Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дали вече не полудях...


Recommended Posts

Здравейте ,

Преди известно време писах ,но започнах да се чувствам още по странно и страшно.Вече не знам до колко съм с всичкия си..Чувствам се като друг човек ,опасен и неадекватен ,напълно нестабилен като невменяем.Изпитвам огромен ужас и шок от всичко ,докато се събудя и се почва ,дори не знам как да го опиша.Просто усещам ,че вече не съм нормален човек ,загубил съм си разсъдъка,не мисля трезво ,дори не мисля...Усещам една огромна опасност за себе си ,надвиснала над мен.Представям си постоянно как вече ме вкарват в отделение ,как си губя разума и започвам да правя ужасни неща ,дори не искам да ги споменавам.Някак все едно губя себе си ,живота си ,спомените си.Дори глася на съзнанието ми е по различен ,всякаш не е моя и си мисля ,че се превръщам в друг човек..Не мога в нищо да се ориантирам ,не знам какво да правя ,губя представа за времето за всичко ,всякаш нямам спомени ,не мога да се сещам за важна информация ,която по принцип знам ,и вече не съм сигурен ,че е само объркване ,а нещо по лошо..Не мога да говоря свободно ,когато ми се налага се чувствам адски странно не знам какво говоря ,понякога не мога да се изразя ,не разбирам много какво ми говорят,като спрял съм.Но най силното и ужасно усещане е ,че вече не съм нормален ,не съм Аз ,че полудявам с всеки ден и края идва...Направо губя връзка с реалността вече ,все едно съм в някакъв жив кошмар на най големите ми страхове.Дори родителите си на моменти не мога да позная.И най странното е ,че въпреки всичко по цял ден съм навън ,и върша един куп работа без да сэм направил нещо странно до сега ,моля се и да не се случи.Но станах адски нервен ,чак не мога да се контролирам вече ,всякаш нямам никакъв контрол над действията си.Искам да попитам възможно ли е наистина напълно да полудея ,да си загубя спомените ,разума ,и да се превърна в някакъв психопат.И дали от депресия може да се стигне до шизофрения ,това което мисля ,че вече ми има и ,че съм опасен ,и не трябва да се разхождам свободно по улиците ,а да ме приберат..

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, д-р Тодор Първанов каза:

Ами, отиди в полицията и се помоли да те приберат, щом си опасен, 

Не съм казал ,че искам да ме прибират ,едва ли някои човек би искал ,аз искам само да бъда нормален ,ако това което ми се случва ми харесваше едва ли щях да търся всякаква помощ  ..страхувам се ,че съм неадекватен.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти пишеш,  - ,,че съм опасен ,,,-щом си опасен, отиди в полицията. Ако не си опасен, не ходи.Ти си преценяваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, д-р Тодор Първанов каза:

Ти пишеш,  - ,,че съм опасен ,,,-щом си опасен, отиди в полицията. Ако не си опасен, не ходи.Ти си преценяваш.

Чувствам се такъв ,че мога да направя нещо неадекватно ,но хората около мен казват ,че  изглеждам и се държа нормално ..

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, momchil.iwanow каза:

едва ли щях да търся всякаква помощ

А ти търсиш ли? Отиде ли при психотерапевт, както те посъветваха в другата тема? Това е помощ. Тук, пишейки, храниш страха си, нямайки никакво доверие и си в очакване някой да потвърди страхчето ти, че си луд. 

Не виждам никаква промяна у подхода ти, след всичките отговори и насоки, които получи. Препрочети ги. 

Тревожен, неспокоен си и сам си рисуваш всевъзможни сценарии. 

- Започна ли да спортуваш, да ходиш повече, да тичаш?

- Започна ли психотерапия? Не да ходиш при психиатъра си - психотерапевт потърси ли? 

Объркан си и имаш нужда от това някой да те преведе по пътя на справянето, промяната, разбирането и обгрижването на себе си. 

