Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Депресия и ОКР


Recommended Posts

Здравейте,

Преди известно време поставих тема за ефекта на Транзакционния анализ при ОКР. Отговорите бяха положителни, в което и аз се уверих.

Случи се нещо, обаче, което разклати терапията.

От 3 години страдам от ОКР, но започнах да го лекувам едва преди година, защото тогава разбрах. Обсесиите ми са страх от  нараняване и самонараняване Започнах само с медикаменти Анафранил+Дианксит по два пъти на ден. Добре ми повлияха. пих ги 8 месеца и моят психиатър ми ги спря като ми каза, че е достатъчно и няма смисъл да ги пия повече. Аз обаче не се чувствах на 100% добре и започнах психотерапия с метод Транзакционен анализ. Бях и с много ритуали, които благодарение на терапията и воля ги анулирах всичките. :) Всичко вървеше добре до преди месец, когато моя приятелка ми звънна и ми съобщи,че наша обща позната се е самоубила. Предполагам се досещате, че това стана натраплива мисъл номер едно-че това ще се случи и с мен. От тогава съм в депресия. Получавам панически атаки почти всяка вечер, губя връзка с реалността, силна тревожност, страх, обърквам се в мислите си. Моя психотерапевт ми помага, но аз моля и за вашето мнение. 

ОКР ли ме вкара в депресия, или от въпросната случка изпаднах в депресия, която ме вкарва в ОКР?

Възможно ли е от депресията обсесиите ми да станат реалност?

Благодаря предварително!

Лека вечер :)

Линк към коментар
Share on other sites

От описанието ти личи страх, а не депресия.

Проблема е в това, че не си променил достатъчно представата за себе си и света и все още си много уязвим на стрес.Работете в тази насока.

А ако до сега не си разбрал,че натрапливостите не се сбъдват, значи нищо не си разбрал.

Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер!

Много Ви благодаря за отговора. Знам, че в момента не приемате пациенти, можете ли да ми препоръчате психотерапевт, който да се занимава с ОКР в гр.Бургас или в гр, Плевен?

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Проблема е доста специфичен и малко терапевти имат опит с него.В Плевен имам колеги които са добри, но точно с ОКР.....не знам.В Бургас никого не познавам.

Линк към коментар
Share on other sites

Мдам, ОКР изисква много влагане, опит и умения от страна на терапевта, така си е... Но е преодолимо!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви! Вдъхнахте ми надежда. Готова съм на всичко за да се справя :) Предполагам в София има добри специалисти в областта... препоръчайте ми някой. 

Линк към коментар
Share on other sites

Алексей Бъчев е колега от София, когото спокойно мога да препоръчам!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, 

не можах да намеря никакви актуални контакти на Алексей Бъчев в Интернет. Можете ли да ми съдействате с актуален номер за да се свържа с него?

Предварително благодаря! 

Лека вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

Мога, но той със сигурност неслучайно няма сайт и не се рекламира. Така тества мотивацията ви да стигнете до него, а по този начин и силата на намерението ви за промяна! 

Линк към коментар
Share on other sites

Писах ви на л.с. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Благодаря Ви за съдействието. Ще се опитам да се свържа с него. Малко ми е трудно, тъй като съм от Бургас, но ще направя всичко възможно.

Последно да Ви питам , той занимава ли се точно със справяне с ОКР?

Линк към коментар
Share on other sites

Занимава се, да.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

опитах се да се свържа с него, но не отговаря на този номер.

Има ли друг начин, по който мога да се свържа с него?

Примерно адреса на кабинета му?

Благодаря Ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно го е сменил. Потърсете хора, на които е преподавал.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

аз продължавам да издирвам Алексей Бъчев и търсейки го, се натъкнах на Сдружение "Чудно". Там той е от управленския състав заедно с Андрей Ганев и Петър Петров. Доколкото прочетох на тях е преподавал. Искам да Ви питам за съвет, да се свържа ли с някой от тях? 

И другото, което си мисля е евентуално да се обърна към д-р Петър Василев.

Какво мислите за това ?

Благодаря Ви още веднъж!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин ти е дал правиният телефон.Просто Алексей е много зает и рядко вдига на непознати.

Прояви упоритост. 

Друг вариант е да го търсиш чрез куровете които води.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...