Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помогнете за Новия Братски Център. Има още много работа!


Recommended Posts

Получихме писмото на Галя за нуждите на братския център.

Ако сред всичко изброено, откриете нещо, с което можете да помогнете, моля пишете ни, или се обадете на дадените по-долу телефони.

1. Понеже идва зима и не е решен още въпроса с отоплението на къщата, трябва да се знае че: дограмата е сменена, къщата е санирана, подменени са всички радиатори, но все пак е необходимо да се включим към някой монополист.Предлагаме това да бъде ЧЕС. За целта трябва да се купи котле, което струва 2800 лв. и 200-300 лв. монтаж.

2. За детската трапезария са необходими 4 умивалника с различен размер и два от тях ги имаме,ура! Остават още два и монтаж. Около 100 лв.

3. Нямаме умивалник на последния етаж, а той трябва да бъде отдолу с „ботуш”, защото стената зад него е гипскартон и няма да го издържи!100 лв.

4. Необходим е шкаф за баня с огледало и душ кабина за третия етаж - около 1000лв.

5. В големия салон на първия етаж е хубаво да се постави един голям плосък телевизор за прожекции на видеоматериали, филми и др.; да е поне 80 см. диагонал – около 1000 лв.

6. Имаме желание да поставим професионално кухненско обзавеждане на партера. Това ще позволи да се приготвя разнообразна храна за повече хора. В момента разполагаме с хладилна витрина, фризер и абсорбатор. Необходими са ни: печка на газ и ток, фурни, /около1800 лв./ съдове за готвене и аксесоари, покривки и др. Сервизи и прибори за хранене има достатъчно.

Необходими са: 4 умивалника за вграждане /около 1000 лв./

7. За читалнята, в която са и вещите на Учителя има нужда от килим с размер приблизително 4 на 5м. по възможност Котленски или Чипровски. Около 2000 лв.

8. За издателство „Бяло братство” на партерния етаж има нужда от гумирано подово покритие, защото се влиза от двора /около /20 кв.м./. около 1000 лв.

9. За всички бани и за умивалниците са необходими огледала / около 11 бр. / и хавлиени кърпи за цялата къща: около 20 бр.

10. За цялата къща са необходими кокосови изтривалки: 12 бр. ок.100 лв.

11. Големи възглавници за стаята за най-малките – 14 бр. /около 100 лв./

12. Метли, лопати,четки, кошчета за боклук, прахосмукачка, препарати за почистване

13. Имаме нужда от поне 2 компютъра – един за Издателството и един за библиотеката.

Списък на належащите задачи

visualmain_wideweb__470x379,0.jpg

3d_047.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Освен всичко изброено в спъсъка има остра нужда и от работна ръка. Стаята, в която ще е издателството и книжарницата е съвсем неоправена, трябва да се поставят под и някои стени. Пътеката на двора също трябва да се "облагородява", има и много още дърводелска работа - предимно циклене е лакиране на столове и врати. Така че всеки, който има свободно време и желание може да заповяда.

Работи се всеки ден от 9 до 18ч., а повече информация може да получите на тел. 0897847647 - Галина Герасимова или в издателство Бяло Братство.

Какато се казва - не се блъскайте ще има за всички :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Също така, всяка финансова помощ е добре дошла!

Ето и сметките на Общество Бяло Братство:

лева: BG43UNCR96601060704509

Уникредит Булбанк София 1000 пл. „Света Неделя” № 7

евро: BG70UNCR76301209342600

Уникредит Булбанк София 1000 пл. „Света Неделя” № 7

американски долари: BG58UNCR76301109342606

Уникредит Булбанк София 1000 пл. „Света Неделя” № 7

Линк към коментар
Share on other sites

Освен всичко изброено в спъсъка има остра нужда и от работна ръка. Стаята, в която ще е издателството и книжарницата е съвсем неоправена, трябва да се поставят под и някои стени. Пътеката на двора също трябва да се "облагородява", има и много още дърводелска работа - предимно циклене е лакиране на столове и врати. Така че всеки, който има свободно време и желание може да заповяда.

Работи се всеки ден от 9 до 18ч., а повече информация може да получите на тел. 0897847647 - Галина Герасимова или в издателство Бяло Братство.

