Jump to content
Порталът към съзнателен живот

депресия с натрапливи мелодии


Recommended Posts

Здравейте,аз съм жена на 41 години,преди шест години след като мъжа ми ме накара да направя аборт с второто ни дете,изпаднах в жестока депресия.Страх ме беше да излизам,да оставам сама защота ме беше страх че ще ми стане лошо и ще умра и никой няма да може да ми помогне.Отидох на психиатар изписа ми ПАРОКСАТ+ РИВОТРИЛ,и след три месеца бях нов човек,След това искам да кажа че мъжа ми злоупотребява с алкохола и много ни тормози и физически и психически мен и дъщеря ни,Че така тъкмо се бях въстановила,мъжа ми беше пиян и ме уцеле с чаша,улучи ме в крака и ми отряза сухожилието на коляното,претърпях тежка операция с много подследствия и пак депресия,но отнова с Пароксат + Ривотрил ме вдигнаха,Нататъка 2010 година хванах мъжа ми с по голямата ми сестра в съседната стая,докато преспивах детето да се целуват и ,,,,и отнова в дупката,както и де е възстанових се.След това 2011 г точно на нова година,сестра ми близначката другата ми сестра преспа с мъжа ми,това направо ме срина и пак Пароксат +ривотрил,но се възстанових по трудно защото и досега ми се налага да живее с тях двамата в един апартамент,просто сестра ми е разведена и живеем заедно в апартамента на майка ми.Както и да е посъвзех се не че още понякога не ме обхваща злоба яд,и ме заболява ката се сетя,но съм по добре от тогава.Както казах мъжа ми е алкохолих,постояно ни обижда -боклуци от вас нищо няма да стане,най ме боли за детето защота тя е на 11 г и го преживявя тежко и почва да плаче и постояно се страхува баща и да не се прибере пиян,А АЗ търпя всичко това защото съм безработна и съм зависима от него,най вече детето,ако съм сама аз хляб и сол ще ям но няяма да го търпя при условие че той жевее при мен,и ми посяга и пред детето,Последното което ми се случи е че преди 3 месеца бях чула една песен която ми напомни на друга,и решех да е потърся но не можех да е намеря и от там ме хвана някакъв страх,паника че няма да мого да е открия,защото тяя се тананикаше в подсъзнанието ми но не успявах да е открия.Както и да е не успях да е намеря и малко разговори с майка ми,че това не е толково важно какво кото не е открия се успокоих и е забравих.Но от там тръгна всичко ката чуя някоя позната песен и незнам на кого е тя звучи в главата ми и веднага ме обхваща някакъв страх и сядам да е търся,ако е непозната песен не ми прави впечетление,взех да избягвам магазини където звучии музика или места където се чува музика за да не чуя някоя позната песен и почвам да се мъча да се сетя коя е и ката не мога ме обхваща страх безпокойство и сядам на компа да е търся,ката е намеря си е запаметявам в специална папка,ако не е намеря няколко дни съм под напрежение и ми отминава,Да кажа че все още пия Пароксата по 20 мг на ден.Защота не мога да си позволя психотерапевт ми препоръчаха СОС СЕМЕЙСТВА В РИСК,ходих там,психотерапевката ми обясни че това е нещо от детството защато баща ми искаше всяко нещо да си е по мястото,,и ката се вземе нещо да се върне на мястото ако не станеше така много ни се караше,и психотерапевката ми обясни че е от това като не мога да намеря някоя песен и да си е сложа в папката,ме обхваща страх.Но аз незнам дали е от това,както писах ако чуя някоя песен или случайно ми се запее някоя песен чута преди време и не се сетя на кого е,ме обхваща някакъв страх и искам да е намеря,ЗАЩО МИ СЕ СЛУЧВА ТОВА,знам че е напълно нормално да си тананикаш някоя мелодиика или песен,но при мен се получава че ката не се сетя на кого е ме обхваща страх почвам цялятя да треперя,дали нуе е заради това че преди 3 месеца когато ми се случи за първи път аз почнах да си мисля "ами сега ако не е открия",ами сега ако никой не може да ми каже коя е","ох страх ме е дали ще ми излезе от главата да не полудея" и ей такива мисли,дали затова сега като ми зазвучи някоя песен или ката чуя някоя песен,не ме обхваща страх от това което ми се случи преди три месеца,защота за първи път като търсих песента 3 дена нито ядох само от сутрин да вечер на компа да е търся,Защо като ми зазвучи песен или ката чуя песен трябва да е намеря или ме обхваща страх,на какво се дължи това.Иначе никакви други симптоми нямам,не се страхувам да излизам,не се страхувам да оставам сама,нищо от предишните депресии на се е върнало,сама това с тези песни,ЩЕ ви бъда много благодарна ако ми отговорите и да ми кажете на какво се дължи това дали от всичко преживяно депресията е избила в тези натрапливости,това какво е ОКР ли е,и аз вече незнам но знам че искам да се отърва от всичко това,да мога да слушам музика и да и се наслаждавам както преди без да ме е страх,че може да ме обхване страх като чуя позната песен и незнам на кого е и да тръгвам да е търся.Ще се радвам на всеки съвет или мнение защота не мога да си позволя да ходя на психотерапевт.И от това постояно търсене примерно като чуя някоя песен или като ми зазвучи някоя песен която съм е чувала преди може ли да се полудее.С нетърпение очаквам оитговорите ви.ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Състоянието ти е следствие на действителността, в която живееш и вероятно на някаква предистория от твоето детство.

