Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Внушение за болест


Recommended Posts

Да ,но не знам това което правя с моя терапевт дали е правилно или губене на време и пари ,защото има ефект ,но не пълен и дълготраен или просто трябва да ходя по често и да си сам повече време ,или просто не е моя терапевт и ако може вие да ми предложите някой от Бургас.

Редактирано от Стелистар
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Просто много се плаша ,тези медии навсякъде с тези войни и пророчества на Ванга ,че 2016 Европа ще се обезлюди няма за има жив човек ,това отделно ми храни тревожността

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, плаши се, твой избор! 

Линк към коментар
Share on other sites

Недей храни тревожността си тогава! Или напротив, храни я, но с хумористична литература и кино, весела компания, бодър секс и здрав сън. Ще я умориш начаса - тя е свръхалергична към всичко изброено.

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално е да бъдеш смел, решителен, мъжествен, да обичаш и твориш. Тогава страхът е прихванат. Както водата във водната централа произвежда ток, така и той се превръща в смирена и любяща мъдрост! Това е нормалното положение на нещата! Как ли би се държал ако сега, представи си, една времева машина те пренесе преди няколко столетия или хилядолетия, окажеш се с меч в ръката и по средата на бойно поле? Да, можеш да умреш. Да, много наоколо умират пред очите ти. А ти искаш да промениш законите на живота и телцето да е вечно ли? Ти така или иначе си вечен, а в това тяло си длъжен, докато съществуваш в него, да живееш силно и смело. Когато воинът е готов да умре във всеки момент, няма какво да губи - тогава живее на 100%. Тогава и оцелява и продължава - решително, мотивирано, вярвайки на съдбата, Бога, Себе си като част от него! Воинът е метафора за вътрешната мъжественост. Градиш ли я?

Опс... Сега като погледнах темата назад, видях, че пиша на жена. Псевдонимът обърква... Както и да е - всички имаме и мъжко и женско в себе си, а мъжествеността, за която говоря, не е полова характеристика, а качество на съзнанието, което се среща при жените дори по-често. Защото в основата на това качество стои любовта!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Също моята голяма грешка вярвам на всичко и всеки който каже в случая на лъжливите медии ,че всичко което кажат е така и ще стане ,а може би искат да уплашат както почти винаги правят ,но никога не мога да съм сигурна дали са прави или не

Линк към коментар
Share on other sites

Когато си сигурна в Себе си, в Бога в теб, тогава различаваш и знаеш!

Линк към коментар
Share on other sites

Много искам да изградя себе си по този начин ,но то става с време ,а сега няма как да разбера да ли е лъжа или не ,за това се страхувам

Линк към коментар
Share on other sites

В 6.12.2015 г.,, Стелистар каза:

...а сега няма как да разбера да ли е лъжа или не ,за това се страхувам

Не те разбрах - кое не ти е ясно дали е лъжа или не?

Но каквото и да е терзанието ти, да се страхуваш явно, ти изглежда удобно и познато, щом като това е дилемата. Въпросът е защо се страдаш от удобното и познатото - то не би ли трябвало да е някак уютно и приятно?

Линк към коментар
Share on other sites

Докато искаш да знаеш на всяка цена, няма как да се изградиш. развитието започва, когато си позволиш да пуснеш его контрола. да не знаеш със сигурност какво ще се случи - никой не знае, а всички живеем сега и с реакциите си сега градим бъдещето сега, във всеки момент. Когато сега се довериш на неопределеността на непознатото, ти вече си прегърнапа страха в несъзнаваното си. Тогава обичаш. Защото доверието е качество на любовта. Тогава само живееш, когато знаеш, че не знаеш, а в кръга на малкото си човешко познание поемаш малката, нужна отговорност за действията си, но нищо повече. 

Линк към коментар
Share on other sites

Явно имам да извървя много дълъг път ,с много промени ,и понеже явно до сега съм живяла по грешен начин ,страховете са тук да ми покажа правилния път ! Но имам въпрос как да премахна контрола на егото ми ?

