от ПорталУики
Версия от 22:11, 30 януари 2011 на Ани (Беседа | приноси) (Нова страница: ЕЛЕКТРОННА БИБЛИОТЕКА Статии, посветени на Учителя и Учението [[Статии от списание Житн...)

(разл) ← По-стара версия | Преглед на текущата версия (разл) | По-нова версия → (разл)
Направо към: навигация, търсене

ЕЛЕКТРОННА БИБЛИОТЕКА

Статии, посветени на Учителя и Учението

Статии от списание Житно зърно

сп. Житно зърно година ХХIII бр. 8 / 2001 г.

КАМЪКЪТ ЧИНТАМАНИ

В Тибет съществува древна легенда за камъка Чинтамани, който, както се твърди, бил пренесен на Земята от съзвездието Орион. Сочи се дори и времето - IX век преди нашата ера. Крилатият кон Лунг-Та, способен да пресича Вселената, донесъл кутия с четири свещени предмета, единият от които бил Чинтамани.

"Материалът", от който е съставен камъкът, произхожда от „друг" свят, а неговият „вътрешен огън" (може би е по-точно да кажем радиация) оказва силно психично въздействие.

Качествата на камъка се променят и според тези промени се предсказват бъдещи събития. Част от него, още от времето, когато се е появил на Земята, се пази в Кулата на Шамбала - легендарната обител на хималайските мъдреци, „Махатмите", но малки късчета от камъка се оказват точно в определени точки на земното кълбо било когато настъпва нова ера, било когато в дадения момент на дадено място трябва да се образува нов център на цивилизацията. Тези малки късчета, с помощта на някакви енергии, са свързани с камъка В Кулата и могат да предават и да получават информация. В преданията, които разказват за тези връзки, се споменават реални страни и реални исторически личности, които уж за определено време са притежавали късчета от камъка.

Известният художник, писател, обществен деец, учен, археолог и етнограф, изследвал неведомите райони на Азия и голям познавач на азиатския фолклор Н. К. Рьорих, споменава за този камък. Той дори има картина, която се нарича „ Чинтамани". На нея е изобразено пони, натоварено с кутия, обгърната от сияещ ореол. Понито, охранявано от хора, крачи през дълбока клисура и отнася камъка към Кулата на Шамбала.

„Знания от Космоса" д-р Елена Андреева, сп. „Космос", бр. 3, 1981 г.