Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Внушение за болест


Recommended Posts

Всичко е важно - разговорите (не до безкрай) изясняват наличното в теб, определят подходящата посока, спомагат осъзнаването и промяната на гледната ти точка. Затова са важни. Оттам насетне има нужда от фокусирана работа - когнитивна, поведенческа, психотелесна, хипнотична... Терапевтът, при когото ходиш, е запознат с всички тези методи. Надявам се да се получат нещата! Весели празници!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Весели Празници и на Вас ,благодаря ,че ми давате надежди ,точно когато съм най-отчаяна ,ще почакам да мине семинара и дано наистина да има ефект ,защото досега от нищо не съм се повлияла и то да е дългосрочно ....

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо което ме притеснява ,от толкова много четене на информация ,сякаш като не мога да я разбера напълно ,главата ми ще експлодира ,чувствам се някак си пренатоварена от информация ,която се мъча да ми е полезна ,сякаш това ще ме накара да превъртя ,имали такъв шанс и мога ли да се справя и с това

Линк към коментар
Share on other sites

На едно ниво, започваш да се доверяваш на вътрешната си мъдрост. Тя идва, когато съумееш да се освободиш от външната информация и да разчиташ на себе си - нарича се медитация. Когато съумееш така да пуснеш его контрола, се появява вътрешна сигурност и познание, през което с лекота пресяваш външната информация. Когато е полезна, ползваш я, помниш, но с лекота, защото тогава и паметта става много услужлива. Когато не е, имаш вътрешната увереност да я дисквалифицираш. Тогава можеш също с лекота да примиряваш повърхностно противоречаща си информация, която обаче на дълбоко ниво е аналогична. 

Сега, на мястото на липсващата сигурност, живеят страхове и тъй като на себе си не можеш да разчиташ, се стремиш да се хванеш за външна спасителна котва - информация. Когато на себе си не можеш да разчиташ обаче, външната информация претоварва, защото трудно я разбираш, обърква те, нямаш вътрешен компас и часовник за проверка на истинността... Затова, засега чети избирателно - само разкази на хора, преминали успешно през тревожни състояния, мотивиращи текстове, проверено силни и верни насоки. Спри се върху удачна за теб система от знания и практика, фокусирай се върху нея!

Линк към коментар
Share on other sites

Като се замисля ,още от малка съм имала много проблеми ,когато съм била между много хора съм получавала паник атаки ,имах страх да заспивам ,да преглъщам ,правих си ритуали ,и всичко това е минавало не знам как от самосебе си а аз съм била максимум на 12,13 ,че може и по-малка ,а сега отново се повтаря в страхове ,чак ми кофти ,че още от малка съм имала проблеми които чак сега осъзнавам какви са били те ,просто тогава съм си мислила ,че само аз съм така и никой няма да ме разбере. Просто ми е кофти ,че явно съм слаба да допусна всички тези неща ,някак си се обвинявам 

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че започваш групова терапия, а не семинар. Груповият процес е много подходящ, за обратна връзка. Мисля, че би ти се отразило много добре. Хората които посещават групите, особено след лична терапия, допълват себепознавателния процес и често повлияват много добре самоувереността си. Успех! 

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да разбера страха от смъртта ,си е просто чист страх или е от тревожността и не мога да разбера дали ме е страх или просто не мога да спра да мисля за нея ,защото много рядко изпитвам напрежение

Редактирано от Стелистар
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте ,постоянно ми има нещо ,имам схващане или изтръпване не мога даразбера какво точно ,от ляво под ребрата ,встрани от пъпа ,постоянно все нещо ме боли ,както от същата страна под ребрата имам пукане ,прищракване от няколко години , а вмомента съм болна от бронхит ,много ми е зле имам чувството че ще ми стане нещо и ще умра ,възможно ли е да е от невралгия ,моля ли ви кажете ми ...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...