Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пред самоубииство съм- помощ


Recommended Posts

Здравейте!

След паническа атака със цялата и симптоматика, (знаете я няма да я описвам),паднах на лелго.След като тя свърши вместо да ми олекне-Силна умора,чувство, че умирам виене на свят ,чувство на нереалност, и бавно биещо( сякаш нещо му пречи да бие стягане в гърдите)сърце.Изписаха ми есциталопрам тева 10мг(пиех по половинка,защото предизвикаше сърцебиене). сутрин и ксанск 0,5мг. вечер.4 седмици ги пих и бях горе- долу добре, но започнаха да предизвикват сърцебиене.Спрях ги рязко.и започна абстиненция.изписаха ми този път гуаяцуран.10 дни -и пак сърцебиене.Спрях го.3-4 дни добре.Започна се отначало.Всеки ден е кошмар.Страх от инфаркт,нервно напрежение,или силна умора редуват се.не адекватност.все едно не съм аз.Сърцебиене също и страх от него разбира се ,страх, че полудявам и че никога няма да сеоправя.На легло съм отново.Отчаяна съм.какво да правя с това нервно напрежение, немога да го контролирам имам чувството че ще полудея ако не пия успокойтелно.и пия ксанкс.Който горе долу държи положението.Какво да правя?Мога ли да се излекувам без лекратсва?Живея в Чехия.На психиятър съм на 1рви април тази година.Вече 2 месеца съм така.Но ми се струват 2 години.Вече не водя нормален начин на живот.На работа не мога да ходя, немога да ставам от леглото, предадох се на това нещо какво става с мен?Умирам ли?Или полудявам напълно?Без лекарства -няма да стане нали?Но повечето ми предизвикват сърцебиене?Защо?Какво да правя?Преживях силен стрес преди 2 месеца сигурно е от това.Ще мине ли?ИЛи ще полудея напълно?Помогнете ми моля ви?Вие сте последната ми надежда.пред самоубийство съм -помощ.. моля ви...всички изледвания показват че съм добре , но аз несъм ако някой пише благодаря му от сърце.

Линк към коментар
Share on other sites

Не сте луда, няма да полудеете, още по-малко да се самоубиете/ страхлива сте за това/.В най-обикновен стрес сте.

Проявете малко търпение и всичко ще се оправи.

Линк към коментар
Share on other sites

Ясно е, че психиатрите, които работят медикаментозно, нямат практика да обясняват какво предизвиква това състояние и да дават съвети различни от

"Гълтай тези хапчета".

Нито полудяваш, нито ще се самоубиеш, нито ще умреш. Това е състояние на силен стрес. То не се оправя с лежане. Прочети останалите теми и ще видиш колко много, много хора са били и са преминали през това състояние и са живи и здрави и нищо им няма. 

Има техники, намери ги тук и ги следвай.

Преди всичко, стани от леглото и включи 60 минутна аеробика / например/. Правия я всеки ден. Сърцето ще тупти, нека да тупти, това му е работата. При подобни на твоето състояние в организма се отделя голямо количество адреналин, който има за цел да подготви тялото за преодоляване на голям стрес/ страх. 

Когато дойде страшната мисъл, която разтуптява сърцето, това означава, че адреналина е станал повече. За да го изразходиш е необходимо да се натовариш физически. Когато вместо това легнеш, нормално ти става лошо, защото тялото е подготвено за друг тип реакция. Не знаейки, защо се получава това, засилваш страха.

Просто прочети темите с тематика "Тревожност......" в ТОЗИ форум и ще разбереш точно какво да правиш. 

Ако ти е възможно посети психотерапевт в Чехия, ако работи с тревожни състояния би трябвало да повлияе на състоянието ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Изкренни благодарсности, че отговорихте толкова бързо.Проблема е там, че изпитвам силна умора и много не мога да се движа.Даже по някога трудно говоря.А когато дойде силното нервно напрежение , с него не мога да се справя очите ми са ококорени движенията нервни нещо страшно не може да се стой мирно тялото ми се стресе, търпя го 2- най-много 3 часа и взимам ксанкса или половинка или цяло, зависи дали половинката ще ми подейства.Днес имам нов симптом-главоболие и си мился , че може да съм вдигнала малко кръвно, защото моето е ниско по принцип.Алелуя, най-накрая нещо нормално като главоболие. А със парещото усещане във слънчевия сплит ,вече започнах да свиквам, макар че е отвратително..Сега ще ходя на ренген на глава.Но тук всичко става много бавно.На ехограф съм чак на 22-ри.От много силния страх, чак ме заболя в областа на сърцето.(какво ли не прави самовнушението).Всичко, през, което минавам е един голям кошмар ,вярвайте ми.Вие сте спецялисти и знаете.Света престава да съществува  и всичко ,  което оостава в него е един неописуем ужас.Мился, че преживявам и абстиненция от ксанкса , която е... няма да коментирам просто предполагам знаете за нея.Страх ме е да не развия психоза или да остана във този филм, вечно.Найстина съм отчаяна и не знам какво да правя.Психиятърката пак ще ми изпише някви гадости, който ще ми  докарат сърцебиене или пак ще ме вкарат в някой филм и пак ще бъда не адекватна постоянно или изнервена от тях не издържам.Не поносимо е.Не знам какво да ви пиша-така от разтояние е трудничко да се обясни всичко, но изкренно ви благодаря , че се отзовахте.Забравих да спомена ,че първата ми нервна криза, беше, когато бях на 16 години не знам дали беше нервна криза бях в болница по същото време за друго заболяване.Спомням си , че ми се зави свят прималя ми и ми потече обилно кръв от носа и устата.Дали има общо? Общо взето непрекъснато ми е лошо.Найстина не се преструвам, не се търпи вече.  Още ведъж Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...