Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Получавам комплекси от всичко. Как да спра?


Recommended Posts

Здравейте. Момиче на шестнадесет години съм и имам нужда от помощ или поне съвет. 

Не живея с родителите си от единадесет години. Виждам се с тях рядко, живея с баба ми от шест годишна. Често съм ги питала защо е така, а те са ми казвали, че е поради причината, че са нямали средства тогава, с които да купят апартамент във Варна, за да живеем като едно нормално семейство. Но аз знам, че не е така. Просто майка ми има проблеми с алкохола, но баща ми е прекалено привързан към нея, за да я напусне. Но за да не ставам свидетел на ежедневни скандали и обиди от нейна страна той ме е отделил от нея и се виждаме само по ваканции, а той идва често във Варна.

Винаги ми е тежало от факта, че на практика нямам семейство. Да, зная че има деца, които може би имат същия проблем. Знам и че има деца, чиито родители са починали, или са ги оставили в дом, което е наистина много тъжно... Затова не съм се оплаквала често и съм се борила с тази липса през годините, успокоявайки се, че има и много по-лоши неща. Но в един момент всичко се промени.

Преди живеех с баба ми и дядо ми, но той почина в края на миналата година. Той вземаше голяма пенсия и не бях лишавана от абсолютно нищо. Но след като той почина всичко тръгна надолу. Преди четири години баща ми претърпя операция и остана безработен. Майка ми също е безработна. А баба ми взима малка пенсия. Стана много трудно. Започнаха лишенията, а именно сега е времето, в което най-много се нуждая от разни неща. Започнах да изпитвам нужда от родителите си много силно. В класа ми съм заобиколена от богаташи. Сигурно мина година откакто последно си взех нови обувки или дрехи. Разполагам с много малко джобни на ден. Баща ми купи таблет на майка ми, защото й спря кабелната и нямала какво да прави там - на вилата, където живеят. Една ваканция отидох и я помолих да ми го даде назаем, защото съм със стар телефон от три години и много ми се иска да имам и аз нещо ново. Тя ми го даде и си помислих, че ще помисли за мен и че ще ми го остави, защото ако имах дете лично аз бих му дала всичко, но сгреших. Още на втория ден се скара с мен безпричинно, нарече ме изрод и ме накара да й върна таблета. Отново останах без нищо. Говорих с баща ми, но той не взе участие и само ми повтаря, че някой ден когато имал възможност щял да ми вземе. Но този ден така и не идва.

Един ден осъзнах нещо, което много ме притесни. Получих комплекси. Никога досега не съм била комплексарка. Не съм била богата, но не и бедна. Може би когато започнаха изведнъж лишенията от потребностите ми съм получила тези комплекси. Копмплесксирам се от всичко. Когато видя някоя приятелка с нещо ново и ми се похвали ми идва дасе разрева от яд. Когато гледам всички около себе си със скъпи телефони и какво ли не се побърквам. Постоянно си правя планове и си фантазирам как скоро ще имам това и онова. Как някой ден ще имам нещо дори по-хубаво и трябва да бъда търпелива, но нищо не помага. Коплексите се засилват от ден на ден все повече и се побърквам. Моля ви помогнете ми. Преживяла съм какво ли не. Имах панически атаки, изпадала съм нервни кризи, ужасни депресии и какво ли още не, но винаги съм се справяла с всичко досега сама в живота си и по този начин израстнах по-бързо. Трудно ми е обаче да си помогна сама с тези комплекси. Дано има някакъв начин да ги преодолея. Нуждая се просто от съвет.

Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...