Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

обръщам се към човек, който може да ми отговори на въпрос свързан с лекарства. Аз имам шизоафективно разтройство. Пия зелдокс който в момента е спрян но има заместител зипуел та от зелдокса или зипуела пия по 60 мг дневно и се оправих от психозата, но се появиха екстра пирамидални симптоми, които не се лекуват с акинетон или там какъвто и да е антихолинергетик. Даже съм пробвала да го излекувам с бензодиазепини, но пак файдата е никаква. Та мисълта ми е мога ли да намаля зелдокс/зипуел на 40 мг и пак да ме излекува както 60 или не мога да го намалям.Може или не може това да ми помогне. Моля Ви за отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Никой не може да ти каже какво ще бъде, лекуващият лекар може да ти даде съвет.Всичко е напълно индивидуално.

Но, ако диагнозата е точна, може да се обсъжда немедикаментозно лечение, само с електроконвулсивна терапия.

Линк към коментар
Share on other sites

Последен път ще Ви притесня и повече няма да Ви тормозя с въпроси. Искам да знам как се нарича това което чувствам. Изпадам в състояния, които бих искала да знам какво е всъщност.Изпитвам постоянна тревога, страх за най-разнообразни неща – хора, ситуации, въпроси за бъдещето ми, които траят приблизително половин ден по три и четири пъти в седмицата. В моментите когато го чувствам започвам да плача, едвам сдържам емоциите си. Страх ме е да оставам сама, страхувам се от почти всичко.Толкова съм изтормозена от страха, че вече едвам издържам. Това панически атаки ли са или генерализирана тревожност. Когато го изпитвам ми е много трудно да мисля нормално. Както вече казах имам и шизоафективно разтройство което се подава на лечение. Страха е в основата на нещата. Но когато изпитвам всичко това имам усещане че не мога да издържа и че тялото ми се разкъсва клетка по клетка. Дори изпитвам физическата болка. Моля Ви и без това страдам достатъчно. Искам само да знам как се нарича това.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, че нахлувам в темата, но не виждам смисъл да се отворя нова, предвид започнатата дискусия тук...

Въпросът ми е отправен към д-р Първанов и е свръзан селектроконвулсивната терапия, до колко тя е ефективна в следните случай:

- при човек с БАР (настоящ маниен епизод), който не се повлиява адекватно от медикаментозно лечение

- при човек с ОКР (има ли възможност да се прави електроконвулсивна терапиятерапия паралелно с психотерапия, като първата е патерица на втората)

 

Благодаря за отделеното време. 

Редактирано от rex
Грешка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...