Jump to content
Порталът към съзнателен живот

натрапливи мисли и действия


Recommended Posts

Здравейте,от 6 години страдам от депресия в началото започна когато направих силно сърцебиене и започнах да не оставам сама да не излизам сама защота ме беше страх че ще умра,и няма да има кой да ми помогне.Отидох на психиятър изписа ми Пароксат и Ривотрил,ривотрила го спрях след един месец,пАРОКСАТА ВСЕ ОЩЕ ГО ПИЯ ,Тука от три месеца насам ми се случи друго чух една песен която ми напомни на друга и почнах да е търся в интернет но не можах да е намеря и ме обхвана паника страх че не мога да е открия,и от тогава като чуя някоя позната песен от някъде,дали по улицата в магазин или по телевизията веднага сядям на компютара и почвам да е търся кой е изпълнява,защоота постояно ми се пее в главата и изпадам в паника че може да не е намеря и че няма да ми излезе от главата,и като е намеря се успокоявам.Ходих на психотерапевт тя ми каза че това е някаква педантичност всичкко да ми е подредено ,защото аз като намеря примерно песента е слагам в папка в компютара запаметявам е,и нищо друго не ми каза психотерапевта,каза да си пия лекарствата,аз пия Флуанксол сутрин по 1 хапче и Пароксат от 20 мг един път на ден на обяд и вече се питам дали след 6 години пиене на пароксат,дали ми помага или трябва да сменя лечението,защота в началото с страхавете да не умра да не излизам сама защото ще получа сърцебиене и ще умра,пароксата ме възстанови за три месеца и се върнах отнова в живота.Но сега с тези песни както си седя ми зазвучава или чувам от някъде някоя песен и ако незнам на кого е ме обхваща паника и сядам да е търся на кого е или сутрин се събуждам с някоя песен в главата и пак същото се повтаря,защото аз като търся някоя песен прослушвам много други за де е намеря и след това пак ми се натрапва някоя в главата незнам вече какво е това,искам да се отърва от тези песни в главата си,А изпаднах в депресия преди 6 години заради аборт,а с мъжа който и в момента живея злоупотребява с алкохола и имам всекидневен тормоз предмно психически че няма да ми дава пари за дъщеря ни която е на 11 години,аз не работя и той постояно ми го натяква обижда заплашва,незнам ли дали от това не се получихаа тези натрапливости с песните не мога да разбера само искам да знам как мога да се отърва от тях,а не всеки ден да се страхувам да не  ми зазвучи някоя песен в главата или да чуя от някъде и веднага сядам да е търся на кого е и кой е изпълнява,НА КАКВО СЕ ДЪЛЖИ ТОВА И АЗ НЕЗНАМ САМО ЗНАМ ЧЕ ИСКАМ ДА СЕ ОТЪРВА ОТ ТОВА,Ще се радвам ако някой ми помогне или сподели как се е справил с такива натрапливасти 

Линк към коментар
Share on other sites

И СЕ страхувам всеки ден да не ми зазвучи някоя песен в главата и да не знам на кого е защото знам ли е кой е изпълнява не ми прави впечетление но песента ако ми е позната и незная кой е изпълнява тогава ме хваща паника облива ме гореща вълна и сядам да е търся докато не е намеря -постоянно напрежение страх,избягвам и магазини който звучи музика за да не чуя някоя позната песен и следва същото което писах по горе.Осъзнавам че това е глупост и че си го правя аз,задавам си въпроса -"че защо е важно да зная коя е тази песен и кой е изпълнява",но като чуя някоя песен или ми зазвучи някоя песен в главата-от тези дето съм ги преслушвала за да намеря дадената ми песен която ми е зазвучала,и пак същото сядане на компютара и търсене докато не е намеря,на какво се дължи това ОКР ли е,може ли да се полудее от това,защота мен ме е страх да не ми зазвучи някоя песен и ако не е открия тя постояно ми звучи в подсъзнанието-как може да е изкарам от там,да не ми се пее постоянно.И пак казвам незнам на какво се дължи това,чуя някоя песен от реклама по телевизията-веднага сядам да е търся коя е,или чуя някоя песен по телевизия или радио пак същото,Помогнете ми как да спра,как да изкарам тези страхове от главата си -страхове да не ми зазвучи някоя песен.И друго всички песни които съм търсила тези три месеца съм ги запаметила,защото ако някоя ми се запее в главата да знам че е там запаметена и съм спокойна,според вас трябва ли да изтрия всички песни който съм запаметила в компютара си,Незнам какво да правя наистина се нуждая от съвет и ще се радвам ако го получа.

