Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Неолексан


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ами относно холотропнотп ми е казал два пъти в седмицата е добре и че може да стигна до 30 минути,също така и биоенергийно два пъти,но биоенергийното поне не може ли да си го правя всеки ден сутрин примерно?

Линк към коментар
Share on other sites

Отделно правя и едни заземяващи,които ми е казал,а на своя глава дишам коремно съзнателно по половин час,един когато се сетя през деня.Много ли е всичко това?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,Орлин искам да попитам в коя твоя книга са описани тези техники за преодоляване на тревожно разстройство,който побликуваш в блога си?Чета блога и искам да ги прелагам,но искам да си го имам под ръка всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

"Психология на смелостта" - има я в хеликон, доколкото знам... 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте господин Баев ходя на психотерапия от известно време,въпроса ми е за Неолексан 150 мг как се приема.И може ли да се взема при тревожно разтройство с ПА.

Редактирано от Alekscho
Линк към коментар
Share on other sites

Ако не вземате психофармация, няма проблем. Пише на опаковката - едно до две на ден. Няма лошо, само добавка е, но разчитайте повече на вътрешната си промяна. 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за отговора,реших да попитам понеже съм пил Деанксит но все пак е лекарство,а това добавка,която ме интересуваше  дали действа добре в тази ситуация.

Линк към коментар
Share on other sites

Може да се пие само ако не пиеш антидепресанти, транквиланти и друга психофармация. 

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не пия пробвах го,но ми се гади от него,за Ремотив или или Есберикум някакви впечатления да ми кажете,понеже гледам че са билкови.И още нещо да ви попитам,при това състояние нормално ли е да имаш замаяност,тревожност, главоболие или по точно напрежение и други.

Редактирано от Alekscho
Линк към коментар
Share on other sites

Ти май искаш да накараш къртицата да лети, докато планетата се върти накъдето ти ѝ кажеш? Писах ти по-горе - хапчетата, дори и билкови, в случая могат да бъдат добра залъгалка, нищо повече. Да, обикновени симптоми на тревожност имаш. А тя се третира с осъзнаване, промяна на мисленето, характера, светогледа. За да се "сглоби пъзелът', помага човек обучен да го прави - психотерапевт. Ако искаш да се залъгваш с кантарионови бонбонки, ти си знаеш...

Линк към коментар
Share on other sites

Да разбрах те напълно,аз ходя на психолог което не е грешка нали така. Той също като вас не харесва лекарствата.

Редактирано от Alekscho
Линк към коментар
Share on other sites

Супер - какво научи за симптомите си, за връзката им с характера им, какво имаш да учиш? Това трябва вече да е ясно от срещите ви. Вероятно вече имаш дадени методи за работа със стреса и симптомите му, знаейки че тази работа цели да те направи по-цялостен човек. 

 

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да вече ми е казано какво да правя,аз го правя но става бавно.Само ме притеснява тази тревожност.

Редактирано от Alekscho
Линк към коментар
Share on other sites

Обикни я, харесай я, почувствай я като дар, даден ти като специално благоволение. Харесай симптомите и тревожността зад тях. Следвай посоката, в която те водят - терапевтът ти е казал каква е тя, такава че да смекчи някои характерови черти, да развие добри качества. Има безценни послания, скрити бисери в тревожността, а симптомите са само насочващи към тях табели. Довери се на тези ценни послания, фокусирай се в тях. Тогава и тревожността и симптомите изчезват, но те вече отдавна не са ти пречели, а са ти били приятели, водещи те към характерова оптимизация!

Линк към коментар
Share on other sites

Не, за теб работи ситуацията - когато го осъзнаеш обаче. Виж тази статия и видео.

Линк към коментар
Share on other sites

По-лесно е да се робува на егото...

Линк към коментар
Share on other sites

Седни и наблюдавай тялото си. Отпусни го за двадесетина минути - ще минеш през нива на тревожност, но когато продължиш, се получава. Наблюдавай: мислите, тялото, симптомите, чувствата - отстранено и спокойно. Осъзнай автоматичното си отношение на дразнене и плашене от замайването и напрежението. Просто осъзнавай. Постой в осъзнаването. Проследи нещо като верига, тръгваща от това отношение, до по-дълбоки настройки. Примерно: замаян съм --> така не контролирам ---> така съм слаб и беззащитен, а аз не си позволявам да съм слаб обикновено --> нещо ужасно ще се случи, ще умра... Отново се отпусни, дишай коремно и пълно йогийско и осъзнай цялата верига, наблюдавайки я спокойно. Както си седнал медитативно, обори я с простичка и здрава логика. Тогава отново наблюдавайки цялата верига от симптоми към страхове, осъзнай, че е сапунен мехур, който те води към приемане на нещата каквито са, към доверяване на тялото, съдбата, Бога и живота. Тогав аостави и логиката и всички мисли и цялата верига да избледнеят и остани само в наблюдаване на емоцията, като това наблюдаване сякаш я обема и поглъща в едно любящо спокойствие, светлина и мир. Дишай, осъзнавай това стапяне. Когато така практикуваш ежедневно, не след дълго симптомите няма да те плашат, ще знаеш, че са само пътеводители по промяна на усещането за слаба безпшомощност и превръщането му в спокойна сила от духа ти. Тогава вс еповече можеш сам да си предизвикваш симптомите - те вече не те плашат, а знаеш че за теб работят - чрез спорт, тичане, въртене, по-интъензивно дишане, след които отново сядаш, дишаш вече спокойно, осъзнаваш и медитираш по гореописания начин. До броени седмици, дни или по-кратко, когато така действаш, целта на преживяването ще е постигната - смирена смелост, спокойно доверяване на живота и това, което не знаеш и не можеш да контролираш, на непознатото, вече виждано като приключение и навлизане в зона на възможности. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви от сърце за хубавите отговори,пожелавам ви да сте жив и здрав и само добри неща да ви се случват,такива хора вече са рядкост,а с това което сте написали оправя ли се чуството да си сред много хора да се прави без страх,аз не му обръщах внимание но в един момент ме обхвана и сега много ми пречи,тези всички неща въображението ли ги прави,за дишането 2:4:2 ли трябва да е.И още веднъж благодаря.

Редактирано от Alekscho
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти! Имам доста статии в блога си и записи с водени медитации - можеш да намериш някои отговори там, както и практика. Бог с теб! 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...