че са много стойностни сами по себе си и астрологически прекрасно описват жената с Асц. Лъв! :feel happy::sorcerer:

Благодаря! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, много търсех в нета как изглеждат на външен вид Зодия риби с асцендент Близнаци и с луна в дева, и като цяло истина ли е това с външния вид! Много ще съм благодарен ако някой ми отговори!!! Много ми харесва Астрологията като цяло, но не съм много запознат! Мерси предварително! Поздрави Атанас

А и забравих (ще прощавате :D) в различни сайтове ми дава различен асцендент (близнаци и телец) и много ми е мъчно, че не знам какъв ми е точно.... Роден съм на 16.03.1995 в 09:50 (сутринта) в град София и ако може да ми го изчислите (ако не е много нахално от моя страна) ... Пак БЛАГОДАРЯ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много търсех в нета как изглеждат на външен вид Зодия риби с асцендент Близнаци и с луна в дева, и като цяло истина ли е това с външния вид! Много ще съм благодарен ако някой ми отговори!!! Много ми харесва Астрологията като цяло, но не съм много запознат! Мерси предварително! Поздрави Атанас

А и забравих (ще прощавате :D ) в различни сайтове ми дава различен асцендент (близнаци и телец) и много ми е мъчно, че не знам какъв ми е точно.... Роден съм на 16.03.1995 в 09:50 (сутринта) в град София и ако може да ми го изчислите (ако не е много нахално от моя страна) ... Пак БЛАГОДАРЯ! :)

Здравей Наско1213, твоя Асц./изгряващ знак е на 7 градуса и 25 минути от Близнаци :3d_108: .

Линк към коментар
Share on other sites

Ами вземи та се огледай в огледалото бре Наско :)

Все още си в процес на растеж и развитие на тази крехка възраст. Като започнат да ти никнат мъдреците около 18-20 годишна възраст- тогава що годе човек е на няколко преки от зрелостта и ако му трябва упътване- тогава би било уместно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много търсех в нета как изглеждат на външен вид Зодия риби с асцендент Близнаци и с луна в дева, и като цяло истина ли е това с външния вид! Много ще съм благодарен ако някой ми отговори!!! Много ми харесва Астрологията като цяло, но не съм много запознат! Мерси предварително! Поздрави Атанас

А и забравих (ще прощавате :D) в различни сайтове ми дава различен асцендент (близнаци и телец) и много ми е мъчно, че не знам какъв ми е точно.... Роден съм на 16.03.1995 в 09:50 (сутринта) в град София и ако може да ми го изчислите (ако не е много нахално от моя страна) ... Пак БЛАГОДАРЯ! :)

Не разбирам много от астрология, но в хороскопа ти забелязах няколко интересни неща. Юпитер, Сатурн и Луната са ти в интересна и доста точна конфигурация. Към тях може да се добави и Асцендента, въпреки че аспектите с него не са толкова точни. Ако добавим и зодиакалните знаци в които се намират тези планети може да се разсъждава много. Мисля че това е най-същественото в хороскопа ти. Ще оставя тълкуванията на астролозите. Повече интуитивно, отколкото на база на хороскопа ти имам чувството, че притежаваш творчески потенциал, който или потискаш, или не развиваш достатъчно. Какво е отношението ти към изкуството и чувстваш ли привличане към някоя негова област? Иначе за външния вид, аз поне смятам, че влияние оказват по-скоро планетите управляващи зодията и асцендента, отколкото самите съзвездия. Освен това си роден в четвъртък от което може да произтече известно влияние на Юпитер. Иначе Близнаци – Меркурий; Риби – Юпитер. Можеш да поразсъждаваш върху външния си вид от тази гледна точка. И все пак не забравяй, че растеш и външният ти вид все още се дооформя.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Стан, удар в десятката! Да, вярно е Наско, по всяка вероятност имш отношение към изкуството или си артистична натура. Как гледаш на модата като поле за изява? Би било успешно за теб. Когато избираш бъдещата си професия, имай предвид, че за теб е подходящо тя да бъде свързана с новаторство, комуникация и жени. Характерни за външиния вид на близнаците са стройна, изправена фигура, дълги крайници – ръце и крака, проницателен поглед, остър нос, който понякога е изкривен като клюн на птица, птичи профил, бърза, пружинираща походка, жива жестикулация, изострени върхове на пръстите, бистър тен на кожата на лицето, тъмни коси и очи. Бърза реакция, много говорят и се интересуват от няколко неща наведнъж.Когато говорят усилено жестикулират. Пръстите на ръцете никога не са в покой. Обичат да си играят с нещо - ключове, да движат ръцете си в джобовете и да създават впечатление за нервност и невъзможност да стоят на едно място дълго време. Имат стремеж към контакти, словоохотливи са и умеят да говорят. Стремят се да кажат всичко. Ценят интелектуалните способности, тънкия хумор и изобретателноста. Знаят как да намерят пътя към контакта. За тях може да са проблематични точноста, реда и постоянството, а също и основателноста. Въпреки това са способни да въодушевят другите, но самите те лесно превключват от едно на друго занимание.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

''Когато избираш бъдещата си професия, имай предвид, че за теб е подходящо тя да бъде свързана с новаторство, комуникация и жени. ''

''Какво е отношението ти към изкуството и чувстваш ли привличане към някоя негова област?''

Мерси много за отговорите и на двама Ви.

Не съм сигурен, че работа с жени за мен е подходяща... аз съм толкова дървен в устата като видя момиче, че.... няма накъде.

По повод на изкуствата. Много харесвам иконопис (абе общо взето всичко свързано с четка и молив ) и много ме влекат бойните изкуства.

Пак благодаря Ви че ми дадохте отговори много полезно е всичко което прочетох до момента и се надявам да има още и още (коментари) ;):)

Това е със сигурност най-интересният форум и пожелавам успехи на всички !

:):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Предложих ти модата, тъй като имаш везни (бижута, мода, дефилета, изкуство, сладкарство) на върха на 6 дом (работа, здраве) и водолей (нови техники и технологии, промени, изследователска дейност и пр.) на върха на 10 дом (кариера, достижения, баща). Всъщност най-общо казано подходящи са дейности, свързани с новости в областта на изброените по-горе дейности. Компютърен дизайн също е възможна алтернатива. Но ти си много млад, само на 14 си и тепърва ще развиваш своите умения и отношение към света. Във всеки случай хубавото е, че търсиш, че правиш стъпки към самопознанието, а не чакаш нещата просто да се случват.

И още нещо, което Станимир засегна по-горе. Имаш една интересна конфигурация в хороскопа си - променлива Тао квадратура на Луна, Юпитер и Сатурн. Вероятно лесно се разбираш с повечето хора. Но е налице нерешителност и колебания при взимане на решения, които могат да ти бъдат враг. Имаш склонност да преувеличаваш и украсяваш нещата. Ако това е точният час на раждане, Венера е в съвпад с МС при това в 10 дом. Оттук следва да заключим, че вероятно кариерата ти ще бъде в областта на изкуството, въпреки че естетиката по принцип (в т.ч. и външният вид) е много важна за теб. Спирам дотук, за да не разводним темата - все пак става въпрос за външният вид според асцендента.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...