А пък ако толкова държиш да се изживяваш като луд, приеми се такъв един път завинаги и да се знае!И това си има своите плюсове! :)

_________________________________

Нещо различно от в другата тема прочете ли тук?! Ако искаш дай всеки ден така да е:

 

- Луд ли съм? 

- Не. 

- Е, вече полудях! 

- Не си. 

- Не, сега ВЕЧЕ НАИСТИНА полудях! 

И така нататък. Прилича ли на помощ? 

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Ines Raycheva каза:

А ти търсиш ли? Отиде ли при психотерапевт, както те посъветваха в другата тема? Това е помощ. Тук, пишейки, храниш страха си, нямайки никакво доверие и си в очакване някой да потвърди страхчето ти, че си луд. 

Не виждам никаква промяна у подхода ти, след всичките отговори и насоки, които получи. Препрочети ги. 

Тревожен, неспокоен си и сам си рисуваш всевъзможни сценарии. 

- Започна ли да спортуваш, да ходиш повече, да тичаш?

- Започна ли психотерапия? Не да ходиш при психиатъра си - психотерапевт потърси ли? 

Объркан си и имаш нужда от това някой да те преведе по пътя на справянето, промяната, разбирането и обгрижването на себе си. 

А пък ако толкова държиш да се изживяваш като луд, приеми се такъв един път завинаги и да се знае!И това си има своите плюсове! :)

_________________________________

Нещо различно от в другата тема прочете ли тук?! Ако искаш дай всеки ден така да е:

 

- Луд ли съм? 

- Не. 

- Е, вече полудях! 

- Не си. 

- Не, сега ВЕЧЕ НАИСТИНА полудях! 

И така нататък. Прилича ли на помощ? 

Да ,потърсих психотерапевт ,който обаче е зает до другата седмица ,а ако нещо се случи до тогава ,като наистина не познавам дори родителите си на моменти ,ако едно нещо от тези неща се случи тогава какво ,да ходя повече от  13 км на ден пеш,имам по 2 свободни часа на ден ,прибирам се и си лягам ,и обикаляйки по улиците ужаса само расте ,та ако направя нещо на някого ,какво става тогава ,за себе си вече не се притеснявам ,без това само проблеми създавам ,не си мислете ,че само стоя ,но в моменти /дни като този като не знаеш буквално на кой свят си ,не знаеш зъбите как да си измиеш не е много лесно и приятно и след като и родителите ти не ги говорят защото отказваш да пиеш хапчета ,но се влошаваш и губиш с всеки ден(и е нормално и тях мъча ,сигурно и ги плаша вече) ,това за мен не е само оплакване

Линк към коментар
Share on other sites

До колкото те разбрах , правиш всичко както трябва . И до сега винаги е било така . Подреди нещата и бъди спокоен като ги правиш .Например ,спокойно изчакай другата седмица срещата с терапевта . До тогава ако срещнеш някой друг , също е добре ....Друго , включи ли се в кампанията ,,да изчистим Билгария " . Не само там имат нужда от помощ . Имаш да запълниш 2 часа дневно  с нещо полезно , за другите и за тебе .

Линк към коментар
Share on other sites

преди 21 часа, АлександърТ.А. каза:

До колкото те разбрах , правиш всичко както трябва . И до сега винаги е било така . Подреди нещата и бъди спокоен като ги правиш .Например ,спокойно изчакай другата седмица срещата с терапевта . До тогава ако срещнеш някой друг , също е добре ....Друго , включи ли се в кампанията ,,да изчистим Билгария " . Не само там имат нужда от помощ . Имаш да запълниш 2 часа дневно  с нещо полезно , за другите и за тебе .

Така е ,но започвам да се чувствам все по странен и различен ,не на себе си ,все едно имам някакви умствени проблеми ,предполагам ,че е от деперсонализацията и дереализацията ,аз ги имам постоянно ,но чак така не.Не вога и да говоря свободно..

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...