Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тийнейджър и Стероиди ?


Recommended Posts

Привет!Проблемът започна преди около половин година, когато синът ми спря да ходи на училище.Проблемът е , че много го обиждат и понякога и бият, защото бил слаб, нямал плочки, не можел да прави упражненията по физическо.Запозна се с някакви "напомпани" "здравеняци"така да го кажа всеки ден пафкат халюциногенни билки и канабис(амфети също), и той покрай тях, щом не го обиждат и го защитават значи са най-големите пичове.И от там една мания "Искам да съм като тях здрав и напомпан", обясних му, че с наркотици тази работа не става.Той си продължи с наркотиците без да ми обръща внимание.Уж си намери най-добрият фитнес инструктор в София (200 лева на месец за тренировки, но това за момента няма значение), 5 месеца тренира и според него никакъв ефект, демек 1000 лева пропиляни за инструктори.Смени фитнеса и почна без инструктор.Вчера се прибирам и случайно намирам спринцовки и хапчета в бюрото му.Като се прибра, го попитах какво е това(мислех че са наркотици), но се оказа, че са анаболи,боцкал се от 3-4 дена за да изкара плочки и мускули.Казах му, че това е краткотрайно решение с много последици за в бъдеще, той естествено не ме послуша, не искал да търпи обиди от никой и че щом 6 месеца тренировки не са дали резултат, значи си трябва боцкане.Спря тревата и другите работи и почна стероиди, какво следва?Не мога да го спра да си ги взема тези медикаменти, но поне как да му обясня, че не трябва по този начин и поне да взема по-малко.От както се запозна с онези побойници, не е същият иска да е като тях("здрав" "релефен").

Линк към коментар
Share on other sites

На каква възраст е вашият син,височина ,тегло?Според него няма ефект след 5 месеца тренировки,а според вас?

Къде си бие тези инжекции?Ако е във вените вероятно е да си бие наркотици,стероиди се бият мускулно(те са маслено разтворими и венозно могат да причинят емболия).Как си купува тези препарати(не знам как е в България,но обикновено инжекционно прилагане на стероиди става след лекарско предписание)  Изследван ли е от ендокринолог?Бия си инжекции и в същото време пие хапчета?Това са сериозни неща със сериозни последици.Неспособността за изграждани на добре развита мускулатура е или медицински проблем,или неправилна диета, или неправилни тренировки,или комбинация от тези фактори.

Линк към коментар
Share on other sites

На каква възраст е вашият син,височина ,тегло?Според него няма ефект след 5 месеца тренировки,а според вас?

Къде си бие тези инжекции?Ако е във вените вероятно е да си бие наркотици,стероиди се бият мускулно(те са маслено разтворими и венозно могат да причинят емболия).Как си купува тези препарати(не знам как е в България,но обикновено инжекционно прилагане на стероиди става след лекарско предписание)  Изследван ли е от ендокринолог?Бия си инжекции и в същото време пие хапчета?Това са сериозни неща със сериозни последици.Неспособността за изграждани на добре развита мускулатура е или медицински проблем,или неправилна диета, или неправилни тренировки,или комбинация от тези фактори.

 

На 16 години е.Висок е около 180 и е 70 кила, ефект в теглото му има 10 кила нагоре, показва кантар, за 3 месеца, но найстина няма кой, знае какви резултати, от към мускул, тези кила са на корема качени при положение, че яде по 600 грама месо на ден, не яде хляб, нито пържено, сам си ги готви продуктите, зеленчуци плодове (не съм, запозната много,много но каазва че приема доста протеини, и въглехидрати, не знам  и не разбирам,колко трябва и как трябва да тренира, но казва че другите "батки"след 3 месеца клякали с 60 кила а той с 35-40.)Инжекциите ги бие сам или отстрани на бедрото, (иглите са някакви дълги), или в задните части, комбинира с хапчета,Иначе отделно стероидите пие, протеин,креатинин (или креатин, не помня), Азотни бустери, Аминокиселини.Взел ги е от дилър на стероиди, не от лекар, защото кой нормален лекар ще му предпише стероиди на 16 годишен без хормонални проблеми нито пък има астма.

Разведени сме с баща му, него не го интересува, какво прави(взема ли наркотици, стероиди или пък с кого и с къде излиза, дали учи или не).Прилагам снимки на това което взема.Сама го гледам, просто от известно време се затвори в себе си(след като го бият и обиждат постоянно, не знам какво може да се очаква).НЕ иска да ходи на изледвания, водих го при психолог, ходи един път и вече се отказа.

