Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

...Сняг,студ и лед...,но ако една усмивка от мен може да ви сгрее-имате я :3d_047: ...И Ди ,и Sia нацелиха истината...,а тя е:...По първата...имало е двама изпитващи...мъж,който е провеждал интервюто на испански...и жена,която е била за тура по английски...Както ми ги описа щерката,отговарят и на крал жезли/"човека беше много темпераментен латино"/...и на рицар чаши.../"мацката беше много добричка и голям сладкиш"/...:)...Интервюто е минало страхотно и са се съгласили тя да заеме мястото,но когато се е стигнало до уточняването на условията за работа се е разбрало,че заплащане всъщност няма да има,а е работа за трупане на опит...Този крал чаши наистина за работа си е един хлъзгав участък,а и не само за работа...Странното е,че ми се явява доста често в мои гледания...като се замисля го харесвам,когато се появи в дни на купони или благотворителност...иначе си е въздух под налягане...:)...А когато на последно място е справедливостта,зад нея виждам 8 меч и работата си остава без промяна...Поубърка ме умереността,която по начало си ми е мътна като тълкуване.При първият въпрос се зарадвах на картите...,но вторият ме попари...и вече бях подготвена за ситуацията,когато щерката ми звънна,за да ми съобщи как е минало всичко...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  Здравейте, дами  :) Малко късно чета комбинациите на въпросите, затова изобщо няма да отговарям, но доколкото помня, Умереността при комбинация с чаши говори за ситуация без контрол, или "нещо в повече", ако помня думите на Ивета в пряк контекст. И аз си помислих, че с тази Справедливост накрая не би се получило. Но както чета за отговора на първия въпрос, явно Таро наистина доста често отразява ситуации по неочакван за самите нас начин, което прави тълкуването наистина сложно :)

  Аз си позволих да задам, може би, малко нагъл или леко неуместен въпрос към Таро - какво ще се случи до края на 2012, знаете...доста неща се изказват по този въпрос. И картите съответно са - Колелото, Звездата, 8 жезли. Чудих се и се чудя много на тези карти, мина ми дори наум, че може да е проекция, но все пак мисля, че не е. Като ги гледах, изглежда ми сякаш нещо (статуквото) ще се пречупи, въпреки бавната реализация и "мечтателност" на Звездата. Или другата крайност - много от "очакванията" ще бъдат развенчани. Но съм склонна да подкрепя повече първото твърдение, не може вечно да се правим, че ни няма или че сме слепи. Също така мисля, че Звездата тук изобщо не е в пасивна позиция, а изпълнена с напрежение. По-дълбокото тълкуване ми се губи...споделете, ако нещо ви дойде наум   :) Впрочем, имам усещането, че и без Таро ще осъзнаем отговора на този, поставен от мен в този конкретен случай, въпрос тук. На дневен ред се появиха въпроси, никога непоявявали се преди.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Дими (или Тина :) , не зная как предпочиташ) и аз зададох такъв въпрос, защото ми беше интересно какви карти ще се паднат. Дори на два пъти. Ето въпроса:

08.01.12г. - Какво ще се случи на човечеството в края на тази година? - Кралица мечове, 5 камъни, 9 чаши, което набързо и най-общо изтълкувах, че ще има промени/сътресения и затова зададох следващ въпрос: Как ще реагира човечеството на промените в края на 2012г.? - Кралица мечове, 10 камъни, Кралица камъни и още един: Как ще протече промяната за човечеството в края на 2012г.? - 2 жезли, Императрицата, 5 жезли.

 

Съзнавам, че срокът си е голям, макар че от друга страна става въпрос за нещо значително, което едва ли се подготвя от днес за утре, но тъй като съм чела Ивета да препоръчва да се пита за събития до около 6 месеца, та ето какво запитах преди месец и половина:

25.10.2012г. - През идващия декември ще се случи ли някакъв по-сериозен природен катаклизъм? - 8 мечове, 6 мечове, Кралица жезли.

Как ще се отрази на съвременното човешко общество? - 5 камъни, 6 чаши, 9 камъни.

 

На твоите карти какво ми идва на ум - ами като че ли на човечеството е даден шанс за нещо по-добро, по-хубаво (Колелото), но Звездата забавя, дори блокира/неутрализира случването (8 жезли).

Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Добро утро,момичета...с пожелание за страхотен петък!...Аз лично,когато и трите карти ми се отворят големи аркана задавам допълнителен въпрос,за да "приземя" ситуацията...иначе не ми се получава...поне не на този етап...Така,ето едни комбинацийки със задна дата:

Как ще се представи М днес на интервюто?:  1.Крал ж   2.Рицар ч   3.3чаши

Ще работи ли М в тази фирма? :                       1.Крал ч   2.Умереност   3.Справедливостта

Здравейте :)

От първата комбинация е ясно, че нещата са несериозни и няма да излезе нищо. Каква работа може да се получи с Рицар чаши и 3 чаши? Това е ентусиазмът и очакванията и едни сладки приказки на самото интервю, както се е и случило.