Мисълта е от т. нар. обсесивни мисли, които са много настоятелни и трудни за овладяване. Тук из форумите има написани доста техники за справяне с тях, но не знам дали ще успееш да се справиш сама.

Моя съвет е да продължиш да ходиш в този център, до колкото знам там помощта е безплатна. 

Нужна ти е основна промяна на живеенето, за това ти в момента си твърде слаба и неуверена. Това е най - доброто лекарство за справяне с твоето състояние.

Надявам се в центъра да могат да ти съдействат.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,,благодаря ви за отговора,но във този център те сами прекратиха посещенията,защото психотерапевката ме попита -какво става като намериш песента и аз и казах че се успокоявам,след това ме попита какво става след като не е намеря,и аз и отговорих че няколко дена съм напрегната и след това се успокоявам.ОТГОВОРА на психотерапевката беше -ЕТО ЗНАЧИ СЕ Е НАМЕРИЛО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА ТИ И ДА Е НАМЕРИШ И ДА НЕ Е НАМЕРИШ ПАК СЕ УСПОКОЯВАШ,ТОВА Е РЕШЕНИЕТО.и ПОВЕЧЕ НЕ ГОВОРИХМЕ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ,предимно говорихме за тормоза от мъжа ми,че така според психотерапевката там решението на проблема е това което описах по горе,че и при двете ситуации се успокоявам така че няма какво да ме тревожи.А аз искам да се отърваа от всичко това,и да не ставам всеки ден със страх че може пак да ми зазвучи някоя песен и да ме обхване пан страха и да хукна да е търся ,Вие можете ли да ми дадете някакъв съвет как да се справя със този страх,не когато ми зазвучи песен,а самия страх да не ми зазвучи някоя песен,И  друго да ви попитам това нещо лекува ли сее премахва ли се,и много ме е страх да не полудея от всичко това,може ли човек да полудее от това.Ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите,и това ОКР ЛИ Е защото аз не извършвам никакви ритуали,или това с търсенето е даден ритуал за успокоение.Много ви моля отговорете ми,има ли отърване от това,и как да премахна самия страх от това да не ми зазвучи някоя песен,сутрин ставам и се страхувам дали пак няма да ми зазвучи някоя песен в главата.Разгледах форума,но няма никъде човек с този проблем и да видя как се е справил така че ще ви бъда благодарна ако ми даадете някакви съвети за справяне или линк където мого да прочета за такива проблеми и как да се избавя от самия страх да не ми зазвучи нещо,и как да се справя като ми зазвучи да не изпадам в страх.С нетърпение очаквам отговора ви

Линк към коментар
Share on other sites

И искам да попитам,кой са обсесивните мисли това че ми се зазвучават понякого някой песни в главата,или страха и безпокойството и мислите "ами сега ако не е намеря" ,"какво ще стане с ако не е намеря ще излезе ли от главата ми",кой сяа обсесивните мисли това което си мисля,или това че поняяякога ми се запява някоя песничка или мелодия в  главата,Не съм запозната пък в центъра който ходих някакси не го приеха на сериозно това,както писах по гооре какво ми отговориха,така че ще ви бъда многго задължена ако ми отговорите и ми обясните.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяка мисъл която те напряга е натраплива.

