Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Проблем, който ми спъва развитието


Recommended Posts

Здравейте. Може би някои от вас помнят как преди 1 година съм писал, че съм страдал от ПА и стрес. За щастие намерих начин да се справя сам, както бях споменал реших да се самолекувам с ериксонова хипноза и наистина имаше добри резултати. Вярвам, че всъщност самият аз ги направих тези резултати. Както бях споменал повиших самооценката си, стреса изчезна, смелостта ми се увеличи многократно. Всъщност за мен това не е достатъчно, от една страна вече уча в чужбина от 4 месеца и моята адаптация е добра но не мисля, че е достатъчна за този период и влизам в период на стрес. На всичкото отгоре, осъзнавам че имам психологически проблем в спорта и корена му в това е, че имам страх от провал няма смисъл да ви обяснявам каква беше ситуацията но това е детска травма. Както повечето сте наясно човек има много автопортрети в различни длъжности, явно моят в конкретен спорт е слаб. В другите които съм участвал като по-малък съм бил брилянтен. Обръщам много внимание на това понеже бъдещето на професията ми ще се корени в този спорт, а бихте ме разбрали че не искам да имам лоши резултати на цял отбор само защото имам травма.

Отделно бих вмъкнал нещо, което може би започва да ме дразни и то е липсата на сериозна връзка. Когато повиших самооценката просто осъзнах, че наистина съм се занимавал с жени които не се ценят и са несигурни какво да правят. Добре имам висока самооценка, но от една страна рядко има такива жени които се ценят за да създам сериозна връзка. И на капак моята компания от приятели е такава, подтисната и неуверена в своите способности. И в един момент си викаш какво правя с тези хора.

Ако ме насочите, ще съм ви благодарен. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момче, ако наистина самооценката ти е стабилна, ти нямаше да си в тази компания - И на капак моята компания от приятели е такава, подтисната и неуверена в своите способности. И в един момент си викаш какво правя с тези хора.

 

Така че, съм съгласен с теб, че си повишил самооценката си, но щом вече не си напуснал средата си, значи прогреса не е голям.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, д-р Тодор Първанов каза:

Момче, ако наистина самооценката ти е стабилна, ти нямаше да си в тази компания - И на капак моята компания от приятели е такава, подтисната и неуверена в своите способности. И в един момент си викаш какво правя с тези хора.

 

Така че, съм съгласен с теб, че си повишил самооценката си, но щом вече не си напуснал средата си, значи прогреса не е голям.

По-точно те се влачат след мен и не излизам с тях когато не ми се излиза. Но да имате право не е достатъчно. Просто не разбирам защо става така с жените.

Линк към коментар
Share on other sites

Виж, ако аз искам да има връзка с най-хубавата клошарка, трябва да стана клошар за да мога да я намеря.Ако искам жена ми да има добро образование, самият аз трябва да завърша някой университет го придобия.Ако искам жена ми да е артистка, трябва да влезна в тези среди.

Ако средата ми е от неудачници, то шанса в нея да намеря успял приятел е нулев.

СМЕНЯЙ СРЕДАТА. но за да смениш средата ти трябва да промениш себе си.Други хора, различни от твоята среда, няма как да те приемат и завържат връзка с теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

на прав път си, повечето области, за които описваш, че имаш проблем.

щом си в чужбина от 4 месеца, не би трябвало да е проблем да си "ъпдейтнеш" приятелския кръг. Връщайки се пък тук, променен след като си учил и комуникирал с други хора, досегашните ти другари едва ли отново ще се "влачат" след теб.

Още нещо - научил си, че смелостта е онова твое свойство, което колкото повече го развиваш, толкова по-добре и удовлетворен се чувстваш. Ако смяташ, че си постигнал достатъчно, може би е удачно да те подсетим, че винаги може и повече :) Повече смелост, означава повече ясно себезаявяване, повече самочувствие и, естествено, като следствие, ще се появят онези достойни за смелостта ти дами, от които да спечелиш дамата на сърцето си.

Само не ми стана ясно в цялата работа, как точно се самохипнотизира, при това по ериксониански :) Т.е. откъде се самообучи? Разкажи, ако обичаш, ще е интересно.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, Георги Балджиев каза:

Здравей,

на прав път си, повечето области, за които описваш, че имаш проблем.

щом си в чужбина от 4 месеца, не би трябвало да е проблем да си "ъпдейтнеш" приятелския кръг. Връщайки се пък тук, променен след като си учил и комуникирал с други хора, досегашните ти другари едва ли отново ще се "влачат" след теб.

Още нещо - научил си, че смелостта е онова твое свойство, което колкото повече го развиваш, толкова по-добре и удовлетворен се чувстваш. Ако смяташ, че си постигнал достатъчно, може би е удачно да те подсетим, че винаги може и повече :) Повече смелост, означава повече ясно себезаявяване, повече самочувствие и, естествено, като следствие, ще се появят онези достойни за смелостта ти дами, от които да спечелиш дамата на сърцето си.

Само не ми стана ясно в цялата работа, как точно се самохипнотизира, при това по ериксониански :) Т.е. откъде се самообучи? Разкажи, ако обичаш, ще е интересно.

