Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля за помощ.Побърквам ли се ?


Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума. Проблемът ми е следният. От октомври месец съм с тревожност,напрегнатост, подтиснатост….. с непрестанни мисли за самоубийство – бесене, хапчета, скачане от балкон. Имам перфектна съпруга, която безкрайно много обичам и две прекрасни деца, за които давам всичко. Успешен бизнес…дори повече от успешен. Просто,като се замисля няма причина да съм така. Всичко ,което имам и притежавам е сбъдната мечта за много мъже. Ние сме идеал за семейство в очите на всички останали. Много м ие трудно. Помогнете ми със съвети…..този страх,натрапчиви мисли за самоубийства – ставам и лягам с тях. Побъркват ме и изцеждат всички сили пот мен. Жена ми се е объркана с мен. Ходих на двама психотерапевта в русе,но те ми говорят за философията на живота,кое е правилно и кое не. Наясно съм ,че тяхната помощ е ограничена до тук. Посетих психиатър. Диагноза :  леко депресивно състояние и лека страхова невроза. Изписаха ми АД – Ципралекс…но така и не съм го вземал. Наясно съм с АД. Знам,че те са решение в краткосрочен план,след което всичко ще се появи наново. Моля ви за помощ и съвет. Знам,че трябва да приема тези страхове и натрапливи мисли,а не да се боря с тях. Знам,че просто трябва да ги освободя и да ги пусна да си ходят,но не се получава. Как мога да приема нещо ужасяващо ??? Не разбирам !!! Искам да осъзная себе си,някъде по пътя…в процеса на работа се превърнах в работохолик и някъде там във времето аз изгубих себе си. Искам да се науча да се обичам,а не мога. Другото,което ме хвърля в ужас и което ме скапва тотално е,че от около месец в мен се породиха мисля, как наранявам дъщеря си,как я удушавам, как удрям синът ми …въобще как проявявам агресия,но агресия към най-близките си хора,а не агресия към всички останали. Просто агресия към най-милите ми същества !!! Никога не съм проявявал агресия към тях,но се страхувам да не го направя,а толкова силно ги обичам.Това не ми дава мир и покой. Това са любимите същества които безкрайно обичам,а съм в състояние да ги нараня.Незнам какво става,явно полудявам. Понякога ,когато жена ми се обади по телефона,за да ме пита какво правя….искам да и кажа,че съм си сложил примката на врата и че ще се обеся….едва ли не искам да видя страха в очите и това ми харесва. Държа се все още,но незнам до кога. Разбирам,че агресията към близките ми,всъщност е агресия към самия себе си. Аз изпитвам агресия към мене си и тъй,като немога да бъда разбран от моите любими същества,то така се пренася тази агресия и към тях. Осъзнавам това,но немога да променя нищо. Моля ви помогнете !!! Искам да живея,като преди. Да усещам жаждата за живот,радостта от живота….любовта към близките ми. Моля ви помогнете,защото се въртя в някакъв магьосан кръг и немога да изляза. Понякога,когато се скарам на дъщеричката си или синът ми за нещо,виждам страха в очите им и това едва ли не ми харесва…. Всичко това ме хвърля в паника и ужас и искам да избягам някъде и да се скрия. Забравих да кажа,че имам чувството,че нарочно мисля за тия натрапчиви мисли…..повечето случаи нарочно мисля за лоши неща,за да разбера дали все още ме държат и обладават,правя си едва ли не проверка някаква. Бързо меня настроенията си и както съм в еуфория,така в другия момент може да съм забит.Започнах да се занимавам с медитация,но без успех. От Русе съм. МОля ви за отговор !!! Много обичам живота и близките си,а мисля за глупости !!! Искам да живея нормално и отново да се радвам на близките си и да заобичам себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Това са натрапливи мисли. Ако напишете ОКР, ще ви излезе повече информация.Основният метод за повлияване е психотерапията. Но, временно облекчение ще получите и от антидепресант.Докато намерите психотерапевт, започнете антидепресанта.

Линк към коментар
Share on other sites

Изписан ми е ципралекс,но четох добри отзиви за неолексан. Мога ли да приемам НЕОЛЕКСАН вместо ципралекса,който ми е изписан...тъй,като четох за него че е безобиден. Би ли ми помогнал в случая или да приемам Ципралекса,който го изписа психиатъра ми ???

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, до колкото знам добре повлиява подобно състояние, билковата алтернатива на антидепресант  Ремотив. Разбира се, най - точна информация за медикамента ще даде д-р Първанов, но ако не си използвал нищо билково до момента, много добри отзиви има и за така популярните капки ( не сиропа) мента, глог и валериан, които се взимат при криза, докато започнеш психотерапия.

Редактирано от didi_ts - Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...