Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли ми нещо?!


Recommended Posts

Не знам от къде да започна, просто понякога имам усещането, че имам нужда от специалист. В последните четири години в живота ми има мн стрес, но напоследък водя изключителни вътрешни борби със себе си и ми е трудно. Накратко: изпадам често в депресии, раздразнителна съм, сменям често настроенията, ядосвам се бързо, често за защита ползвам словесна атака и проявявам такава агресия, че на близките ми им е все по трудно да общуват с мен. Когато се ядосам мн или се притесня вдигам кръвно, като ученичка ми лепнаха веднъж диагноза "сърдечна невроза". Помня че тогава имах скандал с приятелка и ден след това вдигнах в нас вс на крак, казвайки че не мога да дишам и имам силно сърцебиене. Като тийнейджърка имах склонност към злоупотреба с алкохола. Хиляди пъти съм си помисляла за самоубийство. Когато ми се на съберат мн проблеми и няма на кого да споделя, се затварям в себе си, започвам да се самообвинявам за това какво направих или не направих. Изключително самокритична съм към себе си и околните. Често ми казват, че приемам случващото се твърде лично и твърде насериозно. Също така че сама си правя живота труден, а аз само мисля и мисля, мозъка ми работи денонощно, лутайки се.... Не знам какво още да споделя за себе си, ако започна да разказвам какви неща съм преживяла в миналото, някой от вас ще си сложи край на живота :D... Просто исках някой компетентен да ми каже какво ми е и трябва ли да се обръщам към специалист, защото не издържам напрежението и стреса, който си докарвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ти е, ти сама си го описала.

Дали да се обърнеш към специалист?

Отговора е прост, ако сегашният ти живот ти харесва, нямаш нужда от никакъв специалист, ако не ти харесва, не губи и минута - започвай да търсиш психолог.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...