Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Потресен от случващото се в Сирия.


Recommended Posts

Здравейте!Попаднах случайно на клипчета, как буквално дерът и колят хора християни, като мен и вас.Стана ми много годно целият треперя, и се радвам че не живея там, гледам как режат главата наполовина и го оставят да умре и той квичи, направо го спрях веднага, не мога да осъзная ако бях там какво щеше да ми се случи, в момента целият треперя, много ме е страх. Да вземам ли някакви хапчета или....?Много съм потресен.Винаги си мисля какво ще е ако живея в онзи ад да го нарека.

Не е уместно да предоставям видеоматериалът, но това не ми се беше случвало преди, сега мисля че ще получа удар.

Ще се радвам господин Първанов или някой от другите псхолози да ми помогне.

Пак казвам случайно попадам на клипа, но съм потресен, какво щеше да стане ако бях там, не толкова от това че ги убиват, но те ги измъчват, хайде кършъм в главата хайде и край, ама те....

 

Ще се радвам някой да се включи по темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

А как смятате, по-нормално ли би било, ако не бяхте потресен след такава гледка?

Аз имах подобно преживяване след видеоматериал по телевизията, как колят руски войник в Афганистан. Това е не само нечовешко, но напълно небиологично действие, което няма как да се приеме нормално. Вземете си нещо - валидол, мента+глог+валериана или подобно. Излезте да подишате на чист въздух, после легнете и си направете 10-15 минути релаксация; помолете се за всички тези изгубени души (имам предвид главно извършителите, не толкова жертвите, както и за себе си и всички хора по планетата ... Такива действия ще ви помогнат да възстановите психическото си равновесие. И предполагам, че след видяното, вече активно бихте мислили с какво може да допринесете да няма такива неща; нямам предвид нещо кой знае какво специално или героично; такива действия биха могли да бъдат например подходящо възпитание на Вашите деца (ако имате) или съответно влияние върху близки, приятели и т.н. Като казвам подходящо, имам предвид не "анти", а тъкмо напротив; да не забравяме, че мирът не може да дойде с борба.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

А как смятате, по-нормално ли би било, ако не бяхте потресен след такава гледка?

Аз имах подобно преживяване след видеоматериал по телевизията, как колят руски войник в Афганистан. Това е не само нечовешко, но напълно небиологично действие, което няма как да се приеме нормално. Вземете си нещо - валидол, мента+глог+валериана или подобно. Излезте да подишате на чист въздух, после легнете и си направете 10-15 минути релаксация; помолете се за всички тези изгубени души (имам предвид главно извършителите, не толкова жертвите, както и за себе си и всички хора по планетата ... Такива действия ще ви помогнат да възстановите психическото си равновесие. И предполагам, че след видяното, вече активно бихте мислили с какво може да допринесете да няма такива неща; нямам предвид нещо кой знае какво специално или героично; такива действия биха могли да бъдат например подходящо възпитание на Вашите деца (ако имате) или съответно влияние върху близки, приятели и т.н. Като казвам подходящо, имам предвид не "анти", а тъкмо напротив; да не забравяме, че мирът не може да дойде с борба.

 

 

Много благодаря за включването.А тези клипове, не трябвали да бъдат свалени от YOUTUBE, хайде да кажем друг сайт да, но пък най-големият Youtube?

Мен ме притеснява, че аз ако се бях родил там при тези изверги(тогава явно мисленето ще ми е било друго де), не знам какво щях да правя.Значи нямаше да бъда потресен ако ги убиваха с пушка в главата, но чак такива мъчения, да ги дерът, режат глави просто ужас.Най-ми е жал за невинните хорица, просто терористите минават и наред, всички :( , и как екслоатират жените по най-долният начин, и защо го правят, защото вярата им била такава.

След видяното се замислям за много други неща.Примерно, преди съм се ядосвал, че нямам това, нямам онова, че съм такъв, а не съм като други, но след изгледаните кадри, вече не ги мисля, даже се радвам че съм в такава държава където не колят, може политиците да са скапани, но поне не са като болният мозък Башар Асад  :3d_067:

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не мисля, че трябва да се свалят. В крайна сметка това е информация, която човек сам е потърсил и избрал да види.

А и ето, имало е полза от гледането - човек слиза малко на земята, започва да цени това, което има  :thumbsup: , че иначе всичко хубаво го приемаме някак за даденост и все сме недоволни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...