Благодаря на вас и на д-р Първанов, че се включихте. Всичко е в мотивацията. Случайно намерих книгата на Сергей Горин "Опитахте ли с хипноза?" много интересна е книгата му понеже показва пред група сеанс и дава насоки как човек може да се само обучи. Всъщност не смятам, че някой ти помага в хипноза всичко го правиш ти. От 15 годишен бях с тези състояния, но всичко се е коренило в самооценката.  Шест години изпотявания сърцебиения и си казваш стига, ако имаше нещо сериозно в този период щях да съм го усетил 50 пъти Нагласата ми е, че това само ме спъва а аз не искам никой да ме проваля искам да постигам цели и който ме дърпа просто няма да успее. Подсъзнанието е мъдро, но когато си вече в алфа не може да му заповядаш иначе няма да стане това е принципа на този вид хипноза. Честно да ви кажа хипноза не съм използвал от месец август миналата година. Колкото до това което казахте, аз имах предвид че това е моята нова компания в чужбина но двама от тези приятели са били с мен цял живот и явно когато съм с тях падам на тяхното ниво. Естествено дадох им пределно ясно да се съвземат аз с такива хора не искам да се събирам. Наистина самооценката ми 1 месец беше много висока, друг месец моите стандарти спадаха и т.н. В момента мисля, че съм с висока изявявам себе си, дадох пределно ясно на всички които не ми харесват, казвам нещата директно както е типично за хора от зодия лъв :) . Нещо интересно след поста на Д-р Първанов усетих всъщност кое момиче от българското общество тука е с висока самооценка и просто направихме много продължителен рапорт и си допаднахме.  От една страна като си живял дълго така и ти става некомфортно, че изведнъж променяш себе си до степен че вярваш даже в себе си че можеш да успееш дори и като художник, писател и футболист. Правилно се изразихте, винаги може повече и аз съм на този принцип. Стрес има винаги, но в малко количество вече основно от позитивни емоции. Въпросът сега е да успея да превъзмогна тази мини травма и да стабилизирам самооценката.

Редактирано от REAL_person
Линк към коментар
Share on other sites

В 13.01.2016 г.,, REAL_person каза:

и просто направихме много продължителен рапорт и си допаднахме

Като стигнете до секс - как ще го наречеш? Рапорт даден, рапорт приет? :) А когато, съвсем в реда на нещата, след време разбереш, че имате различни метапрограми за някои неща, какво ще се случи? Или например - "нагласата, че това само ме спъва" - не мислиш ли, че с една спъната нагласа ще забавиш значително онова "стабилизиране на самооценката" (сякаш пък самата тя е някой болник)?

За да не стане много въпросителен постът ми, бих ти препоръчал да изградиш рапорт първо със себе си - присъедини се към себе си и се води към усилване на онова, което имаш като потенциал, а не гони дивото. Когато се разбереш със себе си и се приемеш напълно, току виж болника скокнал от леглото и се втурнал да рита вдъхновено на съседната поляна (разбирай, ще имаш естествено висока себеоценка, която няма да е ограничена в някакви рамки, които ти си мислиш, че трябва да има, за да си ОК).

Линк към коментар
Share on other sites

преди 11 минути, Георги Балджиев каза:

Като стигнете до секс - как ще го наречеш? Рапорт даден, рапорт приет? :) А когато, съвсем в реда на нещата, след време разбереш, че имате различни метапрограми за някои неща, какво ще се случи? Или например - "нагласата, че това само ме спъва" - не мислиш ли, че с една спъната нагласа ще забавиш значително онова "стабилизиране на самооценката" (сякаш пък самата тя е някой болник)?

За да не стане много въпросителен постът ми, бих ти препоръчал да изградиш рапорт първо със себе си - присъедини се към себе си и се води към усилване на онова, което имаш като потенциал, а не гони дивото. Когато се разбереш със себе си и се приемеш напълно, току виж болника скокнал от леглото и се втурнал да рита вдъхновено на съседната поляна (разбирай, ще имаш естествено висока себеоценка, която няма да е ограничена в някакви рамки, които ти си мислиш, че трябва да има, за да си ОК).

Това за рапорта е просто едно разбиране от пикап техники . Аз винаги търся баланс, но и моята природа клони малко към перфекционизъм. Аз съм много социален с жените нямам проблем от към това да си кажа някой месец, тука имам 4-5 варианта и реално да ги имам а не да се самозалъгвам. Въпросът е, че тези жени не знаят какво искат от живота и кой искат. И с това момиче нищо няма да стане по същата причина, уважавам достатъчно себе си за да си губя времето пак просто директно и казах че ми харесва като човек и че търся нещо сериозно, а тя ми казва че за нея любов не било това разбиране. Можела да си живеела сама и била наранявана преди. Извинявайте ама какви са тези глупости? трябваше ми 1 час да разбера какво има предвид, защото няма смелост да каже директно и аз сглобявам мислите и като пъзел. Както казахте вие, аз си търся смела жена която да е директна не искам някоя дето е срамежлива и с ниско самочувствие. И след тази случка все повече вярвам, че единствено аз самият мога да се обичам още повече отколкото някой друг. Това просто е върхът на айсберга всяка една която срещам от години да е такава неразбрана.

Редактирано от REAL_person
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...