Линк към коментар
Share on other sites

Toва са натрапливости.От тях не се полудява.Вярно, много време се губи с тях, но няма да полудееш.Справянето става, като започнеш психотерапия.

Линк към коментар
Share on other sites

Забравих да кажа че съм на 41 години имам 11 г дъщеря живея на семейни начала с бащата на детето вече 14 г и този тормоз от него след злоупотребата с алкохол продължава вече 4 години,както казах обижда ни троши чупи вика в къщи,заплашва че ще ни остави без пари няма да ни даде и стотинка и такива подобни психо атаки спрямо мен и детето,ако съм сама не ми пука но детето ми почва да пищи и да плаче и затова се тормозя,молих го да отидем на психолог заради алкохола да го спре,но той не признава че има проблем,казва ти си виновна аз да пия и това е,а аз си гледам домакинската работа и всичко останало незнам за какво да съм виновна аз,,и той знае че сме зависими от него финансова и ни тероризира психически както си иска

Линк към коментар
Share on other sites

бях на психиатър изписа ми Флуанксол и Пароксат от 20 мг един път на ден но пароксата го пия вече 6 години възможно ли да не ми помага вече и тези натрапливости ще се повлияят ли от тези лекарства,защота до преди 3 месеца нищо ми нямаше и както писах по горе изведнъж ме хванаха преди три месеца изписаха ми тези хапчета но досега не се е повлияло нищо от тях продължавам все така,като от време навреме като ми зазвучи някоя песен не ме обхваща паника успявам да се овладея но не мога да спра това като се сетя за някоя песен или чуя някоя да тръгвам да е търся на кого е незнм защо това се получава по принцип аз съм много весела общителна личност и това което ми се случва ме плаши и моля какво имахте напредвид с това че при това положение е нормално да имам натрапливости и от това има ли откачане -излекуване искам да се отърва от тези неща и това са само натрапливости или ОКР,бЛАГОДАРЯ ЧЕ ПРЕДНИЯ ПЪТ МИ ОТГОВОРИХТЕ ЩЕ СЕ РАДВАМ И СЕГА АКО МИ ОТГОВОРИТЕ,И може ли да ви помоля като психотерапевт да ми дадете поне един съвет като зазвучи някоя песен или като чуя някоя как да се овладея да не седна да е търся и да не изпадам в паника че мога и да не е намеря,ако е възможно разбира се 

Линк към коментар
Share on other sites

,,Забравих да кажа че съм на 41 години имам 11 г дъщеря живея на семейни начала с бащата на детето вече 14 г и този тормоз от него след злоупотребата с алкохол продължава вече 4 години,както казах обижда ни троши чупи вика в къщи,заплашва че ще ни остави без пари няма да ни даде и стотинка и такива подобни психо атаки спрямо мен и детето,ако съм сама не ми пука но детето ми почва да пищи и да плаче и затова се тормозя,молих го да отидем на психолог заради алкохола да го спре,но той не признава че има проблем,казва ти си виновна аз да пия и това е,а аз си гледам домакинската работа и всичко останало незнам за какво да съм виновна аз,,и той знае че сме зависими от него финансова и ни тероризира психически както си иска,,

 
Докато ситуацията е такава нищо разумно не мога да ви предложа.То, тя ги провокира тези натрапливости.Променете ситуацията.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...