Jump to content
Порталът към съзнателен живот

искам да помогна на приятел


Recommended Posts

Здравейте, пиша ви сега, защото искам да помогна на приятел.Не знам в какво се корени проблема, защото тя дълго време не можеше да приеме,че има все пак нещо и не ми разрешаваше да подълбаем, а е възможно и просто да е такава, но.. минава към същината. Така - тя е изключително умна, анализатор и стратег. работим в държавна админи страция където трябва да се вземат важни решения на държавно ниво, които много често това което предлагаш отива директно на обсъждане в Европейската Комисия. Та тя има предложение, но не може да го изкаже, минал е момента в които може да се пише- има заседания и тя трябва да искаже позицията на държавата. Та тя и на български изяжда половината думи и ги обърква (мисълта й тече ужасно бързо и не може да се побере в думите).  Пише с грешки, а е невероятно ерудирана, което ме навежда на мисълта,че един вид мозъка й не разбира,че греши.Освен това говори и много тихо и мънка.Това влудяваше почти всички с  години и никой не я слушаше и й се семееше от начина на говорене, та до това което казва. Ето минаха 10 години и се оказва,че тя е права и пак идва време да заяви решенията си , но не може да ги изкаже. Притеснява се да говори, а вече е абсолютно наложително. Има ли някакъв начин, по който да й помогна, да й вдъхна увереност ли (нещо, което правя от 7 години, но явно не го правя по правилния начин), да й кажа някаква техника ли и аз вече не знам? Ще се радвам ако можете да помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би се касае за някакво разстройство в работата на мозъка.Това, че пише с грешки, ме навежда към мисълта за дислексия, но има и още нещо.Трябва да се консултира сама тя.Няма как, по вашето описание, да се разбере, какъв е точно проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Консултацията трябва да бъде с опитен клиничен психолог.Нужно е тестово изследване, за да се диференцира проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...