 

Това хапчетата:

6cdd49194c415871.jpg

 

А тези са на инжекции:

fc88991833df8bbf.png

d50b019f0b9d0696.jpg

 

 

Иглите са два вида, едните по-дебели(черните), другите по-тънки:(сините 3-те подред)

igla+srez_max-650x650.jpg

Притеснена съм от една страна, че взема такива медикаменти на такава възраст, 

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не вземете спешни мерки, много скоро ще имате много голям проблем. 

Колкото по - страшно ви звучи, толкова по - добре. Това трябва да бъде прекратено. Пораженията в подрастващия организъм са необратими.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не вземете спешни мерки, много скоро ще имате много голям проблем. 

Колкото по - страшно ви звучи, толкова по - добре. Това трябва да бъде прекратено. Пораженията в подрастващия организъм са необратими.

 

Това, че ще взема мерки е ясно :) .Обаче не мога да бъда сигурна дали във фитнеса няма да му дадат без аз да разбера, а знам че изкушението да си по-мускулест е голямо.Как да му обясня, да си тренира натурално и все някога ще стане по-добре от сега, да си тренира с инструктор, той да го наблюдава, явно до сега не е попадал на свестен.Водил е приятели, вкъщи , нямата си на представа за какви момчета говорим.Агресивни, псувни, наркотици, моят син не беше такъв до преди 1 година, но съм го изпуснала, може ли да се поправи тази грешка?

Линк към коментар
Share on other sites

За добри резултати в този спор трябва упоритост и търпение,но в никакъв случай не и стероиди.Дилърите продаващи всичко това на деца са си намерили  доходен бизнес.Ако това се бе случило с мен бих подала оплакване в полицията за продаване и подтикване към употреба на забранени вещества на малолетен и бих осигурила няколко години затвор на тези бизнесмени.В страната където живея това е сериозно престъпление.щом се касае за малолетен

Защото стероидите използвани без лекарско предписание са забранени  в повечето страни:http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.wada-ama.org/&prev=/search%3Fq%3Dwada-ama.org%26biw%3D1280%26bih%3D641 

и има защо:

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.doping-prevention.com/&prev=/search%3Fq%3Ddoping-prevention.com%26biw%3D1280%26bih%3D641

Сещам се за кумира на младите запалени културисти Aziz Shavershian известен с многобройните си online уроци в youtube постигнал невероятни успехи за 4 години с помощта на стероиди и умрял внезапно на 22 години.

Дай на твоят син да прочете наличната информация за стероидите,да осъзнае в какво се е забъркал,заведи го на лекар и той да му обясни,и прекратете всичко това заедно

http://www.youtube.com/watch?v=YUTvaU5fXO4

Редактирано от rona
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Аз лично употребявам стероиди.Посочените марки не съм ги чувал.Все още му е рано за стероиди, трябва да тренира поне 5-6 години и тогава вече да се замисли.Аз лично тренирам от 8 годишен плуване и бокс и от 13 годишен фитнес.Трябва постоянство, и аз не можех да се набирам, но се научих с времето.Пак казвам проблемът не идва от самите стероиди, а от това дали не са фалшиви, в мазе ли са правени и т.н.

П.П. Не може нито да осъди нито да му направи нищо.Тук няма закон нито за възрастово ограничение, нито за продажба. В Америка те затварят за години дори за притежание не за търговия.

Наскоро почина едно момче от Варна следствие на злоупотреба, и никой не осъдиха за продажбата.

Препоръчвам момчето да изгледа филма Bigger Stronger Faster !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Стероидите са много опасни и последствията от употребата им не винаги се проявяват веднага. Аз лично съм ходил редовно на фитнес за период от почти 3 години. Дори към момента правя през ден-два лицеви опори и коремни преси. В хода на посещението си в залата, съм се нагледал на всякакви случаи. Професионални спортисти са ми разказвали ужасяващи истории, за техни приятели, които са употребвали стероиди. За съжаление са усетили последствията от тях едва след няколко години и затова не са могли да спрат на време.

 

Това, което ми хрумна, четейки горното е, дали момчето не се опитва да използва мускулестата си визия за запълване на даден дефицит, който има? Ако този дефицит се открие и запълни правилно, тогава и необходимостта за удовлетворяването му посредством фитнес и наркотици ще отпадне. Например: имаме ниска самооценка, но правейки внушителна и масивна визия, се надяваме да впечатлим хората около нас, които да започнат да ни уважават, признават и да се респектират от нас въз основа на този изкуствено създаден облик. Или пък - не сме достатъчно самоуверени и според нашите представи не изглеждаме "готини" в очите на другите, или пък изглеждаме задръстени. Именно поради това започваме да приемаме наркотици. Така изглеждаме модерни, вписваме се в обстановката, ставаме гъзари.

