Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Това сънна парализа ли е


Recommended Posts

Здравейте,

Следобед като си легнах да поспя и ми се случи нещо странно. Бях заспала, но усещах постоянно как детето ми ходи по леглото, чувах го из стаята, после усещах как сякаш е върху мен и ми прави вятър на косата и когато исках да я хвана да не ми пречи се събудих а видях, че ръцете не ми помръдват. После се събудих, но се изплаших много. Сега четох малко в нета, но не мога да определя това дали е сънна парализа. Случвало ми се е и още веднъж преди повече от 10 години, но сякаш тогава не се бях уплашила толкова много.

Прочетох, че може да е наркоплесия. Възможно ли е или просто е нещо нормално.

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално е и фактът, че ви се случва, говори за две неща. Първо, имате способност да пребивавате осъзнато в по-дълбоко състояние на съзнанието, но не владеете тази си способност. Второ, имате да се учите на отпускане хватката на свръхконтрола и доверие в дълбочината си! Препоръчвам ви редовна практика на медитация или т.н. нейна разновидност с аудио записи, йога нидра. Има много такива аудио сесии в нета. С тяхна помощ се научвате сама да влизате в състоянието, което ви е изплашило, но да свикнете с него, да му се доверите, да го владеете и да научите уроците (които споменах по-горе), към които то ви бута! Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...