Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

От лятото имам усещането за потъване на земята или "стъпване в паници", когато ходя. След редица изследвания стана ясно, че е на психическо ниво. Засега съм пила два месеца дианксит и от две седмици пия неолексан, но мисля, че проблемът е някъде другаде и не съм сигурна доколко имам нужда от хапчетата и доколко ми помагат. Чували ли сте за този проблем и преди? На какво се дължи? Какви стъпки да предприема, за да започне оздравяването? Предварително благодаря за отговора, тъй като вече не знам какво да правя и мисля само за това.

Поздрави, 

Линк към коментар
Share on other sites

Информацията е твърде малко, затова ще я разгледам като първо усещане и работа с метафората.

Още в първото изречение, според мен, казваш отговора.

"усещането за потъване на земята" кога човек казва "Потънах в земята"?

Когато не харесва това което прави или това, което му се е случило. В следствие на ниска увереност и самооценка той е склонен да стане силно самокритичен и неудовлетворен. Нещо се е случило през лятото? Или може би в началото на годината? не знам, но със сигурност това е симптом, който идва да каже, че е настъпил момент за промяна на отношението ти към себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

Много благодаря за отговора. Ще разкажа историята малко по-подробно. Може би половин година преди да започне да ми става така се претоварвах на работа на първо място от работа и на второ - от хората (само клюки, негативизъм). Наистина бяха тежки месеци и точно когато се завърнах от две командировки и се отпуснах и си казах, че лятото започва, изведнъж ми се завъртя свят, който продължи няколко дни, след което премина не от въртене на свят, а в потъване на земята. Първоначално ми ставаше така само докато съм на работа, а уикенда всичко си беше наред (естествено аз мислех, че проблемът е в работата), но след това започна да си ми става така през целия ден, всеки ден. И такаа накратко до днес... Вие срещали ли сте такъв проблем досега? 

Поздрави,

Линк към коментар
Share on other sites

Вие срещали ли сте такъв проблем досега? 

 

Ако погледнеш само темите тук, ще видиш, че всеки втори пише за точно същия проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...