За съжаление всичко това само завоалира истинския проблем и отлага решаването му. Затова с две думи - запитайте се какво компенсира момчето, реализирайки подобно поведение.

Линк към коментар
Share on other sites

Пробвай да го отдалечиш от компанията му. Намери му работа, ангажирай му времето с повече неща. Курсове, езици т.н. Имате ли лостове за въздействие - упражнете ги. Намерете авторитет - може спортист, който да му каже истината, понеже от вашата уста е едно нищо за сина ви. Ако развие интелекта за сметка на мускулите, ще е по успешен във всичко. Научете го да общува с жени. Мускулите са заместител на уменията в тази област. Това е важно - види ли, че има успех благодарение на думите - ще зареже щангите. Купете му "Играта" от Нийл Строс - това ще го промени .....

Успех

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Един съвет и от мен,според мен му предложете да му вземете протеини,креатин,трибулус(билка,която увеличава собствения тестостерон,не е външен както е ан анаболите),гейнър,Азот,мисля,че с тези неща и тренировки,може да има ефект,без да прибягва до анаболите.Тези неща,които ви изброих са скъпи,но здравето е по-скъпо.

Успех

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Тук вече мога да отговоря и аз. 

 

Възрастта, на която е синът Ви, е много неподходяща за приемът на стероиди, но съвсем не е нещо ново. Има хиляди момчета като него, защото това е родната фитнес действителност. 

Той взима ненужно много препарати. Ако е твърдо решен да взима стероиди, нека го направи само с тестостерон с фармацевтично качество. В момента на пазара има само 1 такъв препарат предлаган по аптеките. Ако спрете всичко накуп, бъдете сигурна, той ще изпадне в следстероидна депресия!

Насочете съзнанието му към качествена информация по отношение на фитнесът. Той трябва да разбере, посредством свой искрен интерес и страст, че кумирите, които е изградил са пагубни. Но недейте да му го казвате, той сам трябва да стигне дотам.! Има няколко основни точки:

1. Най-здравият в залата, почти винаги е най-неграмотен и не знае нищо по отношение на тренировките и храненето. В баскетбола, да не би най-добрите треньори да са състезателите??

2. Когато използваш стероиди, не ти е нужно да знаеш почти нищо за физиологията, биохимията и т.н на организмът. 

3. 99 % от "яките" по списания, плаж и т.н са на препарати - не са натурални. От тук е заложена грешната представа , че това е постижимо само с тренировки и диета.

4. Постигнатото със стероиди не може да бъде поддържано без тях. Това трябва да се осъзнае напълно....просто ендогенната хормонална система е неспособна да смогне да поддържа резултати постигнати с 1000% естествените хормонални нива. 

 

Качествена информация има малко, но ето Ви няколко статии, които сериозно ще му помогнат да си изясни картинката.

 

На следите две, авторът е един от постигналите много натурални трениращи. Тренира от 15 години, добър мой приятел - Цецо.

 

http://www.bodyconstructor.com//new.php?id=237

http://www.bodyconstructor.com/new.php?id=310

 

Поствам и няколко мои статии, които може да бъдете сигурни, че са много сериозно проверени от научна гледна точка:

 

http://www.bodyconstructor.com/new.php?id=290&g_id=%

http://www.bodyconstructor.com/new.php?id=270&g_id=%

http://www.bodyconstructor.com/forum.php?id=24&item=60&page=0

http://www.bodyconstructor.com/forum.php?id=83&item=2202

 

Педупреждавам, че много от материалите в гореспоменатият сайт са писани точно от известни културисти, използващи сериозно количество препарати, нямащи сериозни познания по темата. Затова съм филтрирал само няколко достоверни и релевантни статии!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте аз имах същия проблем с моя син преди 5 години, беше се забъркал с грешните хора и от там по лошият път разбира се. Беше станал много раздразнителен, неможеше да се говори с него и темп подобни тийнейджърски глупости. Мислехме че е от възраста докато баща му не намери подобни стероидни медикаменти в шкавчето му. Разрових се в интернет от такива сайтове, където ги е взел и той едните неща бяха :

като тези нещо си оксандролон : http://anabol.bg/препарати/анавар-оксандролон

а другото беше инжекции в ампулна форма болденон : http://anabol.bg/препарати/болденон

Много се уплашихме отначало помислихме, че са наркотици и се посъветвахме с един наш полицай. Оказа се че тези медикаменти неса толкова страшни и ни предупреди да следим поведението и здравето на синът ни.

В крайна сметка сега след 5 години несъм виждала такива работи в домът ни си е жив и здрав. Дано не се покажат някакви странични ефекти след време.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...