Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

Аз имам сериозен проблем с доверието. От известно време се мотая с много негативни мисли, не знам как да ги избегна. Затворих се много в себе си. Нямам много приятели по принцип не искам и да имам, защото често ми се случва да се запозная с някой човек по-отворен и той да се опитва да си налага постоянно неговото мнение и все едно аз постоянно да се съобразявам с този човек, като видя че така се държат с мен ги избягвам, а това ми се случваше често,но от известно време зпочнах да отбягвам повечето хора и сега мога да кажа, че съм с малко приятели, но им вярвам и усещам, че са страхотни. Но проблемът е че съм много чувствителна, всичко много бързо ме засяга. Имала съм много груби партньори, които са се държали добре с мен в началото, а после се опитваха постоянно да ме мачкат да ме тъпчат, да ме накарат да се чувствам зле, да нямам самочувствие, това беше целта им, защото бяха такива хора, които избиваха комплексите си на слаби личности, като мене на крехки и чувствителни жени, сигурно за да се почувстват "специални" и като "мъже", защото със сигурност не са. Мога да кажа, че често срещам такива хора, дори и на работа, дори в университета, където уча. Някак си се отвратих от постъпката на хората към мен, разбира се, че другите не могат да се съобразяват с мен, защото нито съм единствена на този свят. Но точно това ми е проблема,че аз имам очаквания, защото като личност мога да дам много от себе си заради другите, винаги съм била много съвестен човек и продължавам да съм, винаги уважавам хората, които ми отделят внимание, които ми помагат, а аз съм толкова горделива, че не мога дори на някой човек да кажа "помогнете ми", защото пак съм със скапаното чувство, че някой ден ще ми го натякне, и че ще се почувствам задължена, а аз мога да помогна на целия свят и на всички без да очаквам нещо в замяна. Проблемът е с мъжете започнах да ги ненавиждам, почнах да отбягвам дори приятеля си, защото не спирам да се съмнявам, имам чувството, че пак ще бъда измамена или с чувството, че все стават неща зад гърба ми, не мога или не искам ли да имам доверие не знам, но определено нямам. Знам, че постъпката ми е малко егоистична, но аз давам всичко от себе си за да задоволя капризити не партньора ми, но не е в моята природа да лъжа и да предавам по-принцип, не съм по тези неща, от малка съм била с това възпитание. Но според вас как да избегна това съмнение постоянно в мъжете, самите тях ли да ги избегна вече не знам, но не искам те да са причината за да съм нещастна, знам че това зависи от мен, но така като съм много чувствителна и съм малко нерешителна какво да правя с това съмнение, защото искам справедлив да е светът ми и хората около мен.Моля ви за съвет как да избега тези негативни мисли и как да имам повече контрол над нещата. 

Линк към коментар
Share on other sites

Самооценката ти е ниска, за това привличаш и ще привличаш само мъже с такава самооценка-ниска.

Трябва да се работи по този проблем-ниската ти самооценка.

 

За съжаление, не вярвам,че човек може сам, в разумни срокове, да направи това-да добие стабилна самооценка.

Потърси помощ от психолог.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...