Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страхувам се, че може да съм бременна!


Recommended Posts

Здравейте, аз съм на 17 години и имам сериозен приятел, с който правим секс често и винаги с презерватив, също така ми е споделял, че няма доверие на презервативите и затова преди да свърши го изкарва. Но инцидента  на 04.12.2015 ме изплаши много. Докато вършене работата всичко беше наред след това той го изкара и свърши, но тогава видяхме че презерватива, който беше "дюрекс екстра безопасен" се е скъсал, не много, но имаше дупка на върха на презерватива, разбира се той не свърши в мен, но ние въпреки това се притеснихме много. На другия ден около 12 часа след инцидента пих хапче ескапел. Мина седмица след този инцидент и сега чакам да ми дойде менструацията на 12 или най късно до 14, цикълът ми е редовен, но винаги с ден подрънява или закъснява,  но от няколко дни много се притеснявам да не би да съм забременяла, защото онзи ден си направих просто така от любопитство един бабин тест за бременност с оцет и урина, ако не знаете за него той е следното : 1/4 в чашка се сипва оцет и след това прибавяш от сутрешната си урина и ако почне да кипи или да се запенва и цвета да се променя значи си бременна, не знам доколко да вярвам на този тест, но си направих такъв вчера,  само че не ползвах сутрешната  урина а направо пишках в чашката в която имаше вече оцет, не знам дали го направих правилно но след като се изпишках в чашката имаше съвсем леко кипене,  абе по скоро звучеше все едно отварям кока кола,  но не толкова силно трябваше да го приближа до ухото си за да чуя и имаше съвсем мъничко пяна, стреснах се много и наистина се надявам да не съм бременна, все още е рано за тест за бременност тъй като все още чакам цикъла си, тоест нямам закъснение още,  че да си правя тест, но просто се страхувам адски много,  въпреки че знам,  че той не е свършвал в мен и също след това пих ескапел,  но въпреки това умирам от притеснение. Също да спомена, че имам генетично наследена анемия, наскоро си правих кръвни изследвания и хемоглобина ми е паднал под нормата, но така се ушашавих след този инцидент, че започвам да си мисля,  че тези симптоми, които  имам означава, че съм бременна, но истината е, че когато хемоглобина ми е паднал повечко получавам следните симптоми : най вече сутрешно гадене, сърцебиене, умора и прилошаване след леко физическо натоварване, световъртеж.  По принцип знам че това е от анемията или поне наистина се надявам да е от това, но както казах след инцидента се уплаших много и почвам да си въобразявам.  Надявам се ако има някой с подобна случка като моята, а дори и да няма просто да успее да ме успокои, защото ако се окажа бременна баща ми ще ме убие и много се страхувам. Според вас възможно ли е и колко е голяма вероятността да съм бременна или по голяма е вероятността да не съм?  Благодаря ви предварително и наистина се надявам да ме успокоите някак. 

Редактирано от terry
Линк към коментар
Share on other sites

Няма никаква вероятност да си бременна при така описаната ситуация. Учиш биология, запозната си как се случва процеса.  Бабешките схеми отдавна не са актуални, при толкова напреднала медицина, след като теста се ползва минимум 10 дена след съмнение, няма как друго да даде резултати по - рано. Баща ти няма да те убие, защото ти няма нищо. Симптомите ти са от стреса, класически.

Почти всяка жена е преживявала подобен стрес. И да се притесняваш и да не се притесняваш ще си изчакаш датата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...