Линк към коментар
Share on other sites

8 мечове, 6 мечове, Кралица жезли

 

Сега си мисля за тази комбинация. Имам чувството, че каквото е било заложено по някакъв начин да се случва, се е неутрализирало. Медийния аспект изобщо няма да го засягам :) Кралица жезли ми е излизала, когато нещо "изгаря" във времето... Или нейната роля тук е по-скоро да посее семето на едно ново разбиране / да смегчи ситуацията. И все пак няма да сгреша ако кажа, че атмосферата е доста намагнетизирана през последната седмица. Както учените предположиха (без да съм видяла изнесени факти), в много отношения сякаш магнитното поле на Земята се е "сринало". Моите рецептори направо смениха ляво и дясно, без да го преувеличавам. :) Или как да нарека прописване с лявата ръка без да съм тренирала с нея няколко месеца :D

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам за оф-топика, но искам да вмъкна някои корекции и заключения за предния ми пост: Не мисля, че тук изобщо става въпрос за събитие или събития. Стигнах до заключение, че всичката тази дезинформация или преекспониране на събития е просто тласък към самовнушение. Грешно тълкуване на информация, което води до сляпата вяра в нещо. Кралица жезли - край на манипулацията, осъзнаване.  :) Някой просто намира лесен начин за добиване на доходи.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Сега се замислям за конкретни карти и комбинации от Таро. От известно време, може би няколко месеца назад, от време на време ми излизаше в някои комбинации 8 мечове, и беше нелогично да се появява, след като няма реален повод да се осъществи... Сега обаче реално изпитах ада, който е способна да причини :D Емоционален ад, така че, наистина е добре да се обръща внимание на картите, които понякога се опитват да избодат очите ни, но ние продължаваме да рисуваме други фантастични истории от значенията им. И другото, което успях да потвърдя - Умереността в комбинация с картите от боя чаши, особено пък Паж чаши наистина може да намери своето обяснение като "луд с картечница" (цитирам мнение от форума, изказвано преди). Не знам дали има връзка с "портата", която правих към края на миналия месец, но бих искала да посъветвам начинаещите да не се захващат изобщо с подредби извън кръга за най-обикновени гледания :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Първото нещо, което ми дойде на ум, когато видях комбинацията ти, е мисълта за напрежение. Голямо объркване е настанало, това е, което си мисля аз. Според мен картите показват по-скоро състояние, отколкото отговор дали ще се намери нещото или не. Не виждате изход от ситуацията може би? Мина ми мисълта също, че неща са изчезвали и преди, но това вече май е развихреното ми въображение :D

Не се търси там, където трябва да се търси, и ако трябва да се даде отговор дали ще се намери, то той би бил по-скоро не.

Линк към коментар
Share on other sites

Първото нещо, което ми дойде на ум, когато видях комбинацията ти, е мисълта за напрежение. Голямо объркване е настанало, това е, което си мисля аз. Според мен картите показват по-скоро състояние, отколкото отговор дали ще се намери нещото или не. Не виждате изход от ситуацията може би? Мина ми мисълта също, че неща са изчезвали и преди, но това вече май е развихреното ми въображение :D

Не се търси там, където трябва да се търси, и ако трябва да се даде отговор дали ще се намери, то той би бил по-скоро не.

Не е развихрено въображение..и друг път са изчезвали разни неща.

Много ти благодаря за прочита и аз мисля, че вече няма да го видим....ами здраве да е:):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Ако може мнение за следната комбинация:

 

Крал на пентаклите, 4 чаши, 10 жезли

 

Въпросът е Ще спечеля ли Зелена карта през 2013 г.

 

Обещавам да споделя как е минало:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2013 е твърде дълъг период от време, по-добре почакай когато времето наближи. Първото, което си помислих, е че картите ти са проективни и отразяват други неща, не това дали ще спечелиш или не. Ти какво мислиш за тях?

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

...Аз също не виждам отговор на въпрос май...Не знам кога ще е известен резултата...и дали вече не е,но според мен тук картите показват ,че причината заради която е направена тази стъпка е заради финансов въпрос...недоволство от заплащане,работа или липса на такава...10-ка жезли в моите карти показва човек с огромен товар на гърба си,поел по камениста пътека,въпреки,че под него се вие равен път м/у зелена поляна.Преумора и свръхнапрежение...или както пишеше Мона,това е картата на максималиста,но понякога трябва да се запитаме дали цената си заслужава?!...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Ако може мнение за следната комбинация:

 

Крал на пентаклите, 4 чаши, 10 жезли

 

Въпросът е Ще спечеля ли Зелена карта през 2013 г.

 

Обещавам да споделя как е минало :)

Ами то май това става ясно някъде към април-май, така че защо да е дълъг срока? Освен ако Шуши иска тепърва да подава документи.

По тези карти какво ми се струва на мен (Шуши, не приемай прекалено сериозно моите думи, в тази тема предимно тренираме такива начинаещи като мен) - мисля, също като Сес, че кандидатстването за зелена карта е предизвикано единствено от финансови причини (заради Краля), а не примерно заради други близки там, за да могат да учат децата там и тем подобни; 4 чаши - не е кандидатствано за пръв път сега, имало е и предишни участия в лотарията, неуспешни; сегашния опит също ще бъде разочароващ (по 4 чаши+10жезли); 10 жезли - за мен въпреки кандидатстването има опасения дали тази стъпка е удачна, дали ще се справите, ако все пак спечелите и отидете в САЩ ...

