от ПорталУики
Направо към: навигация, търсене
(Нова страница: ЕЛЕКТРОННА БИБЛИОТЕКА Статии, посветени на Учителя и Учението [[Статии от списание Житн…)
 
(УЧИТЕЛЯ ПЕТЪР ДЪНОВ ЕТО ЧОВЕКА)
Ред 9: Ред 9:
 
== УЧИТЕЛЯ ПЕТЪР ДЪНОВ ЕТО ЧОВЕКА ==
 
== УЧИТЕЛЯ ПЕТЪР ДЪНОВ ЕТО ЧОВЕКА ==
  
/Издателство "Бяло Братство", издателство "Роял- 77" 1997/
+
/Издателство "Бяло Братство", издателство "Роял-77" 1997/
Книгата съдържа 19 избрани беседи и лекции, изнесени от Учителя Петър Дънов в периода 1914- 1930г. Имаме шанс да разполагаме с един подбор, направен от непосредствени слушатели и ученици на Учителя, през чиито ум, сърце и душа е преминало цялото негово словесно творчество - Боян Боев и Борис Николов. Те са имали възможността и способността да проследят живия процес на раждане на
+
 
Словото, неговата вътрешна динамика и логика, да откроят в него моментите, когато подготвеното в определена степен съзнание на слушащите е било в състояние да поеме ключовите идеи на Учението.
+
Книгата съдържа 19 избрани беседи и лекции, изнесени от Учителя Петър Дънов в периода 1914- 1930г. Имаме шанс да разполагаме с един подбор, направен от непосредствени слушатели и ученици на Учителя, през чиито ум, сърце и душа е преминало цялото негово словесно творчество Боян Боев и Борис Николов. Те са имали възможността и способността да проследят живия процес на раждане на Словото, неговата вътрешна динамика и логика, да откроят в него моментите, когато подготвеното в определена степен съзнание на слушащите е било в състояние да поеме ключовите идеи на Учението.

Версия от 11:41, 17 ноември 2010

ЕЛЕКТРОННА БИБЛИОТЕКА

Статии, посветени на Учителя и Учението

Статии от списание Житно зърно

- сп. Житно зърно бр.1 1999

УЧИТЕЛЯ ПЕТЪР ДЪНОВ ЕТО ЧОВЕКА

/Издателство "Бяло Братство", издателство "Роял-77" 1997/

Книгата съдържа 19 избрани беседи и лекции, изнесени от Учителя Петър Дънов в периода 1914- 1930г. Имаме шанс да разполагаме с един подбор, направен от непосредствени слушатели и ученици на Учителя, през чиито ум, сърце и душа е преминало цялото негово словесно творчество – Боян Боев и Борис Николов. Те са имали възможността и способността да проследят живия процес на раждане на Словото, неговата вътрешна динамика и логика, да откроят в него моментите, когато подготвеното в определена степен съзнание на слушащите е било в състояние да поеме ключовите идеи на Учението.