Подчертавам, всяка.Това се приема като правило.Ако не го направиш, няма как да отделиш натрапливата мисъл от обикновената.А, не се ли научиш да ги от диференцираш,  ще се луташ години.

 

Но без да решиш проблема със съпруга си, няма как да победиш ОКР-то.

 

Това е. 

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви д-р Първанов,скоро смятам кардинално да реша проблема с бащата на детето ми,и тоо е единственото да излезе от нашия живот,защото мисля че 14 г са много да търпя всичко това,Защото обещания и обещания съм чувала от него когато съм го гонила преди,но обещанието трае само седмица.Благодаря ви за отговора и ще се възползвам от вашите съвети.Честита Коледа и Щастлива Нова Година.

Линк към коментар
Share on other sites

Д-р Първанов съжелявам но искам да ви попитам нещо,свързвате проблема ми с ОКР -ТО ,заради проблемите с мъжа ми,но аз се питам този тормоз аз го живея вече 14 години,защо сега преди 3 месеца ми обхвана това,просто от постоянното изпадане в депресия през тези 6 години ли се е отключило това ОКР,Защото още от началото на връзката ни която е от 14 години,беше даже и по зле -вкарвал ме е в болница,чупил ми е челюста,почти 2-3 седмично ме е бил,и после като отрезнее се извинява,защо тогава не се отключи тово а сега след 14 г, да и през тези години 2008-2014 много преживях,но от какво се отключва това ОКР И ЗАЩО ЧАК СЕГА,И искам да ви попитам след като се разделя с този мъж защото той много ми е обещавал през тези 14 г че ще се поправи,но няма нищо такова,и решението ми е да се разделя с него защото утре дъщере ми и тя ще взема да изпада в такива ситуации от този всекидневен тормоз на който става свидетел,и мисълта ми е след като го помоля да напусне апартамента ми,по какъв начин трябва да постъпя за да се отърва от тези натрапливости или те сами ще отшумят когато взема да живея спокойно ,или ще ми трябва специалист с който да работя.Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите

Линк към коментар
Share on other sites

,,Капка по капка, вир става.,,

 

Сега му е дошло времето, това е.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,искам да помоля да ми дадете схема за спиране на Ривотрил,пия два пъти по половин от 0,5мг.Изписа ми го невролог преди 4 години заради сърцебиене,прескачане на сърцето,замайване,топли,студени вълни,треперене.Ходих на кардиолог,всичко е ок,той ме надочи към невролог.Паник атаките ми продължават не повече от 1 мин.Разполагам с 1 оп Ривотрил,искам тя да стигне,за да го спра,тъй като не го искам повече,спират го от производтсво и тази оп трябва да ми стигне да го спрс.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

 

по правило - който е изписал медикамента, той и дава схема за спирането му. Това е така, тъй като конкретния специалист е запознат с обективното ти съсотяние и само той е в съсотяние да прецени дали, как и по какъв начин да се процедира в случая.

 

Втора възможност е да се консултираш с друг специалист, на когото да повериш съсотянието си оттук насетне. Това може отново да е невролог, но по мое мнение е добре това да бъде психотерапевт, с чиято помощ да се научиш да преодоляваш (и въобще да спрат) кризите без транквиланта.

 

Все пак, любопитство събуди у мен въпроса - отказваш Ривотрила само защото го спират от производство и си принудена на този ход или вече имаш истинската вътрешна убеденост, че не в хапчето е решението на проблема с паниката, независимо колко дълго продължава тя?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...