Съжалявам за негативния отговор, който пиша; пожелавам ви да стане така, както е най-добре за вас! Ще се радвам на обратна информация по нашите тълкувания.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз поне не виждам никакво действие в тези карти, и трите са пасивни и показват състоянието, а може би и причината, поради която Шуши е решила да кандидатства. Според мен се напрягаш напразно, дори и да искаш да заминеш и живееш там заради по-добрите финансови условия, слагаш излишен товар върху себе си. Имам предвид, че ти самата не си наясно защо ти се иска да го направиш, поне не до/в този момент. Крал пентакли ми е малко неясен, но ми прилича по-скоро на натиск от външна страна - някой ти е надул главата с примамливи приказки за живота в чужбина? Или пък обещания? Не знам дали това е фигурата на бащата или някого другиго.

4 чаши и 10 жезли са вода и огън, оттук цялата комбинация губи твърдост.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря. Да, кандидатствано е и преди, резултатът ще е ясен през май. Ще споделя дали е спечелено.

 

До някъде съм решила да кандидатствам заради финансови причини, но главно защото искам да живея в страна, където не се чака години нещо да се оправи. Предполагам, че просто ми писна от дупки, скитащи кучета и боклуци навсякъде по улиците.

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Да,това си е основателна причина...Дано се случи желаното от теб...ще чакаме обратна връзка,но ти след месец-два пак хвърли карти по въпроса...тогава плоскостта за нещата може да е друга...Още веднъж-успех!... :3d_137: 

Линк към коментар
Share on other sites

Крал на пентаклите, 4 чаши, 10 жезли

 

Въпросът е Ще спечеля ли Зелена карта през 2013 г.

 

По тези карти това е невъзможно да се случи, нито през 2013, нито през 2014 и така нататък, до следващия край на света. Десетка жезли стопира целият процес и обезсмисля такова начинание. Крал пентакли може и да е стабилна карта, но след нея следва 4 чаши, която разводнява всичко, а десетка жезли го обезглавява.

Линк към коментар
Share on other sites

...Наистина в края на комбинацията си виси един Обесен...,но чак пък  "до следващия край на света"?!:)...Дамата е задала конкретен период...мисля,че трябва да се ограничим с предвижданията си за него...

Линк към коментар
Share on other sites

...Наистина в края на комбинацията си виси един Обесен...,но чак пък  "до следващия край на света"?! :)...Дамата е задала конкретен период...мисля,че трябва да се ограничим с предвижданията си за него...

 

Времето в таро се определя от картите в дадената комбинация, не от въпросите на питащия.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

...Имайки предвид малкият ми опит с Таро,а съм чела,че жезлите са изгарящи във времето карти,би ли пояснил кое точно те накара да си категоричен за никога несбъдването на това начинание?...Предварително благодаря! :)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Крал на пентаклите, 4 чаши, 10 жезли

 

Въпросът е Ще спечеля ли Зелена карта през 2013 г.

 

Обещавам да споделя как е минало :)

На мен комбинацията ми говори за разочарования и трудности. Смятам че е възможно да спечелиш картата, но няма да си доволна от продължението на нещата. Ще ти дойде твърде нанагорно...можеш да се справиш, въпроса е, че няма да го искаш...

Всъщност ако приемем и трите карти за отговор - ще бъдеш разочарована и ще продължиш да `си носиш теглото`.

Но ако КП е Да, то няма да си доволна от резултатите.

Линк към коментар
Share on other sites

...Наистина в края на комбинацията си виси един Обесен...,но чак пък  "до следващия край на света"?! :)...Дамата е задала конкретен период...мисля,че трябва да се ограничим с предвижданията си за него...

 

Времето в таро се определя от картите в дадената комбинация, не от въпросите на питащия.

:)

Това е много интересно. Тоест да разбирам ли че при задаване на въпрос към таро не е нужно да бъде определна времева рамка, а такава просто ще бъде маркирана в зависимост от комбинацията карти :3d_114:

 

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

Занимавам се с Таро сравнително отскоро (няма и година) и, въпреки че следя темите във форума от доста време намерих смелост да се регистрирам чак сега.  ^_^ 

 Въпросът ми е: Какви са чувствата на даден мъж към мен. Паднаха се Глупакът, 7 чаши и Паж чаши. Според мен Глупакът на първа позиция изразява голямо желание за действие, без да се замисля човек какво ще последва от това. Седмица чаши тълкувам като някакви желания, мечти, които обаче са мъгляви и може би човекът е леко объркан. Или пък картата на 2-ра позиция е проекция на моите желания? Паж чаши ме затруднява- тълкувам го като леко емоционално залитане, харесване, но май и това харесване аз си го измислям...  :D  Ще се радвам да дадете мнение! Благодаря предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...