Редактирано от Стелистар
Линк към коментар
Share on other sites

Като се довериш на духа си. Помощни методи много - преподавани са от лечителите на души!

Линк към коментар
Share on other sites

Мислиш много, за да бягаш от страховете си, включително от страха си от полудяване. Позволи си да полудееш - тогава страхът изчезва. Защото е само страх, нищо повече. Разбира се, това е принципна посока - следването ѝ изисква постъпателно прилагане на методология.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам ,а нормално ли е ,когато имам периоди на спокойствие ,да ми е странно и сякаш не ми е кумфортно това състояние ,даже не мога да обясня точно какво чувствам.

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално е - подсъзнателно си приела, че само когато си тревожна, ще бъдеш защитена. Един вид, искаш си тревожността, дори когато я няма, както и сама си я предизвикваш;. 

Линк към коментар
Share on other sites

Това е много странно ,как подсъзнанието може да приема и да вярва на толкова не вярни неща ,които с разума осъзнавам пълната лъжа ,но е прекалено логично ,че наистина подсъзнателно да желая тревогата ,дори и да съм я преодоляла до една степен ,това със времето ли минава или се иска работа 

Линк към коментар
Share on other sites

Основно съзнателна работа!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Исках да попитам имам странно мравучкане на лявата ръка и челюст дали се дължи на нервна почва или и за това да ходя на прегледи ,много се притеснявам да не си направя нещо на сърцето от този страх и стрес 

Редактирано от Стелистар
Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно вече си ходил и знаеш, че е на нервна почва, но много ти се иска да е телесно - така нуждата от съзнателна работа по себе си отпада и е лесно... Мравучкането е чест симптом при несъзнавана тревожност. Но, иди, изследвай се. Когато ти кажат, че ти няма нищо, тогава какво правиш?!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Ами не съм ходила специално за това на преглед ,но като цяло наистина не знам какво да направя за да променя себе си ,ту ми минава за малко ту пак се връща сякаш никига няма да си отиде ,страх ме е да не  ми мине така живота и никога  да не се оправя

Линк към коментар
Share on other sites

Да, страхът е страшен - докато не се осмелиш да обичаш смело! Докато те е страх, че няма да се оправиш, седиш в илюзията, че страхът те предпазва от страхуваното и съответно продължаваш да се страхуваш. Можеш да живееш в ядрено магнитен резонанс и за теб да се грижат най-добрите лекари на планетата. Но, дори и постоянно да те уверяват, че си напълно здрава, това няма да помогне. Единствено смелостта, сърцатата радост от живота и доверието в него решават нещата! За да стигнеш до тези качества обаче, е нужно да минеш път... Споменаваш неща за родителите си, за преживяванията през ранните ти години. Започва се оттам, вижда се какво представляваш като характер, като психика на различни нива и преплетености. Това познание дава и посоката - какво имаш да учиш. Сега подозирам, че плаващите пясъци на страховете ти обслужват силни вторични печалби - илюзорни реално, но за подсъзнанието ти реални защита, сигурност, внимание, важност, "аз съм специална в тревогите си" и пр. Тези и други механизми, които си ползвала още като дете, за да се справяш с напрежението и сега без да съзнаваш, повтаряш с неврозата си. Работиш ли с добър терапевт и съдействаш ли му активно?!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Ами ходя при терапефт който вие ми препоръчахте на лично съобщение с име Д. А. от Бургас ,като цяло имах няколко разговора с него след това ме подложи да иглотерапий ,не сме правили нищо друго ,сега чакам след празниците ще прави семинар ,за който ми каза .че ще има ,хипнози ,транс състояния ,психодрами и т.н. ,но с мен лично не е правил такива неща ,за което малко съм разочарована ,обясни ми ,че само с разговори нищо не се постига а в същото време не правим нищо или поне аз така си мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...