Какато се казва - не се блъскайте ще има за всички :3d_139:

Днес сутринта отидох с голям ентусиазъм да се включа, окуражен че:

"...има остра нужда и от работна ръка... Какато се казва - не се блъскайте ще има за всички ..."

в приземния етаж се запознах с един приятен господин, попитах го с какво мога да бъда полезен, но ми беше казано, че в Събота и Неделя не се работи, а само от Понеделник до Петък... така че остава да опитам пак в Понеделник. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Както се казва -при нас пак е весело.Та нали повечето хора /и от София,и от други градове/ са свободни в събота и в неделя.Ако беше една частна фирма и бързаше да свърши работата,за която е наета,нямаше да има празнични дни и почивки.

Линк към коментар
Share on other sites

Изненадата ми беше огромна, когато в Холандия майстори поправяха до сред нощ в един частен апартамент, а в Бремен в събота срещу неделя през нощта работеха тежки машини без спиране по един булевард, който беше целият разкопан...Но явно там е така.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз днес бях там. Казаха, че се работи само от понеделник до петък. Логично е. Събота и неделя са на Господа.

Но пък понеделник до петък се работи от 9 до 17. Или трябва да си вземеш отпуска, или да бягаш от работа.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз днес бях там. Казаха, че се работи само от понеделник до петък. Логично е. Събота и неделя са на Господа.

Но пък понеделник до петък се работи от 9 до 17. Или трябва да си вземеш отпуска, или да бягаш от работа.

Е, то всеки ден е Божи ден. Ако Дух Божи ти е в сърцето и работиш с Любов заобиколен от братя и сестри ти си пак в радостта Божия и в Неговата почивка. Мирът ще е в сърцето ти и ще преливаш от Любов, Радост, Вдъхновение...

Ако бях по- близо щях да намина и аз да помогна, тъкмо щяхме да се запознаем, но работата ми е такава, че съм всеки ден вкл. в събота и неделя. Единственото време в което не ходя на работа е неделя след обяд, но сутрин задължително съм там и няма кой да ме замести. За това и не се включих, но все ще си дойде момента да помогна и аз за нещо по някакъв начин. За всичко ще си дойде точният момент и начин. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

И аз бях там, не работих,:dancing yes:по същите причини. Но да отметнем, че имаме 14бр. възглавници вече:). Работа има, за всеки желаещ, няма да свърши скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

До колкото разбрах, нуждата е предимно финансова и от майстори, защото повечето от изброените неща може да ги направят само такива. Е, разбира се, че на всеки може да се намери работа..., но основното е необходимоста от средства. Така че да си поразвържем кесиите, мили братя и сестри. :)

Линк към коментар
Share on other sites

До колкото разбрах, нуждата е предимно финансова и от майстори, защото повечето от изброените неща може да ги направят само такива. Е, разбира се, че на всеки може да се намери работа..., но основното е необходимоста от средства. Така че да си поразвържем кесиите, мили братя и сестри.

:feel happy: Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Ами не знам кой дава такава грешна информация, но няма такова нещо, че се работи само от пенеделник до петък от 9 до 17ч.. Аз лично в петък стоях до края, който беше в 22.30ч. Не се работи единствено в събота от 11 до 13ч., когато има беседа. По изключение предната събота също не се е работа, тъй като имаше среща на родителите относно работата на детския център, но в неделя е имало бригада. Всеки, който НАИСТИНА има желание да помогне и дойде до центъра най-сигурно е да търси Андрей Грива или Галя Герасимова, за да бъде правилно информиран :)

ЕТО СПИСЪК НА НАЛЕЖАЩИТЕ ЗАДАЧИ

1. Трябва да се поставят кофражни пътеки и да се излива бетон - за целта са нужни повече хора, за това за тази работа се предвижда събота следобед или неделя, ако разбира се времето позволи.

2. Има работа за електротехник

3. Има работа за дърводелец

4. Има още умивалници за слагане

2,3 и 4 очевидно изискват професионалист или любител с ОПИТ :)

5. Трябва да се циклят, шлайфат и лакират столове и врати - работа, която може да свърши всеки след кратък инструктаж

6. Чистене и миене е нужно винаги, особенно след беседата в събота, която за наша всеобща радост е доста масово посещавано събитие 3d_146.gif

За по-сигурно ето и телефоните, на които може да полчите информация за работата в новия център

Андрей Грива: 0897847646

Галя Герасимова: 0897847647

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...