Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дереализация,тревожност и лоши мисли


Recommended Posts

Здравейте,аз съм момче на 21г. и от около 1 месец се появи едно постоянно "усещане за нереалност", което се изразява в нещо като замъглено виждане или като гледане през стъкло.Напълно осъзнавам реалността около себе си,нямам усещане за откъснатост но все едно гледам през стъкло.Понякога при по-напрегнати ситуации то се усилва.Получи се, след като имах няколко по-натоварени дни свързани с изпити в университета,заради които трябваше да стоя до късно и почти да не спя в няколко поредни дни.Преди това бях свикнал в продължение на 2 години да седя до късно на компютъра до около 3-4 часа и да ставам около 12 на обяд и по-рядко ми се налагаше да ставам по-рано Исках да променя този режим и в седмицата преди да се появи това усещане за нереалност реших да си направя хранителен режим,да ставам по-рано  и да ходя на фитнес редовно,което съвпадна и с изпитната ми сесия.Усещането което получих тогава беше все едно "ми спират тока"(все едно една вълна премина от мозъка през тила ми и всичко изглеждаше като в сън).В момента основния проблем е лошото настроение и тревожността която се изразява в непрестанни мисли върху симптомите на психични болести за които бях чел в интернет.Преминах през страх от полудяване който се изразяваше в това дали ми се причува и постоянно бях нащрек,след това пак на базата на прочетен материал в интернет си въобразявах,че съм в сън,докато се стигна до  страх от самонараняване който бях прочел при симптомите на депресия и вече 11 дни мисля на тази тема.Притеснявам се от това,че тези внушения при мен се получават твърде лесно,въпреки че осъзнавам ирационалността на мислите си. В началото имах постоянно изпотяване по дланите ,което премина.Заспивам трудно след като се събудя през нощта,но това се случва рядко Ходих при психиатър който ми каза да спазвам режим на съня,да спортувам и да не чета в интернет.Предписа ми Ксанакс 0,5 който пия и в момента.Усещам значително подобрение на тревожността,но мислите все още ми се въртят в главата.Притеснението ми е това чувство и мислите да не останат за постоянно?Бих бил благодарен ако получа отговор! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...