Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Постоянно имам усещания, че нещо не е наред с тялото ми


Recommended Posts

Здравейте,  на 35 години съм и от три години страдам от постоянни усещания, свързани със стомаха. 

Симптомите са подуване, газове, чувство за тежест и недоизчистване. 

Направил съм всички изследвания,включително и колоноскопия. Но дори и след цялостното проведено изследване,нямах проблем. Установиха колит в лека фаза.

Въпреки, че пия пробиотици за подобряване на чревната флора, чувството за симптомите остава.

Ходил съм при няколко специалиста, изписват ми лечение, успокояват се симптомите за около месец и после чувството за проблем и посочените усещания по-горе остават.

Смятам, че проблема е не само физически, но и психологически. Гастроентеролозите не ми помагат.  Опитвал съм и с алтернативна медицина, но само временно решение на проблема.

Усещанията се появяват пак, не се чувствам здрав.

Какво смятате,че може да ми помогне да преодолея тези усещания.

Наскоро имах и проблем с простата.  Сега уещанията са и в двете посоки.

Това ми пречи нанормалното функциониране, постоянно мисля, че не съм здрав.

Ще съм благодарен за съвет и насока към определена терапия.

Благодаря за вниманието! 

 

 

Редактирано от vavv
Линк към коментар
Share on other sites

Неосъзнат и неотработен стрес и тревожност. Това е проблема. Вероятно много гняв и неудовлетвореност, много вероятно също неосъзнати. Докато не се поработи за това, положението ще стои така. Метафорично казано: Гълташ гняв - подува се корема. Натрупването му води то тежест и напрежение.

Това не се вижда на скенерите, нито в кръвните картини, става ясно при първично интервю в психологичен кабинет. Тук е написано много за физиологичните реакции на тялото при стрес и тревожност. Мисълта е мощна сила, която е в състояние да ни унищожи, важно е да можем да я управляваме в градивна посока.

Мисълта "Болен съм" какво градивно би ти донесла?

Линк към коментар
Share on other sites

Фактът, че като ти изпишат било то медикаменти, било то алтернативни такива, временно се подобряваш, а после пак започваш да чувстваш същото, говори че симптомите са на психична основа. Приемът на дадено средство кара умът ти да се хване за него като за котвичка, но не след дълго нерешените психоемоционални напрежения се проявяват в телесните ти усещания отново. В стомаха и червата има много неврони, които сформират нещо като чревен мозък. Какво правят червата? Мелят! Не само храна обаче, а и емоции, житейски преживявания. Емоциите пък зависят от концепциите ти за света, от мирогледа, отношението към теб и другите, закодирани в когнитивните ти,,характерови схеми. Знаеш ли кое е най-хубавото? Симптомите ти, в сравнение с тези, които наблюдавам всекли ден, са наистина незначителни, меки, благи. Това ти дава уникалния шанс да опознаеш себе си в дълбочина, да поработиш върху възприятието си на реалността спокойно и радостно! Подсъзнанието ти определено е съгласно с мен! 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...