Jump to content
Порталът към съзнателен живот

болен от шизофрения


Recommended Posts

Здравейте аз съм на 24 женен с дете работя.Майками е болна от параноидна шизофрения.преди 3 месеца вечерта в 3 часа след скарване с жена си получих пристъп стана ми лошо имах чувството че ще умра,инфаркт, че някои ми помпи главата с помпа,изтръпнаха ми пръстите.тоя пристъп започна всеки ден неможех да работя да спя .отидох на доктор и ми изписа есцитил.изобщо не се чувствах добре от него още с първия прием получих ужасяващ пристъп но продължих по схемата нали е с натрупване.главоболието което имах се усили още повече почнах да ставам дезориентирам по едно време забелязах че и почвам да виждам размазано и получих астигматизъм.няколко дена преди това ходих да ритам с приятели и тогава стана страшно след 1 мин тичане щях да умра изпотих се изсъхна ми устатА разтреперих се.кардиолога каза че съм добре.невролога каза вегетативна дистония очния астигматизъм.психиатъра ПР .до сега грам не съм се почувствал по добре от техните хапчета.нзм тревожност ли изпитвам или страх но чувството го изпитвам нон стоп.обиколих всякакви изследвания показват че съм здрав.успях с тва че вс ми е в главата да спра тези пристъпи и не получавам вече или мн рядко.постоянно съм разтревожен страх мее да не съм болен от шизофрения или тумор или склероза.мотивацията ми за шизофренияе че съм критичен,изнервен агресивен,не вярвам на хората,ревнив съм мн,склонен.случвало ми се е събуждам се пипам си челото и се стряскъм че му има нещо.мисля че хората си мислят че см луд.имам загуба на памет немога да се съсредоточа все мисля че ще полудея,смятам че жена ми и роднините ми даржат връзка за да могат да реагират ако изперкам.и отгоре на тва имам бизнес кредити малко бебе все аз съм виновен за всичко.онзи ден се прибирам към вкъщи и се стреснах че има някои пред мен пак то няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!Това че майка ти шизофреничка не те прави директно и теб такъв!До сега си живял нормално -може би си получил някаква нервна криза и от там са се отключили някой неща!Не се хвърляй веднага в паника какво ще стане аз съм шизофреник няма да се справям с живота!Според мен трябва да продължиш лечението на психиатъра и ако имаш някакви притеснения спрямо лекарството да се обърнеш към него!Ако ще се чустваш по-спокоен можеш да си вземеш отпуск докато се почустваш по -добре!Важно е да споделиш с някого тревогите си -дали психиатъра или приятел ти си реши!Не изпадай в паника-послушай тялото и сърцето си от какво имаш нужда!Но моят съвет е в никакъв случай да не се затваряш в себе си-сподели какво те мъчи!!!Изречените проблемите стават решими!Понякога при силен стрес човек чуства неща който ги няма но всичко според мен при теб се получава от напрежението което си създаваш!Не че си фантазираш просто прекаленият стрес и мислите ти почват да "си играят " с теб и това те обърква още повече!Сподели и ще видиш че нищо от това което си мислиш не е така!Надявам се да съм права и да съм ти била полезна!Успокой се и ще видиш как нещата постпено ще станат пак нормални!Желая ти много усмивки и здраве! :thumbsup2:  :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Усещаш в тялото си действието на собственият си адреналин. А той при този начин на мислене е наистина много.

Не си за психиатър или невролог.За психолог си.

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли си болен от шизофрения, просто ти е дошъл в повече стреса и за това имаш такива усещания. Както казах др Първанов, трябва да промениш начина по- който гледаш на нещата :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...