Jump to content
Порталът към съзнателен живот

4+2=?


Канел

Recommended Posts

Така, ето ни на 10 ноември, 22 години след края на болшевизма. Как се чувствате след 4 слънчеви години социализъм и 2 слънчеви години пост-социализъм?

Можем ли да очакваме нещо ново, някакъв нов етап?

:)

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Това за Новата Епоха се разправя от почти век (май 1914 беше годината) . Представи си, че някой през 1930-а беше повярвал, че аха сега ще настъпи, колко разочарован щеше да бъде. И аз си мисля, че преди 2040 няма как да стане. Дано да греша и догодина да бъда изненадан приятно, ама не ми се вярва.

Хех, открих нещо много актуално за нашето време:

Ръководителите на съвременните народи наново трябва да се позанимаят със законите, по които се ръководи и направлява живота на човечеството, за да не се влияят от случайни настроения и временни интереси при насочване на своята обществена дейност. Те трябва да се позамислят и да си зададат задача да проникнат дълбоко в тия биологически закони и да се съобразяват с тях, следвайки ги неотклонно в нареждането на социалния и културен живот на всички народи. Днес виждаме всички европейски народи да се лутат в разни направления и да изразходват своята материална и духовна енергия в безполезни постижения. Казано на друг език, местността, в която живеят всички народи в Европа, е станала много нездравословна, пълна с отрови, заразителни миязми. И методите на живота са станали нецелесъобразни, поради което приложението на тия методи не дава никакъв практически резултат. В това отношение съвременните европейски народи приличат на ония отделни личности, които отлагат постоянно изплащането на своите дългове, и последните от година на година се увеличават все повече и повече. Постига ли се целта с това отлагане? – Не! Защото така дълговете стават непосилни и неизплатими.

Пред новата епоха. Развитието на народите. Идването на Шестата раса.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Как се чувствате след 4 слънчеви години социализъм и 2 слънчеви години пост-социализъм?

Прекрасно

Можем ли да очакваме нещо ново, някакъв нов етап?

В България ли? Положението ни в момента е такова, че ние сами трудно можем да инициираме някаква промяна. Единственото което правим е да копираме другите държави, така че за да има промяна, тя първо трябва да се осъществи някъде другаде, а ние евентуално след време да я изкопираме. На мнозина това може да не им харесва, но ако се огледат ще намерят достатъчно потвърждения на думите ми.

В световен мащаб промяната според мен е въпрос на време. Или по-точно началото на някаква по-осезаема промяна. Следващите едно или две десетилетия ще са решаващи. Всеки е наясно накъде отива цивилизацията в настоящото си движение,така че необходимостта от промяна е поставена доста категорично, а приемлива алтернатива няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Това за Новата Епоха се разправя от почти век (май 1914 беше годината) . Представи си, че някой през 1930-а беше повярвал, че аха сега ще настъпи, колко разочарован щеше да бъде. И аз си мисля, че преди 2040 няма как да стане. Дано да греша и догодина да бъда изненадан приятно, ама не ми се вярва.

Хех, открих нещо много актуално за нашето време:

Ръководителите на съвременните народи наново трябва да се позанимаят със законите, по които се ръководи и направлява живота на човечеството, за да не се влияят от случайни настроения и временни интереси при насочване на своята обществена дейност. Те трябва да се позамислят и да си зададат задача да проникнат дълбоко в тия биологически закони и да се съобразяват с тях, следвайки ги неотклонно в нареждането на социалния и културен живот на всички народи. Днес виждаме всички европейски народи да се лутат в разни направления и да изразходват своята материална и духовна енергия в безполезни постижения. Казано на друг език, местността, в която живеят всички народи в Европа, е станала много нездравословна, пълна с отрови, заразителни миязми. И методите на живота са станали нецелесъобразни, поради което приложението на тия методи не дава никакъв практически резултат. В това отношение съвременните европейски народи приличат на ония отделни личности, които отлагат постоянно изплащането на своите дългове, и последните от година на година се увеличават все повече и повече. Постига ли се целта с това отлагане? – Не! Защото така дълговете стават непосилни и неизплатими.

Пред новата епоха. Развитието на народите. Идването на Шестата раса.

Това сме го обсъждали, промяната е лична, (: на индивидуално ниво. (: Винаги е имало хора, които са били от "новата епоха", и така са живяли, има ги и сега. Друг е въпроса за "критичната маса хора"...ако чакаме да се промени "обществото", "държавата", политиката и икономиката...да, така и си оставаме с чакането. Да, ще е разочарован човека от 1930-та, ако е разчитал "обществото" да се промени, че тогава и той...

Говориш за време и че това се разправя от преди около век...колко дълго още мислиш, че може да продължава по стария начин?! Времето е съкратено и не е само да си го говорим, усеща се... ти не усещаш ли вътрешна промяна в себе си?...например усещаш ли разлика в нагласата, начина по който мислиш и се чувстваш, че вече не мислиш, и на практика се явява невъзможно да мислиш така негативно, както преди време?...

Линк към коментар
Share on other sites

Това сме го обсъждали, промяната е лична, (: на индивидуално ниво. (:

Това че е обсъждано, не значи че се е стигнало до някакъв верен извод. Промяната не може да е само лична, защото "човекът е обществено животно". Сам човек става само за 00.

Говориш за време и че това се разправя от преди около век...колко дълго още мислиш, че може да продължава по стария начин?! Времето е съкратено и не е само да си го говорим, усеща се... ти не усещаш ли вътрешна промяна в себе си?...например усещаш ли разлика в нагласата, начина по който мислиш и се чувстваш, че вече не мислиш, и на практика се явява невъзможно да мислиш така негативно, както преди време?...

Да, не може да продължава по стария начин. Относно мисленето, няма как да мисля положително в стил "американса боза", защото касапницата е още пред нас, а от ден на ден тиранията и несвободата в света се увеличава. Като свърши Апокалипсиса, тогава ще мисля положително. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...