Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Не знам какво да правя


Recommended Posts

Такаа.. Обръщам се към Вас, защото наистина не знам какво да правя... Нека започнем от самото начало... Всичко започна миналото лято, когато срещнах едно момче... Явно тръгнахме без да се познаваме и всички ми казваха как не е за мен и как ще ме накара да страдам... И така се получи... Заради него всъщност се изпокарах с майка ми, с приятелите ми (които са и негови доста добри приятели)... Бяхме заедно с този човек точно 2 месеца после ми каза, че не му трябвало такова момиче и скъса с мен... Тогава не го почувствах като загуба... Ноо след месеци го почувствах.. Тази болка, тази празнота в мен... И тогава разбрах, че наистина съм го обичала и че е бил целият ми свят
.... Но късно ... Започнах да се самонаранявам... Първо беше малко драскане... Но после стигнах до там, че започнах да пускам страшно много кръв от ръцете си и най-лошото е, че това ми харесва.. Да ме боли, да тече кръв, просто ми доставя удоволствие... Да кажем, че вече свикнах с факта, че го няма вече... Ии тогава стана, така че една приятелка му писа, че много ми липсва... Ии той и каза да го чакам на следващия ден да говорим и така и стана... Тръгнахме отново... Бях на седмото небе... Ноо след няколко дена разбрах, че това не е стария чоеек... Държеше се ужасно... Ии разбрах, че още обича бившата си... И ми каза, че просто ще е много трудно да обикне пак... Ии че не търсел любов, а бройка, защото бил млад... Опитва си късмета с всяко момиче... Дори и с мои приятелки... След тези думи обаче аз, разбира се, се нарязах отново... Вече имам доста белези по ръцете си и тъкмо да се заличат малко и аз пак почвам... Не съм сигурна изобщо, че ме харесва... Ни най-малко... Ние за 2 месеца сме се виждали само 2 пъти и то за по 30 минути... Не знам вече какво да правя... На него не му пука за мен... Аз го обичам прекалено много, за да го напусна... Опитах без него и за малко да си срежа вените... А не знам как и да го накарам да ме обикне и да забрави, като той просто не иска... Наистина не знам вече какво да правя вече... sad

Редактирано от Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, проблемът не е в раздялата с момчето, това е само отключващо събитие на твой доста по сериозен психологичен проблем. Липсва ти умението да изразяваш гнева и тъгата си, затова ги насочваш автоагресивно към себе си. Вярването, че заслужаваш наказание, го изпълняваш сама за себе си. Това вярване е важно да претърпи промяна. Не се харесваш, не си сигурна в себе си и това усилва автоагресивния акт.  Сега е приятеля ти, утре друга ситуация с други хора ще провокира ниската ти себеоценка и ти ще смъкваш емоционалното напрежението през телесна болка. Не бива да се допуска това поведение да добие силата на навик. Вземи мерки, потърси психолог/психотерапевт.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди много години, едно момче като теб се режеше по ръцете.Накрая, така си инфектира едната,че за да му спасят живота, се наложи да я отрежат до лакътя.

Не си заслужава и с теб да стане така, спри да го правиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...