Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте. Пише Ви 20-годишно момиче , което не може да познае себе си . Всичко започна преди десет дни . Имам нормално семейство , приятел , хубав живот , студентка съм , имам мечти , изключително жизнерадостен и позитивен човек. И изведнъж нещо се случи . Имах известни здравословни проблеми - болка ниско "долу" в корема. Бях на консултация с личния ми лекар ,тъй като имах и други симптоми , той ми постави диагноза "цистит" . Дотук добре , но аз започнах да се ровя из интернет и да чета какви ли не възможни диагнози , симптоми и да ги откривам в себе си все повече и повече . Чувствам как предишното ми "аз" просто изчезва , не съществува. Не се вслушвам в съветите на околните , на родителите ми , на приятеля ми. Не забелязвам нищо, което се случва ( като промяна и пр. ) , постоянно стоя на проклетия лаптоп и чета ли чета. Имам огромен страх от болници , лекари , диагнози и тн. Вчера , обаче , сама реших да отида и да си направя пълна кръвна картина , както и изследвания на урината. Всичко беше повече от перфектно - когато видях изследванията не можех да повярвам , изследвах и два хормона на щитовидната жлеза - те също бяха с отлични показатели. Проблемът е , че постоянно съм напрегната, усещам страх , притеснение. Не знам дали е нормално , но не мога да спя , изпотявам се през нощта , имам известна температура - 36, 7 - 8 ( не знам дали това е обезпокоително ) , усещам колко силно бие сърцето ми , не мога да се фокусирам , забравям , нямам абсолютно никакъв апетит , а когато това притеснение е извън граници , получавам позиви и бързо трябва да отида в тоалетната. Снощи , например , не можех да заспя , сковаваха ми се краката , изпитвах страх дали ще се събудя на следващата сутрин . Утре заминавам на море , повярвайте ми , момичето отпреди 10 дни щеше да хвърчи и да се радва , да се смее от все сърце , да се чуди как да си приготви багажа , коя рокля да си вземе . Сега нещата обаче не стоят така. Нямам желание дори да го оправям , да излизам да пазарувам. Искам да върна старото ми "аз". Искам да бъда себе си отново, защото така вредя не само на себе си , но и на всички , които ме обичат. Осъзнавам го , но защо не мога ? Да добавя - като започна да чета за температурата , за изпотяването и отново излизат странни и страшни диагнози и какви ли не неща. Искам да се преборя с това и да върна себе си , защото (дори и да прозвучи смешно ) "си липсвам" . Искам да се радвам на аромата на цветята , да спя спокойно , да виждам красотата в малките неща , да ми е комфортно да чета книгата ми , да обръщам внимание на любимите хора. Искам себе си отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...