Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Безсилие


Recommended Posts

Здравейте, пиша тук, защото няма с кого да споделя, а се чувствам ужасно. Не знам откъде да започна... На 20 години съм. Преди 2 години започнах да усещам ирационални натрапчиви мисли, свързани с най-различни неща. Страхувах се, че мога да нараня някой от хората покрай мен, че мога да започна да пия и да стана алкохолик, макар че не обичам алкохол, че съм бисексуален, макар че нямам сексуално влечение към мъже и т.н. Обсесиите ми изчезват за определени периоди и се връщат ако нещо ги активира. Винаги съм бил много емоционален, но в последните няколко месеца съм постоянно тъжен и плача много често, настроенията ми се менят в рамките на един ден. Има серии от няколко дни, в които се чувствам добре, все едно ми няма нищо, но в един момент мислите за това колко съм самотен и слаб се връщат и сълзите ми потичат. Прочетох доста материали в Интернет и мисля, че проявявам симптоми на личностно разстройство. Винаги съм бил несигурен в себе си, чувствам се по-слаб от повечето хора, нямам близки приятели и прекарвам повечето си време сам. В последно време много често съм в състояние на нервност и напрегнатост без външна провокация в течение на няколко дни, а след това обикновено настроението ми пада и се отдавам на самосъжаление. Плаша се от емоционалната си нестабилност и тревожността, особено след като разбрах колко тежко е да се живее с разстройство на личността.. След два дни ще ходя на психиатър, но не съм сигурен дали това е правилното решение. Искам да водя нормален живот като всички останали, но постепенно губя надежда...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...