Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страх, депресия след операция


Recommended Posts

Да, най - простичко казано, това се има предвид. 

Като целта на терапията в случая, не е да създаде нова мисъл или да вкара старата в забрава / което само по себе си е невъзможно/, а да преработи възприятието ти за старата. Целта не е да се промени събитието,  а служи за връщане на адекватното отношение на човека към него. 

 
Често човек, който е пострадал при автомобилна катастрофа, се опитва да избегне в бъдещите срещи с автотранспорта и всичко свързано с него. В днешно време това е почти невъзможно и едва ли е полезно. Работата на тази терапия е да позволи на човека в бъдеще адекватно и достатъчно точно да работи с източника на бившия страх.
 
Това е целта. След това всичко останало от симптомите на тревожност ще отпадне.
Редактирано от didi_ts - Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

От 6 години седя с киста на опашката, страх ме е от операцията, дайте ми съвети. Вече многократно се възпали и придоби големи размери, но не мога да преборя страха си...

Линк към коментар
Share on other sites

Да бориш страха си прилича на усилието да гасиш огън с бензин. Повече бориш, повече се страхуваш... 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте, 

Отдавна не съм писала. Влизам просто така да кажа какво става, тоест какво стана. След както попадах на разни патици, наричащи се психотерапевти и на които плащах, за да слушам ТЕХНИЯТ живот, случайно попаднах при моят ЧОВЕК. Психиатър, психотерапевт, прекрасен. Върна ме към живота с две посещения. Не знам как стана. Така и не разбрах какво ми направи. Имам чувството, че изрови нещо дъблоко от душата ми и ме върна в света при сина ми, при мъжът ми и при смеха. Дори ходих в чужбина за 10 дни на почивка.

Много рядко получавам сърцебиене, не му говоря обаче хаха, страх нямам. Приела съм нещата. Не знам, просто се случи. Явно малко ми е трябвало и съм попаднала на човека. Болките по деликатните места ги няма от 13 месеца вече. Сами изчезнаха. И това не знам как стана. Сексуалния ни живот у дома си е на ниво.

Благодаря Ви, Д-р В.Б!!!

П.П. Анета, това се маха оперативно. Всяка болка минава.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...