Jump to content
Порталът към съзнателен живот

има ли право той , да прави планове..


Recommended Posts

Здравейте, родителсъм на вече порастнало дете  с аутизъм. От раждането му преди 26г. до сега се грижа за него. С така нареченият негов баща сме разведени, живеем заедно наясно съм , че нямам право да му казвам къде и с коя си харчи парите.Но си мисля, че детето му не е само мой дълг, и не може да бъде причина за  само мой заробен живот. Да трая го само защото  съм зависима от него, не мога да работя, когато съм опитвала да го правя  винаги е било за сметка на детето, което остава само, а аз треперя  от всеки  сигнал на  линейки , пожарни и линейки. За скъпия, много по интересни са реализираните , според него жени, макар, че поставени в моята ситуация би ми била интересна реализацията им.Щом някоя женица му бръкне в гащите мигом  се влюбва. Интересна ми е причината за  влюбването у сегашната му любовница, стара, бездетна, провинциална женица, може ли да се изпитва усещане за вина, че отнемаш баща от дете, което е трудно за гледане , което чувайки, че пак тръгва баща му към прованса, му крие куфара и плаче. Това не обикновенната фраза / можем ли да градим щастие върху чуждо нещастие/ винаги съм я приемала за засягаща само бившата жена. В нашият случай се касае за детето му, възможно ли е една женица, която все пак си е и бездетна, да е толкова важна, за един мъж на 53, бясна съм му...

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е.

 

На този свят всичко е възможно и не сме ние хората, които трябва да съдим някого, за изборите които прави.Всеки търси нещо важно за себе си и когато не го намира тук, това му дава право да го търси където и да е.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Да, болката е голяма. Но нека погледнем смело откъде идва тя.

 

Това, че бихме искали да причиним болка някому, не намалява нашата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...